Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
minimalismus — mám málo věcí a je mi fajn
SKATEMURAI
Klub o životním stylu minimalismu - mít jen to nejnutnější co člověk sám, jako individualita potřebuje, co se mu líbí, co je k užitku, soustředit se jen na to co člověka baví, mít jen oblečení co skutečně nosí, jen nábytek který opravdu potřebuje, cestovat jen s batohem, vyhazování nepotřebných věcí, každý den 1, či každou novou koupenou věc vyměnit za starou která se vyhodí, dá, prodá :) minimalismus, to je široký pojem.
Moc se mi líbí článek o situaci vykradení, kdy daným lidem někdo vykradl byt: zloděj však neměl co ukrást, měli minimum nábytku, jen pár oblečení, stůl, a to bylo vše. Všechno drahé co vlastnili, měli přímo u sebe: Nothing to Steal
Minimalismus v praxi:.......
Minimalismus česky:
MINIMALISTÉ
Minimalismus v práci:
Tomáš Hajzler
Příběhy minimalistů:
MissMinimalist
...

Kultura a umění:
Filmy o minimalismu:
Film My věci
Knihy o minimalismu:
Máš přiliš mnoho kravin
Minimalistická literatura.......
Charles Bukowski ?
Minimalistický design:
Minimalissimo

Blogy:
The Minimalist
ZenHabits
MissMinimalist.........
mnmlist
...
...
...
...

Kam s přebytečnými věcmi
Klokánek Chabařovická
Klokánek Láskova
...
...
...
...
...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NEVENA --- 17:44:03 28.2.2015
IRKA: Nakupuji, stahuji atd. jen věci, které chci v dohledné době (tj. ne "možná o víkendu") využít, protože nechci mít zaplácaný disk zbytečnostmi a pak po roce najít na flashce film, o kterém netuším, kdy, odkud a hlavně proč (nebo možná pro koho?) jsem ho stáhla.

Jinak to nějak extrémně nehrotím. Fakt je prostě ten, že jsem v malém bytě, přistěhoval se ke mně přítel a postupně jsem mu uvolnila prostor, aby si měl kam dát svoje věci. A protože jsem loňský rok kromě práce ještě začala dělat doktorát, neměla jsem najednou čas na spoustu věcí a leccos jsem přirozeně pustila, protože to pro mě nebylo důležité. (Oni ostatně lidé z jisté party nechápali, proč preferuji práci před zábavou, tak to bylo tím snadnější). Přestala jsem dělat přednášky na akce, kam si stejně i jako účinkující musím zaplatit vstup a ten je o stovku vyšší, než moje odměna za přednášku, nemluvě o tom, že odměna vůbec neodpovídá desítkám hodin strávených rešeršemi a přednášku nemám moc kde recyklovat. A protože jsem si vzala nadměrně velký úvazek, musela jsem i vyselektovat, které články z rešerše jsou důležité a které ne.

Ono je to pak někdy jako píše IRKA, že mají lidi těch věcí tolik, že jen roztřídit je dle systému GTD je unaví. :) (Ten jsem taky vypustila, vystačím si se starou známou mobilní aplikací Moleskine)

Jo záložky mám jinak v Pocketu, taky mám vyznačené ty důležité... ty ostatní pak časem promažu,
SKATEMURAI --- 17:33:46 28.2.2015
IRKA: To stejně u mě. Myslel jsem i záložky uložené.
Někdy se taky podobně naseru a všechny smažu :D čehož občas lituju
IRKA --- 14:36:38 28.2.2015
SKATEMURAI: No, záložky taky často řeším. Dobrý trénink na filtrování podstatného. A občas se naseru a všecko to zavřu a du dělat taky nic. Ale znám lidi, co jich mají permanentně otevřených tolik, že než přejedou od poslední k první, tak zapomenou, ke které mířili:)
IRKA --- 13:20:33 28.2.2015
SKATEMURAI: Osobně jsem ji nečetla, ale autorka tohoto blogu jo a napsala k ní pěkné shrnutí, za což jí tímto děkuji:)
Organnic-CZTransformační prostor: Esencialismus: Jak disciplinovaně dělat méně
http://organnic.blogspot.cz/2014/09/esencialismus-jak-disciplinovane-delat.html
SKATEMURAI --- 13:18:44 28.2.2015
IRKA: Já osobně mám problém se soustředěním se na jednu věc (například teď o víkendu),
protože tu mám tolik věcí v záložkách (na které se nakonec nikdy nepodívám), a tolik stáhnutých filmů/seriálů,
že nevím co dřív a nakonec nedělám nic :D ...
SKATEMURAI --- 13:10:57 28.2.2015
IRKA: A šla by ta kniha shrnout třeba do pár vět/článku? Domnívám se, že jo :)
IRKA --- 13:06:16 28.2.2015
Promítá se vám minimalismus i do jiných oblastí života? Zajímá mě, jestli ti, kteří preferují jen minimum těch hmotných věcí, to mají podobně i v zájmech - místo přeskakování od jedné činnosti k jiné, nebo věčného měnění zájmů, jdou dlouhodobě cestou jednoho dvou témat, ale zato do hloubky... Jak to máte třeba s hudbou, s výtvarným uměním? Já osobně zjišťuju, že mám ten minimál jako takový celkový přístup k životu, který mě intuitivně určuje výběr snad skoro ve všech oblastech, nejenom v nezasírání si životního prostoru zbytečnostma, taková podvědomá cesta k volnosti (Před chvilkou jsem třeba zjistila, že se barefoot botám, co si plánuju koupit, říká taky minimalist shoes:). Ten přístup mě příjde i vnitřně "zenově" posilující, tím jak je přímý, jednotný a jednoduchý. Dobře se v něm dýchá, tak jak v tom nezabordeleném domě:)

Jinak toto může být zajímavá knížka o tom, jak a proč si vybrat a zaměřit se jen na to podstatné a nezatěžovat se hromadou aktivit:
Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less: Greg McKeown: 9780804137386: Amazon.com: Books
http://www.amazon.com/Essentialism-The-Disciplined-Pursuit-Less/dp/0804137382

NEVENA --- 20:23:55 27.2.2015
Nedávno jsem zkoušla hearth.net, ale nevím moc, co si myslet. Ozvali se mi dva lidi, s jedním komunikace došla do slepé uličky, s druhou jsem si domluvila schůzku na druhé straně Prahy, nikdo se tam neobjevil a od té doby nekomunikovala. Lidi, kterým jsem psala, tam asi už nechodí...

Ale musím se pochlubit, dneska jsem odeslala kamarádce tři plastové úchytky k napáječkám (napáječky už dávno odešly) a pak (za symbolickou cenu, tak čtvrtka skutečné ceny) závoj a podprsenku na orientální tanec slečně z votoče. Podprsenka byla trochu rozjetá, ale slečna o ni měla zájem, že si ji spraví, protože má stejnou v jiné barvě a už to chce změnu. Takže jsem moc ráda, že jsem ty věci neposlala někomu, komu to bude taky ležet 6 let ve skříni. :)
LALINA --- 9:07:41 27.2.2015
nafocení je v pohodě, ale ta pošta je hell
já jsem zatím u modelů jako předat věc někde po praze z ruky do ruky, dát za odnos a dávat věci na polici pro letáky u nás ve vchodu a dávat textil do kontejnerů na textil... to ještě zvládám:)
EUCHENIE --- 9:00:20 27.2.2015
SKATEMURAI: tak jasně, kdo má čas, chuť a cennější věci, dává smysl udělat si to sám.)

Pro koho je nafocení a dojití na poštu nepřekonatelenej problém... .)