Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Carsharing
TOFI
[https://edwinconan.files.wordpress.com/2008/10/car-sharing-system-for-blog.jpg]
Sdílení aut (někdy také car-sharing, z anglického carsharing) je sdílení automobilů více lidmi, kterým by se kvůli malé frekvenci využívání nevyplatilo vlastnit a provozovat automobil sami.
Může být provozován jak formou oficiálního či neoficiálního sdružování lidí, kteří pak jsou spoluvlastníky automobilů, tak formou podnikatelskou, tedy službami veřejných půjčoven automobilů.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MATT --- 17:02:29 13.1.2017
hele, už mi odpověděli


Dobrý den,

Díky za dotazy.
Webovou prezentaci nemáme proto, protože služba bude oficiálně spuštěna 30. ledna 2017 a aplikace ještě není volně ke stažení. Proto zájemce oslovujeme cílenou FB kampaní a snažíme se i osobně.

Obchodní rejstřík firmu nezná, protože HoppyCar je název služby popřípadě aplikace, kterou vytváří a spravuje společnost Creative Dock. Více o nás najdete zde: http://creativedock.com/CZ/. Pokud jste o nás jako o firmě Creative Dock ještě neslyšel, možná jste slyšel o Zonky, na kterou běží i televizní reklama. To je také projekt Creative Dock.

A bohužel jsme se Vám neozvali právě proto, že jste vyplnil smyšlené tel. číslo, každý kontakt totiž obvoláváme osobně a snažíme se službu a její princip vysvětlit a nebo si i domluvit osobní schůzku.

Nikdo Vám nezaručí, že díly ve vašem autě nevymění - stejně jako ve službě AirBnB nikdo nezaručí, že Vám návštěvník neukradne např. obraz ze stěny. Nicméně děláme maximum pro to, aby se tak nedělo. Uživatelé na profil nahrávají svůj občanský průkaz a řidičák a hlavní jeho devízou a důvěryhodností jsou reference, která od majitelů/řidičů dostává. Konkurenční služba funguje spolehlivě již v několika zemích a idea sdílené ekonomiky je čím dál víc aktuálnější.

Chápeme, že to v někom může budit nedůvěru, každopádně pokud chcete více info nebo chcete, abych Vám zavolala, pošlete klidně tel. číslo a já Vám příští týden ráda zavolám a zodpovím, co bude třeba.
??? --- 16:59:23 13.1.2017
MATT: Ja uz pred 5+ lety prihlasil do nejakeho projektu co snad typek byl i v TV a urco se to resilo i tady a zatim mi nikdo od te doby nedal vedet. Tak asi tak...
MATT --- 16:57:05 13.1.2017
???: zatim jsem se nad tim zamejšlel spíš teoreticky. předtim mě nějak nabízet komukoli auto nenapadlo, spíš jsem se jakýmukoli půjčování snažil vyhnout ;) takže pokud by to byl dobrej nápad a byla lepší společnost, tak se bránit nebudu..

podle takovýho obrázku chtěl začít v půlce února.
poslal jsem jim dotaz, na ten web a jak chtěl třeba řešit, že mi nikdo nevymění třeba startér ;)

Dobrý den, leden je tady a spolu s ním jsme i o něco blíž ke spuštění služby HoppyCar!

Do databáze jsme přidali další auta a ještě zdaleka nekončíme! Scházíme se s Vámi, snažíme se zpracovávat Vaše podněty a naslouchat Vašim připomínkám a podle toho i aplilaci ladíme víc a víc k dokonalosti. V souvislosti s tím jsme i připravili seznam nejčastějších otázek a jejich odpovědí. Odkaz najdete na konci emailu.

A co bude dál?

Ještě nám nějaká doba zbývá, a proto řadíme na maximální rychlost a finalizujeme aplikaci, aby byla 30. 1. ke stažení na Google Play a App Store a vše fungovalo jak má. Následovat bude i masivnější online kampaň cílená na řidiče, takže věříme, že se Vám poptávky jen pohrnou.
??? --- 16:52:07 13.1.2017
MATT: Jako lumici co nemaj ani stranky... to ti to auto drive zhnije?
MATT --- 16:38:37 13.1.2017
GREVE: je to zvláštní, ja na ně narazil jen na FB
https://www.facebook.com/HoppyCar/

maily choděj z creativedock.cz
adresu udáváj

HoppyCar
Zubatého 5
Prague 150 00
GREVE --- 15:40:42 13.1.2017
MATT: Máš nějakej odkaz? Google o tom nic neví.
MATT --- 15:23:44 13.1.2017
zaregistroval jste nekdo HoppyCar? Je to něco jako airbnd jen s autama. teď jsem koupil "nový" auto a na jaře jsem chtěl to starý prodat, myslíte, že by mohlo být zajímavý ho přihlásit do takovýdleho pronajímacího systému? co si o tom myslíte?
GREVE --- 13:16:31 14.10.2016
TOFI: Navíc jestli "nadšený Dominik" utratí s carsharingem měsíčně 4160 Kč, jak píše, tak to znamená, že si udělá např. JEDEN víkendový výlet na Pálavu.
GREVE --- 13:11:54 14.10.2016
TOFI: Každý rok dával do svého auta 70 tisíc? Do Mondea z roku 2006? To je úplný nesmysl.

Udělejme si malou kalkulaci, založenou na realitě. Když si teď koupím Mondeo z roku 2006 v dobrém stavu, dám za něj zhruba 80 tisíc Kč. Budu ho provozovat tři roky, pak ho prodám za 50 tisíc Kč. Během této doby budu potřebovat servis za 21 tisíc Kč (včetně přezouvání, výměn oleje atd., a to jsem ještě celkem pesimista, může to být klidně o dost méně). Najedu 5.000 Km za rok, za palivo tedy zaplatím asi 27.000 Kč. Pojištění bude stát dalších 15 tisíc. Celkově tedy za tři roky zaplatím 93.000 Kč.

V carsharingu (např. Autonapůl) zaprvé nic jako Mondeo neseženu. To mám prostě smůlu, dejte tomu, že se spokojím s Oktávkou. Svých 5000 kilometrů ročně najednu tak, že udělám měsíčně pravidelně tři krátké jízdy které budou trvat 3,4 a 5 hodin + dvě delší jízdy/výlety na víkend (třeba na chalupu). Bude mě to stát tedy 93 312 Kč za čas a 96 000 Kč za najetou vzdálenost, dohromady 190 000 Kč.
Přičemž auto mi nebude stát před domem, ale náhodně někde v mé nebo vedlejší čtvrti, takže před každou jízdou strávím hodinu hledáním a přistavením auta. Budu do něj muset pokaždé nosit autosedačky a další osobní věci. A navíc to bude menší a horší auto než to Mondeo.

Porovnání na měsíční bázi
vlastní auto: 2 583 Kč za měsíc
Autonapůl: 5 258 Kč.
TOFI --- 12:50:25 14.10.2016
GREVE: no asi chtel rict ze 20tisic rocne usetri :-)