Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
SEZNAMKA alkoholiků... need more parties
ALLOPSYCHOSIS
"Můžu tě pozvat na kafe?"... "Dozajista, ale udělal jsi ve slově VÍNO hned čtyři hrubé chyby". Seznamka pro milovníky všemožných druhů alkoholu, kteří občas chtějí pít i s někým novým. Protože alkohol v malém množství neuškodí v jakýchkoliv dávkách!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SUN_VU_KUNG --- 17:08:38 28.2.2015
ALONSY: No, pivo jako základ je špatné skoro na všechno, víno podobně. Pak je ta kocovina druhý den vcelku zaručená :) Není to jen whisky, ale i kvalitní rum atd. po ničem kvalitním, pokud se to nekombinuje s pivem, vínem atd. a pije se voda, by ti nemělo být druhý den špatně :) S whisky člověk chybu neudělá :)
ALONSY --- 16:58:17 28.2.2015
SUN_VU_KUNG: K té kocovině: Přesně.
Po whisce, ani po té levné, se mi nikdy nepodařilo mít okno, a když jsem to jo přehnala, tak mi zle bylo, ale nic nesnesitelného.
Jak si dám víc než dvě piva nebo sklenky vína (a že si vždycky dám víc), tak je to špatné. Kocovina, okna, brrr. Poté, co mi po úterní akci vydrželo být špatně až do pátku jsem se rozhodla, že už se držím jen té whisky :)
SUN_VU_KUNG --- 16:48:37 28.2.2015
SALAMAN: ... a pokud se neutopila, tak tam plave dodnes...
SUN_VU_KUNG --- 16:48:20 28.2.2015
ALONSY: Jo, nikomu to neberu :) Ale čich je pro dobrý alkohol strašně důležitý, a když jsou všechny buňky umrtvené tabákovým dýmem, tak si moc nepochutnáš :) Samozřejmě doutník + whisky / rum = požitek :D Ale v dobře větraném prostředí :)

Hemingway bar právě není nijak přehnaně drahý, jejich drinky a koktejly jsou za úplně v pohodě ceny a zatím to tam bylo vždycky super. Je teda fakt, že nejlepší to bylo ještě v době před rozšířením, to byl opravdu komorní bar, kde bylo i s obsluhou pár lidí a podle toho to vypadalo. Ale je spíš na drinky a rumy, whisky tam sice je, ale není to na ní postavené. To třeba pak Bar'n books - http://www.barandbooks.cz/tynska/ tam ale už ty konzumace lezou opravdu trochu do peněz a je tam dresscode :)

Joo, jamesonem se dá samozřejmě vylít spolehlivě a kocovina je minimální, to souhlasím, taky ho piju, když v baru není nic moc nabídka a jsem spíš na tahu, než na klidném ochutnávání :D
SALAMAN --- 16:43:13 28.2.2015
ALONSY: A v Lalibele hlavně plave piraňa v akváriu!
ALONSY --- 16:41:05 28.2.2015
SUN_VU_KUNG: No, jo, ale skvělej pajzl! A já tam bývám většinou sama. A také už jsem si na to ovzduší asi za ten rok co jsem tam pomalu jak doma zvykla :-D
Mimochodem, dnes večer tam téměř určitě budu, kdybyste se chtěl někdo stavit ;)

Nojo, já jsem koukala do záhlaví, že tam jsou podniky typu Hemingway Bar, kam půjdu jednoho dne. Hned poté, až vyhraju ve Sportce :-)

Vychutnávání dobrého alkoholu je fajn. Od toho mám třeba ten Marpek, kde i ceny jsou příznivé.

Ale na vylití se mi ten Jameson bohatě stačí a ani mě tolik nezruinuje :)


SUN_VU_KUNG: Na to to chce asi také výhru ve Sportce :D
SUN_VU_KUNG --- 16:36:11 28.2.2015
A když už jsem u těch irských, tak tahle je skvělá :) Fakt doporučuji do baru, černá singlemaltka je nádhera, jemná, lehká...
[http://thewildgeesecollection.com/whiskey/wp-content/uploads/2012/10/Screen-shot-2012-10-11-at-12.25.53.png]
SUN_VU_KUNG --- 16:32:16 28.2.2015
Je to sice obyčejnější, ale pokaždé, když tu lahev vidím, mám chuť si nalít :D Sem tam v Praze je, naposled myslím v James Joyce jsem to viděl, ale protože jsme jeli v irských whisky, tak jsem to nechal na jindy...
[http://cellar.com/images/inventory/zoom/130610.jpg]
SUN_VU_KUNG --- 16:28:16 28.2.2015
Mimochodem, nebyl jste někdo tady? Už delší dobu mě to láká, ale pořád nějak není čas a příležitost zajít :) Sice Bourbony a americké Whisky moc nemusím, ale člověk by v poznávání neměl ustrnout, takže proč neochutnat i kukuřičné legrace :)

The Bourbon Bar - bar se specializací na bourbon (a koktejly inspirované bourbonem)
http://www.bourbonbar.cz
[http://www.bourbonbar.cz/wp-content/uploads/bourbonbar-interior1.jpg]
[http://www.bourbonbar.cz/wp-content/uploads/16.jpg]
SUN_VU_KUNG --- 16:25:32 28.2.2015
Lalibela je pajzl, je potřeba s tím počítat :) Tím to nijak nekritizuji, každý podle chuti :) Ale podnik, kde vám "vzduch" svírá plíce tak, že se nejde nadechnout a oči slzí fakt není na vychutnávání kvalitního alkoholu :) Tabákový kouř v určitém množství nevadí, ale tohle bylo na hranici zbraně hromadného ničení :)

Druhá věc je Whisky jako taková - chodit do baru na Jamesona nebo Tullamorku nemá moc smysl, to mají jednak všude a potom taky nejde o žádný zázrak, ale o průměrné velkoobrátkové lihoviny - klasická nabídka snad i té nejposlednější hospody. Na nich není co vychutnávat, každý je zná a je lepší se posunout dál :)