Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Elon Musk (Paypal, SpaceX, Tesla Motors, Solarcity, Hyperloop atd.)
TOXICMAN
Elon Musk, jinak také skutečný Tony Stark, je americký podnikatel. Založil internetový platební systém PayPal a změnil způsob, jakým se platí na internetu. Založil aerokosmickou společnost SpaceX, jako první soukromá firma dopravuje zásoby na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), chce kolonizovat Mars a ví jak na to. Založil automobilku Tesla Motors a postavil nejlepší vůz, elektromobil, všech dob. Založil SolarCity a chce svět napájený čistou elektřinou ze střešních fotovoltaických panelů. Navrhl revoluční dopravní technologii Hyperloop, která je levnější než vlak a rychlejší než letadlo. Tento klub bude o čemkoli, co se týký jeho nebo jeho společností. Považuji ho za jednoho z největších mozků naší doby.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TOXICMAN --- 0:53:36 4.12.2016
XCHAOS --- 13:09:59 3.12.2016
JIMIQ: spotřeba domácností je ale asi jen 20% celkové spotřeby, a to i včetně té dnešní neefektivní (žárovky, přímotopy a bojlery místo tepelných čerpadel), apod.

do flejmu o primárních zdrojích energie se pouštět nehodlám, ale třeba když jsme u těch elektromobilů, tak je zjevné, že úspory zahrnou třeba energii potřebnou na rozvoz pohonných hmot po benzínových pumpách pomocí nákladních cisteren, apod.

problém je, že kdyby člověk uvažoval o úsporách ad-absurdum, tak zahrne i to, že zanikne dané pracovní místo (pokud by pak ten propuštěný řidič, místo kterého ta energie přímo poteče dráty, mohl odejít do jiné země, tak to ekologickou stopu té země samozřejmě zlepší :-)

stejně tak při vymýšlení té "baterkifikace" dnešní spotřeby energie (to je styl uvažování,kde jsem byl cca kolem roku 2000 já :-) je potřeba vzít v úvahu hrozně moc věcí. třeba pokud elektromobily budou mít méně ocelových a litých součástek (nevím, ale min.třeba chybí celá skříň motoru... nějakou konstrukci to ale mít musí), tak dopad elektromobilů na ekonomiku bude nižší poptávka po určitých druzích materiálu.

já jsem s tím tady extrémně neoblíbený, s tím vymýšlením "co by mohlo být jinak"... ale samozřejmě, optimální osobní elektromobil bych pocitově hledal spíš ve váhové kategorii kolem 500 kg, než kolem 2t. Ale dnes jsou všechna auta na silnicích postupně těžší a těžší, tak se to ztratí... elektromobily aspoň líp rekuperujou přebytečnou kinetickou energii při brždění, takže doopravdy se energie spotřebovává jen na překonání odporu vzduchu, zbytek zůstává tak nějak "v oběhu".

každý technologický inovátor vč. Elona Muska se většinou kromě konkrétní myšlenky snaží prodat i určitý životní styl a estetiku: třeba u Tesla je vidět důraz na to, vejít se do dnešních představ o eleganci a určité "normálnosti" (viz solární tašky na střechách, aby dům nebudil pozornost..ale nakonec i rakety SpaceX se vejdou do představ z 50tých let a nijak výrazně nešokují třeba vzhledem). tzn.Tesla i SpaceX jsou sice neuvěřitelně progresivní, ale současně tak nějak "klamou vzhledem" a snaží se ukonejšit konzervativní, povrchní pozorovatele, že vlastně o nic až tak převratného nejde :-)

třeba já, když už bych utrácel peníze za futuristické technologie, tak bych se nebál, aby to futuristicky i vypadalo (tohle se poprvé daří až u MCT/ICT... všechno ostatní se snaží "ztratit se v davu", v podstatě... je v tom podle mě ale i moment, že "každodenní objekt" chovající se jinak, vlastně budí větší pozornost a vypadá jako pokročilá magie, než objekt, který svojí odlišnost přímo křičí do světa...)
XCHAOS --- 12:54:23 3.12.2016
Survey Says: Elon Musk Is Most Admired Tech Leader, Topping Bezos and Zuckerberg - Slashdot
https://tech.slashdot.org/...says-elon-musk-is-most-admired-tech-leader-topping-bezos-and-zuckerberg
TOXICMAN --- 14:41:25 1.12.2016
huray!

SpaceX Falcon 9 return to flight set Dec 16 from Vandenberg AFP carrying 10 IRDM Next low-orbit mobile comms sats pending FAA OK to SpaceX.

[https://pbs.twimg.com/media/CylzonPXEAA40xs.jpg:large]
NEXIS_CZ --- 18:22:21 29.11.2016
Konkurenční automobilky se spojí. Postaví v Evropě síť nabíječek elektromobilů – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...cni-automobilky-se-spoji-postavi-v-evrope-sit-nabijecek-elektromobilu.html
TOXICMAN --- 0:55:06 29.11.2016
asi udělam testovací objednávku :)

SpaceX Just Read The Instructions Drone Ship First Stage Landing T Shirt-in T-Shirts from Men's Clothing & Accessories on Aliexpress.com | Alibaba Group
https://www.aliexpress.com/...e-Instructions-Drone-Ship-First-Stage-Landing-T-Shirt/32771170131.html

[http://i.imgur.com/ujdaPMw.jpg]
OMNIHASH --- 20:30:49 28.11.2016
JIMIQ: 200kwh powerpack je kolem 47.000 $ v základní ceně, maj jich tam 60.

JIMIQ: tak podobnejch míst jsou mraky, v podstatě celá Oceánie... Maledivy, Seyschely, Filipíny, Tesla může zásobovat jenom tyhle lokality dalších dvacet let.
UNTOY --- 17:38:46 28.11.2016
??? --- 17:23:26 28.11.2016
MAKROUSEK: Taky zvetsit vykon procesoru je nesrovnatelne snazi ukol, nez zlepsit baterii...