Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
minimalismus — mám málo věcí a je mi fajn
SKATEMURAI
Klub o životním stylu minimalismu - mít jen to nejnutnější co člověk sám, jako individualita potřebuje, co se mu líbí, co je k užitku, soustředit se jen na to co člověka baví, mít jen oblečení co skutečně nosí, jen nábytek který opravdu potřebuje, cestovat jen s batohem, vyhazování nepotřebných věcí, každý den 1, či každou novou koupenou věc vyměnit za starou která se vyhodí, dá, prodá :) minimalismus, to je široký pojem.
Moc se mi líbí článek o situaci vykradení, kdy daným lidem někdo vykradl byt: zloděj však neměl co ukrást, měli minimum nábytku, jen pár oblečení, stůl, a to bylo vše. Všechno drahé co vlastnili, měli přímo u sebe: Nothing to Steal
Minimalismus v praxi:.......
Minimalismus česky:
MINIMALISTÉ
Minimalismus v práci:
Tomáš Hajzler
Příběhy minimalistů:
MissMinimalist
...

Kultura a umění:
Filmy o minimalismu:
Film My věci
Knihy o minimalismu:
Máš přiliš mnoho kravin
Minimalistická literatura.......
Charles Bukowski ?
Minimalistický design:
Minimalissimo

Blogy:
The Minimalist
ZenHabits
MissMinimalist.........
mnmlist
...
...
...
...

Kam s přebytečnými věcmi
Klokánek Chabařovická
Klokánek Láskova
...
...
...
...
...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 18:11:20 7.4.2017
???: a jedna typická Courtney, abyste si ji nemuseli googlit :-) jo, a není ezo.

Choose Love over Stuff
http://bemorewithless.com/love-over-stuff/
??? --- 18:08:38 7.4.2017
???: joo a nepochválila jsem mojí mámu! Dostala jsem takovej ten textilní piknikovej košík (dlouho chtěla a potřebovala) a ten plnej domácích dobrot - bylinkový čaje, sirupy, bylinková sůl, pesto, sušené ovoce. Obsah spíš maximalistický, nevím, jak to sežereme, ale nápad super :-)
??? --- 18:06:51 7.4.2017
??? --- 18:04:38 7.4.2017
hm, to už je zase čtvrt roku? ale pokračuju :-)
materiální věci jsou už srovnaný, pořád sice něco přebejvá, ale to se dá řešit průběžně - spíš tím, jak sem všechny věci pročistila, tak si snáz všimnu, že nepoužívám a nepotřebuju i něco, co jsem si v prvním kole chtěla nechat. Dočerpávám zásoby kosmetiky a drogerie, papíry stihám zpracovávat průběžně. Při vyjarňování oblečení jsem dala pryč dvě tašky jarního a letního a uložila jen jednu krabici zimního.
Jeden benefit, který pozoruju a je nemateriální - mám víc času na důležité, ale neurgentní věci. A to je super. Porád jsem se nezbavila todo listů a nevím, zda se jich zbavit chci, ale jsou na nich věci důležité, které chci udělat, ale ne takové, které hoří a udělat musím. Za poslední čtvrtrok jsem si udělala krásný pořádek v penězích a všem s tím souvisejícím, například.
Povedlo se mi zavést nějaké rutiny, které pomáhají v udržování domácnosti a umožňují mi mít ji v pořádku za málo času a mít tím pádem čas a klid na jiné, dlůležitější věci. Dál hledám různé inspirační zdroje o různých přístupech k minimalismu (videa, podcasty, čtení), takže jestli něco máte, budu ráda, když se podělíte.
Jo a po dloooouhém vybírání jsem si konečně sehnala dostatečně malou peněženku - bohužel není ruční ani české výroby, za což bych si ráda připlatila, ale je z čínské kůže z Aliexpresu - zatím drží asi 3 měsíce bez ztráty kytičky, má kapsičku na drobné, bankovky a karty (7ks) mám společně ve velké kapse. Takže kdyby někdo chtěl fakt malou peněženku, najdu link :-)
Jo, a Courtney z Be more with less - nechala jsem si posílat její adventní kalendář a bylo to fajn, tak jsem začala víc číst její věci. Je autorka projektu 333 - znáte? abych nenosila sovy do Atén :-D Chci to zkusit - ne ještě teď, ale od června do konce srpna.
??? --- 18:25:49 26.12.2016
letos jsme s přítelem dali každý každému z našich rodin po jednom dárku, to je šest dárků, sobě navzájem po dvou, to jsme na deseti, po jedno jsme každý jako secret Santa do práce dávali a po jednom dostali. Víc než polovina toho byly dárky spotřební. Rodiny narozdíl od nás to nedárkování vydrželi, aspoň ta jeho, se svojí se teprve uvidím. Opravdu super změna, proti letům, kdy jsem vezla domů pod stromek celou IKEA tašku dárečků. Jako další benefit vidím to, že mi zbyly peníze si koupit něco, co fakt potřebuju.
??? --- 18:21:26 26.12.2016
Zajímavé čtení od theminimalists.com zdarma - jejich poslední knížka Everything that remains ke stažení - https://gumroad.com/l/LahJD
S0DA --- 11:30:49 12.12.2016
Dreaming of a frugal Christmas? Meet the people who’ve stopped shopping | Money | The Guardian
https://www.theguardian.com/...6/dec/12/frugal-christmas-people-stopped-shopping-minimalism-movement
??? --- 23:27:03 11.12.2016
ALONSY: film jsem neviděla, vím, že v něm mají rozhovory s tímhle typem lidí, ale oni sami (Ryan a Joshua) se tomu občas v těch podcastech smějí. Oni říkají, že když ti to přináší radost, tak se toho nemáš zbavovat. O to víc jsem na ten film zvědavá. Zkus si pustit nějakej podcast, tam mluví sami za sebe, jsem zvědavá, co na to řekneš.
ALONSY --- 23:00:16 11.12.2016
Koukám na ten dokument a prostě s nimi vnitřně nesouhlasím.
Minimalismus je super, ale musí být funkční... ( ALONSY: ).
Zbavovat se věcí, který usnadňují život a přinášejí radost, abych si mohla "měřit pindíka" s jinými minimalisty, kdo toho má míň, mi přijde vlastně i proti té původní myšlence dosažení štěstí. :-)
Myslím, že jsem sem kdysi dávala článek o mé představě minimalismu a tak to platí stále, no.
Hodně bych 20 dolarů za ten film litovala, ale času nelituju, takže ok. :)
ALONSY --- 20:21:23 11.12.2016
29219: Prostě nebaví, nečte se mi na tom tak dobře a nevydržím u toho.

Jinak já už se vlastně nemám moc čeho zbavovat, pokud nepočítám pár maličkostí. Ale krámů mám hromadu a ještě pořizuju nový – ale zásadně to, co mi zjednoduší život. Ano, žila jsem pár let s jedním hrncem a nožem, ale byla jsem z toho stále frustrovaná, například. A pak věci na koníčky, takže plnou komoru úplně náhodnejch krámů, protože postapo. :-)