Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
minimalismus — mám málo věcí a je mi fajn
SKATEMURAI
Klub o životním stylu minimalismu - mít jen to nejnutnější co člověk sám, jako individualita potřebuje, co se mu líbí, co je k užitku, soustředit se jen na to co člověka baví, mít jen oblečení co skutečně nosí, jen nábytek který opravdu potřebuje, cestovat jen s batohem, vyhazování nepotřebných věcí, každý den 1, či každou novou koupenou věc vyměnit za starou která se vyhodí, dá, prodá :) minimalismus, to je široký pojem.
Moc se mi líbí článek o situaci vykradení, kdy daným lidem někdo vykradl byt: zloděj však neměl co ukrást, měli minimum nábytku, jen pár oblečení, stůl, a to bylo vše. Všechno drahé co vlastnili, měli přímo u sebe: Nothing to Steal
Minimalismus v praxi:.......
Minimalismus česky:
MINIMALISTÉ
Minimalismus v práci:
Tomáš Hajzler
Příběhy minimalistů:
MissMinimalist
...

Kultura a umění:
Filmy o minimalismu:
Film My věci
Knihy o minimalismu:
Máš přiliš mnoho kravin
Minimalistická literatura.......
Charles Bukowski ?
Minimalistický design:
Minimalissimo

Blogy:
The Minimalist
ZenHabits
MissMinimalist.........
mnmlist
...
...
...
...

Kam s přebytečnými věcmi
Klokánek Chabařovická
Klokánek Láskova
...
...
...
...
...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WAR_TIN --- 20:45:18 20.4.2018
to jsem rad ze aspon jeden :D teda jedna
HELA --- 21:47:56 19.4.2018
WAR_TIN: ten blog je super! :)
WAR_TIN --- 12:36:01 16.4.2018
Ahojte, rad bych si drobatko zaspamoval - manzelka pise blog o minimalsmu vcetne e-booku
tak treba to nekoho zaujme nebo to doporuci nekomu znamemu , diky
Pavla Kleiberová - BLOG
http://pavla-kleiberova.cz/
MASOO --- 23:02:42 24.11.2017
blogisek http://trashisfortossers.com/

zaujala me pasaz ve clanku o redukci satniku (nejvic me teda zajima aktualne zero waste, ale o tom jinde)
Zero Waste Wardrobe: Assessing and Editing Your Closet
http://trashisfortossers.com/zero-waste-wardrobe-assessing-editing-your-closet/

Can I wear this with more than five outfits?

Can I wear this three days in a row without someone knowing?

??? --- 12:04:36 8.11.2017
BLACKTHUNDER: to je hodně dobrá pasáž :-)

???: muhehe, fakt to jsou další tři měsíce?
Koření jsem poklidila, na komoru se chystám. Jedu druhý kolečko "konmari", po kategoriích, ale proti loňskému, které trvalo od června do prosince, to je "piece of cake", věcí je málo, je v nich pořádek. Jen projít každou kategorii a kouknout se, jestli opravdu všechno potřebuju, dát pryč, co nepotřebuju, případně rozumně začlenit, co přibylo.

Podzimní capsule wardrobe fakt není tak snadná, jako jarní, ale pořád velmi rozumná. Jen část věcí, co mám na zimu, jsem schovala do jiné police ve skříni, protože jsem se bála, že to, co mám na věšáku, mi nebude stačit a bude mi v tom zima. Zatím jsem nic nepotřebovala. Příště asi nebudu ani tu rezervu potřebovat dělat.

Teď sleduju Break the twitch - Digital detox - Anthony denně posílá maily a k tomu má i videa:
5 Reasons Why We Need A Digital Detox
https://www.youtube.com/watch?v=Ml-IiKawB0k&list=PLBl6QwIGNLS4UkIbRGqd2mZsMJLidIer3


Jo, a tím, že jsem se zbavila spousty zbytečných věcí, mám čas se starat o peníze (účty, smlouvy, investice) a popravdě čumím, jak moc jsem to za ten rok pročistila a kolik moc peněz se mi podařilo ušetřit.

Jo, a taky nebejt minimalismu a z toho vyplývající uspořádaný domácnosti, tak nezvládneme při oba práci na full-time provozovat v přebytečném pokoji air bnb s pětihvězdičkovým hodnocením :-)
BLACKTHUNDER --- 16:46:56 7.11.2017
Ahoj. Navážu trošku na příspěvek: [ BIONAUTES @ minimalismus — mám málo věcí a je mi fajn ] Dokoukala jsem ten dokument a jako dlouhodobé minimalistce mi to sice nedalo až tolik, ale stejně se mi tam pár částí moc líbilo. 27 minuta je útržkem z knihy Everything That Remains: A Memoir by The Minimalists. Překládala jsem to pro bráchu, tak se podělím i tady. :)

"Smrt mé matky pořád visí ve vzduchu kolem mě. A teď, během toho samého měsíce, moje šestileté manželství končí. Ale zatímco Řím hoří – vždycky je tam nějaký čas na to – nakupovat v Ikea.
Vidíte? Když jsem se odstěhoval z domu začátkem tohoto týdne, nakládal jsem svůj osobní majetek do velkých košů, krabic, 190 litrových pytlů do koše, můj první směr byl, samozřejmě, koupit si věci, které jsem pořád „potřeboval“ pro můj nový domov. To víte. Jen to základní…

Závěs do sprchy, ručníky, postel, jo, a taky potřebuju gauč, a k tomu ladící kožené křeslo, pohovku, lampu, stůl, židli a další lampu k tomu místu. Jo, a nezapomeňme na kredenc, který se bude hodit k tomu stolu. A skříň do ložnice, Jo, a potřebuju konferenční stolek, a pár nočních stolků, a stolek pod televizi, kterou si pořád potřebuju koupit…

A teď, když o tom přemýšlím, budu chtít svůj byt udělat „ve svém stylu.“ To víte, můj vlastní motiv. Takže potřebuju určité dekorativní prvky, které by to vyparádili. Ale počkat! Co přesně je „můj styl?“ Budou tyhle nerezové rámečky na fotky vystihovat ten určitý styl? Vystihla tahle replika Matissovo skeče dostatečně vystihovat mou kousavou, ale profesionální vibraci? A jak „kousavý“ přesně jsem? Který espressovač mě definuje jako muže? A vůbec ten fakt, že se na tyhle otázky ptám – dělá mě to pořád „chlapským“ chlapem? Kolik talířů, hrnků, misek by měl člověk vlastnit? A tipuju, že potřebuju i kuchyňský stůl, že jo? A rohožku na chodbu, předložku před vanu a tu věc, tu věc, která je jako koberec, ale delší? Jo, běhoun. Potřebuju jeden z těch. A taky budu potřebovat… Co sakra ještě potřebuju?" :)
Vyhledávání | ČSFD.cz
https://www.csfd.cz/hledat/?q=minimalism
MASOO --- 15:26:48 25.9.2017
Knihovna nabízí věci od pily po fén. Nová půjčovna je proti plýtvání - iDNES.cz
https://praha.idnes.cz/...kampus-hybernska-d30-/praha-zpravy.aspx?c=A170731_2342196_praha-zpravy_rsr
MASOO --- 10:40:26 25.8.2017
PHRASE: jo to si rikam taky, co kdyz nebudu mit kde prat a tak... ale uz dva roky nejsem na cestach:D
PHRASE --- 14:47:16 24.8.2017
MASOO: to říká i Marie Kondo, že si máš nechat jen ty hadry, co ti přináší radost, takže seš na tom dobře :)

já za poslední rok dělala čistky mnohokrát, ale pořád mi ve skříni ležej věci, který zas tak ráda je nemam, ale ještě sem se nedopracovala k tomu je poslat dál...protože co když třeba ty, co ráda mám, budou zrovna špinavý a podobně :))
MASOO --- 9:51:38 23.8.2017
???: jo, to je taky fakt. Nejvetsi bonus je, ze clovek nemusi s nikym nic resit, domlouvat se, neco posilat.