Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PREPPERS
KEIKIN
Diskuse o tom, proč by jste měli být připraveni zrovna Vy? Svět normálně funguje, obchody jsou otevřené, světlo svítí...

Výchozí zdroj informací: http://www.preppers.cz/

Alternativní způsob života bez ideologického pozadí. Autonomní elektrické systémy. Mám chalupu a buduju sklep. Budování soběstačného bydlení. Ideální komunita ? Léčitelství, bylinky. Nejcennější komodita v případě krize? Budování sítí, lokální internet. Pitná voda, uchovávní potravin. Přežití - jak přežít náraz meteoritu, megapovodeň, masivní sluneční erupce, brutální změny teplot.
Kterou zbraň ? Kuš.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SUN_VU_KUNG --- 20:06:10 7.12.2016
KEIKIN: Jasně, to byl jen takový jednoduchý příklad...
KEIKIN --- 19:33:27 7.12.2016
SUN_VU_KUNG: jj nicméně v post a po bude poměrně snadné si nástroje vyrobit díky řemeslům (stačí kovárna). Baterie bych nezatracoval, časem bude více ostrovních systémů a elektrika bude decentralizovaná, baterie výkonnější s možností dobíjení s více zdrojů.
SUN_VU_KUNG --- 18:07:21 7.12.2016
KEIKIN: haha, zajímavé, to jsem nevěděl :)

Ještě někdo někde říkal (bohužel nevím kdo a kde), že pravé umění přežít je právě umět pracovat s běžnými věcmi, ne s vybavením derivovaným nebo dokonce pocházejícím z armády, záchranářů atd... Protože jsou často sofistikované díky vývoji, který ale neplánuje, že by měly jít nahradit nějak jednodušeji. Další věcí je přílišné spoléhání se na to vybavení. Daleko důležitejší jsou ale znalosti - můžu mít skvělou svítilnu s x lumeny, ale když o ni přijdu, nebo mi dojdou baterie a nevím, jak si udělat svíčku, olejovou lampu nebo louč, tak jsem v háji. Zrovna tady by to asi nebylo tak fatální, protože pokus/omyl.. ale v novém světě (se kterým survival počítá) mohou být tyhle pokusy / omyly krutě zaplacené... Pro survivalistu nebo preppera je to hodně přítažlivé, mít v době klidu možnost si koupit kvalitní vybavení (a spousta jich to dělá), ale ten, kdo by v něm vylezl na ulici v době chaosu by nejspíš dopadl špatně.
KEIKIN --- 17:52:41 7.12.2016
SUN_VU_KUNG: Ono to špičkové vybavení funguje i jako past. Za války Němci schválně položili parabelu a udělali si náměr. Věděli, že pro tu pistoli jsou schopni spojenečtí vojáci riskovat život.
SUN_VU_KUNG --- 17:18:42 7.12.2016
KOUTLOSH: Někde jsem četl, že na Ukrajině soukromé osoby (tj. ne organizované skupiny jedné nebo druhé strany) oblečené do vojenského nebo mající nějaké vojenské propriety velmi rychle vymizely díky zatýkání. Ti lidé přitahovali tolik pozornosti, že byly zatýkáni preventivně, protože nikdo nevěděl, co jsou vlastně zač. A to ještě funguje stát.

V echvíli, kdy nefunguje, je jedinec s viditelným a dokonce špičkovým vybavením doslova magnet, který říká, pojdťe si ty moje věci vzít...

Píše se o tom i ve skvělé survivalové příručce "Mýty a omyly v survivalu aneb co se v survivalu neučí".
KEIKIN --- 7:23:55 30.11.2016
Bohatí Češi se opevňují před hrozbami světa, pod domy si staví bunkry - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/cesi-staveji-ze-strachu-bunkry-dz8-/domaci.aspx?c=A161129_210114_domaci_fka

Klasická česká malost. Bukry jsou na nic, je lepší mít lidi pod dohledem - to je přežitek bolševismu pánové a dámy !!!
KEIKIN --- 11:48:23 8.11.2016
V Praze postavil dům za pět tisíc. Už má spokojenou obyvatelku - iDNES.cz
http://bydleni.idnes.cz/levny-dum-c7d-/stavba.aspx?c=A150812_150414_architektura_web
Pro lidi bez domova ideální varianta. Určeno pro postapo bezdomovce :-)

DEX --- 10:46:13 3.11.2016
vsechny shtf situace dokazuji ze pote co je vyrazena verejna sprava vcetne policie je ideal splynout s davem a vypadat co nejvice nenapadne
pokud jsi napadny a vypadas jinak nez ostatni, koledujes si o problemy
a pokud mas kvalitni outdoor hadry (nemusi byt jen maskace), koledujes si o problemy take

posledni vec co jsem na tema slysel:
Blackout: Jdeme z města. Dokument o přežití | Dokumenty Dvojky
http://www.rozhlas.cz/dvojka/dokument/_zprava/blackout-jdeme-z-mesta-dokument-o-preziti--1653641
KOUTLOSH --- 15:10:15 1.11.2016
KEIKIN: Zas v různých army-shop výprodejích máš šanci pořídit za pakatel oděv kvalitativně a co do praktičnosti mnohem lepší, než ve výprodeji v H&M, kde se všechno šilo v Bangladéši ;) IMHO např černá, nebo některé "pískové" odstíny, pokud nejsou součástí maskovacího vzoru, ale je to jednolitá barva, tak nemusí být problém a mohou být varianty SHTF scénáře, kdy bude jedno, jestli máš na sobě maskáč, nebo rifle ;)