Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Melancholická hudba napříč všemi lety - dávejte co chcete
KOOTCHA
Tuto diskuzi původně vymyslel id Miloshit (ahoj, zdravíme), ale protože všechny usměrňoval a vymezoval si právo na vkus, založil jsem tuto kopii ve které nikoho nikdo neomezuje a všichni mají plná práva. Protože jeho srdíčko trápí, že jsem mu tento velkolepý nápad "uloupil", chtěl jsem mu touto cestou vzdát hold a popřát mnoho úspěchů jak v pracovním, tak v soukromém životě!

Pojem melancholie (řecky μελανχολία, ze slov μέλας (melas), „černý“, a χολή (cholé) „žluč“) označuje v dnes běžném užití duševní stav zádumčivosti či trudnomyslnosti a nečinnosti, zpravidla bez zřejmého přímého podnětu. V odborném a medicínském diskursu byl však v 19. a 20. století vytlačen pojmem deprese, přestože významy obou pojmů nelze prohlásit za totožné; pojem melancholie má velmi bohatou historii a široké významové pole, které se týká filosofie, medicíny a psychologie, teologie, mytologie a umění.

Vývoj chápání melancholie začíná v klasickém Řecku v 5. století př. n. l., kdy lékař a myslitel Hippokratés zformuloval teorii čtyř tělesných tekutin, které v člověku tvoří směs a jejichž poměr se projevuje v lidském temperamentu (a analogicky v celém kosmu). Poměr s převahou černé žluči tak vytváří „melancholika“.

V antice nebyla melancholie považována pouze za nemoc, neboť mezi melancholiky byly spatřovány výjimečné osobnosti: mezi ty, jež dle tradice jmenuje Aristotelés, patří Aiás, Bellerofontés, Héraklés, Empedoklés, Sókratés, Platón a Lýsandros. Melancholie zde zároveň úzce souvisí s šílenstvím, přičemž obojí vede k nahlédnutí do podstaty světa či božství; melancholici často získají pocit vlastní božskosti, za který pak platí utrpením či bizarní smrtí.
Obecná práva bez omezení. Stejně, jako vše ostatní. Na filtrování máme plusíky, vole.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BONDA --- 12:07:13 25.3.2017
Včera na Dobešce... Nejdřív jsem si myslela, že to nepůjde kvůli problémům s intonací, ale pak o šlo a bylo to i krásný.
The Black Heart Procession - One (Full album) 1998
https://www.youtube.com/watch?v=3YQC8Blft4Y
HRAFNAIN --- 9:03:24 3.3.2017
HRAFNAIN --- 7:17:14 18.2.2017
??? --- 14:49:27 2.1.2017
Jazzanova Feat. Clara Hil -- That Night (Live At The SK Office)
http://www.youtube.com/watch?v=MOolvMOU1Gw
HRAFNAIN --- 4:44:46 24.12.2016
The Tourists - The Loneliest Man In The World (TOTPs 1979)
https://www.youtube.com/watch?v=Tm3r-jiubuA
BONDA --- 5:32:51 18.12.2016
Tajemná Fairuz
ليالي الشمال الحزينة فيروز
https://www.youtube.com/watch?v=Gyx51-w2W3k