Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
minimalismus — mám málo věcí a je mi fajn
SKATEMURAI
Klub o životním stylu minimalismu - mít jen to nejnutnější co člověk sám, jako individualita potřebuje, co se mu líbí, co je k užitku, soustředit se jen na to co člověka baví, mít jen oblečení co skutečně nosí, jen nábytek který opravdu potřebuje, cestovat jen s batohem, vyhazování nepotřebných věcí, každý den 1, či každou novou koupenou věc vyměnit za starou která se vyhodí, dá, prodá :) minimalismus, to je široký pojem.
Moc se mi líbí článek o situaci vykradení, kdy daným lidem někdo vykradl byt: zloděj však neměl co ukrást, měli minimum nábytku, jen pár oblečení, stůl, a to bylo vše. Všechno drahé co vlastnili, měli přímo u sebe: Nothing to Steal
Minimalismus v praxi:.......
Minimalismus česky:
MINIMALISTÉ
Minimalismus v práci:
Tomáš Hajzler
Příběhy minimalistů:
MissMinimalist
...

Kultura a umění:
Filmy o minimalismu:
Film My věci
Knihy o minimalismu:
Máš přiliš mnoho kravin
Minimalistická literatura.......
Charles Bukowski ?
Minimalistický design:
Minimalissimo

Blogy:
The Minimalist
ZenHabits
MissMinimalist.........
mnmlist
...
...
...
...

Kam s přebytečnými věcmi
Klokánek Chabařovická
Klokánek Láskova
...
...
...
...
...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 15:03:03 4.5.2017
ALONSY: jsem zvědavá, kolik se dopočítáš :-) já i teď mám oblečení, co moc nenosím, ale nechat si ho chci. Kalhoty mám dvoje pracovní a dvoje volnočasové, sukně po třech, šatů 10. Do těch 100ks počítám i vodácko-vandráckou a sportovní výbavu, ale prádlo ne.
ALONSY --- 14:36:26 4.5.2017
V dohledný době to hodlám pořádně pročistit i přepočítat, jsem zvědavá, kolik toho ve skutečnosti je, možná si to idealizuju. :D
ALONSY --- 14:35:50 4.5.2017
Hustý.
Já ještě neminimalizovala, ale co vím z hlavy, tak dvoje kalhoty, jeden svetr a možná tak deset triček, dvě sukně, asi troje šaty.
A z toho hodlám většinu vyházet a celej ten šatník udělat víc k obrazu svému, protože teď mám to, co mi tak nějak zůstalo historicky, nebo co bylo levný, když jsem nějakej kus oblečení zrovna nutně potřebovala. :-)
??? --- 14:34:00 4.5.2017
NAVITAS: 66 je rozumně málo :-) mám tak asi 100ks a tím pádem tipuju, že dřív to muselo být přes 500? včetně bot, kabelek a všeho, bez spodního prádla. Teď chci od června zkusit Courtny Carver Project 333 - vybiram si tři nejteplejší a nejstabilnější měsíce a pak uvidím, co dál. Udělám to jen na oblečení do města a mezi lidi, svoji vodácko-vandráckou výbavu mám bokem. Jsem zvědavá, na mě různý čísla a limity fungujou, a za zkoušku nic nedám.
MASOO --- 13:31:21 4.5.2017
hadry nepocitam, vejdou se do skrine, ok, nevejdou, probirka, freeshop, vyreseno;)
NAVITAS --- 20:34:44 3.5.2017
Ahoj minimalisti!
Nějak mi přišlo, že mám hrozně moc hadrů, tak jsem si je spočítala - 66 (bez spodního prádla a ponožek). A teď jsem trochu zmatená, jak je to číslo malý a přitom mi to přijde hodně věcí... Před pár lety bych mi to číslo přišlo úplně šíleně malý. Máte podobný zkušenosti? :)
??? --- 18:11:20 7.4.2017
???: a jedna typická Courtney, abyste si ji nemuseli googlit :-) jo, a není ezo.

Choose Love over Stuff
http://bemorewithless.com/love-over-stuff/
??? --- 18:08:38 7.4.2017
???: joo a nepochválila jsem mojí mámu! Dostala jsem takovej ten textilní piknikovej košík (dlouho chtěla a potřebovala) a ten plnej domácích dobrot - bylinkový čaje, sirupy, bylinková sůl, pesto, sušené ovoce. Obsah spíš maximalistický, nevím, jak to sežereme, ale nápad super :-)
??? --- 18:06:51 7.4.2017
??? --- 18:04:38 7.4.2017
hm, to už je zase čtvrt roku? ale pokračuju :-)
materiální věci jsou už srovnaný, pořád sice něco přebejvá, ale to se dá řešit průběžně - spíš tím, jak sem všechny věci pročistila, tak si snáz všimnu, že nepoužívám a nepotřebuju i něco, co jsem si v prvním kole chtěla nechat. Dočerpávám zásoby kosmetiky a drogerie, papíry stihám zpracovávat průběžně. Při vyjarňování oblečení jsem dala pryč dvě tašky jarního a letního a uložila jen jednu krabici zimního.
Jeden benefit, který pozoruju a je nemateriální - mám víc času na důležité, ale neurgentní věci. A to je super. Porád jsem se nezbavila todo listů a nevím, zda se jich zbavit chci, ale jsou na nich věci důležité, které chci udělat, ale ne takové, které hoří a udělat musím. Za poslední čtvrtrok jsem si udělala krásný pořádek v penězích a všem s tím souvisejícím, například.
Povedlo se mi zavést nějaké rutiny, které pomáhají v udržování domácnosti a umožňují mi mít ji v pořádku za málo času a mít tím pádem čas a klid na jiné, dlůležitější věci. Dál hledám různé inspirační zdroje o různých přístupech k minimalismu (videa, podcasty, čtení), takže jestli něco máte, budu ráda, když se podělíte.
Jo a po dloooouhém vybírání jsem si konečně sehnala dostatečně malou peněženku - bohužel není ruční ani české výroby, za což bych si ráda připlatila, ale je z čínské kůže z Aliexpresu - zatím drží asi 3 měsíce bez ztráty kytičky, má kapsičku na drobné, bankovky a karty (7ks) mám společně ve velké kapse. Takže kdyby někdo chtěl fakt malou peněženku, najdu link :-)
Jo, a Courtney z Be more with less - nechala jsem si posílat její adventní kalendář a bylo to fajn, tak jsem začala víc číst její věci. Je autorka projektu 333 - znáte? abych nenosila sovy do Atén :-D Chci to zkusit - ne ještě teď, ale od června do konce srpna.