Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
trx a další závěsné systémy
VESTIGIA
Jak posilovat s vlastní vahou těla efektivně a zdravě. Pojďme si předávat tipy a zkušenosti s trx a dalšími závěsnými systémy. Trenéři, cvičenci, fanoušci, začátečníci i pokročilí namakanci, všichni sem. Něco málo více na nástěnce :-)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VESTIGIA --- 10:35:01 9.9.2016
PETR_TNT: :-) ale zas jak okrasně u toho vypadá, to mně se nepodaří :-)
U TRX se ti moc nepodaří si vytvořit nějakou významnou dysbalanci (pokud už tedy nějakou nemáš a jen ji nebudeš prohlubovat). To je to kouzlo, skoro při každém cviku zapojuješ téměř celé tělo. Rozhodně bych se zaměřila na jednoduché, základní cviky bez zbytečných kravinek okolo. Na záda jsou super cviky ala veslování, vzpažky, čápi, kliky v lanech, komplexní cvik je plank a doplnila bych to dřepy a výpady (zásobník cviků jsem tu někde postovala, nebo mrkni na video na tou krasavicí).
Co se týká počtu opakování, tak víc dej napít velkým svalovým skupinám - záda, zadek, nohy a na konci cvičení to došmrdlej břichem, popřípadě bicepsy, tricepsy...
No a co říkám na každé hodině - důležité je správné provedení, pevné tělo, neprohýbat se, nešpulit zadek, nevtáčet kolena dovnitř, u kliků neprolamovat zápěstí, neprocvakávat kolena ani lokty, správně dýchat, lana pořád v napětí, nezaklánět ani nepředklánět hlavu... Ufff :-) Je toho moc, ale většinu už znáš :- Nebo se stav a zopáknem to :-)
PETR_TNT --- 10:04:26 9.9.2016
VESTIGIA: bože to je slepice... hele když si budu delat vlastní lekce sám sobě, na co nezapomenout? jaké cviky zakomponovat, aby se zapojilo celé tělo a neměl neco pak oslabené či přetížené, hlavně mi jde o záda, na ty trpí asi každý
VESTIGIA --- 17:46:52 10.8.2016
Zato tohle, to je krása. Super zdroj cviků a výborné provedení k tomu.
CORE Strong Fitness - YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCXZFsXtllxvZ9gAKU4woMPg/videos
VESTIGIA --- 17:42:12 10.8.2016
Názorná ukázka toho, jak na TRX rozhodně NE! Aneb, když cvičit, tak správně a když už chci učit jiné lidi, měl bych k tomu být kompetentní!
Jak na TRX ??? #1
https://www.youtube.com/watch?v=bvQxkzPNXK8
LUSY --- 22:37:42 31.5.2016
Děkuji všem za tipy... nakonec asi pořídím žebřiny a přidělám to na ně - takové 2v1 :) teda když je někde seženu za rozumnou cenu - kdyby ste náhodou věděli o nějakých levných z druhé ruky v Praze tak mám zájem :)
VASEKT --- 15:20:39 18.5.2016
LUSY: kovová kotva s okem do stropu. Drží 3 roky.
VESTIGIA --- 15:08:50 16.5.2016
LUSY: mám vyrobenou "šibenici" ze dvou T profilů, která je přichycená dvěma plochými ocelovými pásky do zdi. Jako sichr jsme kromě hmoždinek a šroubů použili i chemickou kotvu. Až budu mít chvilku, vyfotím a pošlu obrázek.
MERISCZ --- 12:46:54 14.5.2016
LUSY: v práci na přitahovací hradě nad dveřmi.
LUSY --- 11:29:09 14.5.2016
Máte někdo TRX doma? jakým způsobem jste řešili zavěšení? (Zavěšení za dveře je u mne nereálné - staré dvoukřídlé dveře které sami o sobě sotva drží zavřené....)