Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Šťastný rodič, šťastné dítě.
ONA_MAKARONA
Tato diskuze se zaobírá zejména tzv. Nevýchovou a učením Naomi Aldort. Jakou výchovu doma upřednostňujete a proč? Praktikujete ve své rodině tyto "alternativní" směry výchovy? Opravdu fungují? Otázky, rady a pomoc ohledně (ne)výchovy vítány.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BARRUSHE --- 15:05:17 22.2.2016
INUSHKA: Když přetáhneme večerku nebo je tu do večera návštěva a E. je pak celá rozdováděná, případně má nějaké hysteráky po večeři, tak je skoro jistý, že bude hrozná noc..
BEBERA --- 14:20:25 22.2.2016
BRUNA: BARRUSHE: INUSHKA: My jsme zatím vypozorovali u staršího, že děsy měl zhruba 2 hodiny po usnutí a ve většině případů nebyl v bytě klid - buď jsem svítila vedle v kuchyni, nebo jsme v obýváku koukali na film. A naprosto vždy byl celý rozhicovaný - usnul zabalený v peřině a domnívám se, že se trochu přehřál. Snad nikdy se to nestalo, když byl odkopaný.

U mladšího netušíme nic, tomu přichází hluboko v noci, člověk není schopen pořádně nic vyhodnotit...
INUSHKA --- 13:14:39 22.2.2016
BEBERA: U nás třeba noční děsy zřejmě souvisely s narozením sestry. Čtvrt roku byly noci pekelné, jak si Malvína zvykla, tak se to zase spravilo. Velký vliv má aktivita přes den. Když není vyvážená fyzická a psychická únava (typicky při cestování, návštěvách u prarodičů, dlouhých výletech, po akcích s kamarády...), tak špatně usíná, v noci se budí, má můry a děsy, škrábe si ekzém... Televize (ani tablet) na to vliv nemá, naopak někdy i pomůže tu únavu trochu vyrovnat a tím ten spánek zlepšit.
BARRUSHE --- 12:38:02 22.2.2016
BEBERA: Taky to teď testujeme :) Elišce to začalo po druhém roce, kdy začala chodit do školky a zhoršilo se to teď v prosinci po narození ségry. Vypozorovali jsme akorát, že když kempujeme o víkendu nebo jsme na dovolené, tak noční děsy nemívá. Jsme celý dny venku, na pohádky se tam vůbec nedívá, ale taky to může mít souvislost s tím, že máme nějaký jiný program, je celou dobu s námi a my se jí věnujeme. Tak uvidíme.
BRUNA --- 11:39:02 22.2.2016
BEBERA: vyzkousej a poreferuj. I kdyz tech pricin muze byt imho milion - vyvoj nerv. soustavy, skolka, temperament, nachlazeni, neco uplne jineho. Ale zas ta televize se lip eliminuje nez skolka nebo nemoci.
BEBERA --- 11:03:26 22.2.2016
BRUNA: Musím u našich dětí vyzkoušet, jestli ty noční řevy mají souvislost s televizí. Oba je občas mají, mladšímu to začalo nedávno - po třetím roce, a tedy pokud si dobře pamatuji v době, kdy jsme televizi výrazně omezili (tak 1x - 2x týdně, a to ještě většinou koukají na dokumenty o zvířatech). Nemá to nijak drastické, pofňukává, max. kvílí, ale zas je to dost často. Starší je měl zřídka, ale hrozné - zíral na mě vytřeštěnýma očima, klepal se, srdce mu bilo strašně rychle, křičel. Začalo to po čtvrtém roce krátce po nástupu do školky, až jsem si chvíli myslela, jestli mu tam někdo ošklivě neubližuje...
BRUNA --- 11:02:39 22.2.2016
ANNAWA: jj, to jsem uz taky zaznamenala.
ANNAWA --- 10:51:14 22.2.2016
BRUNA: ja si to myslím taky, ale občas se někdo bije v prsa, že nemá TV, ale děti visí na tabletech
BRUNA --- 10:24:21 22.2.2016
ANNAWA: ja se priznam, ze jsem nikdy nepochopila, proc by sledovani neceho na jine bedne nez televizi melo mit nejakou zvlastni kategorii. Dyt je to prast jak uhod, jestli decka koukaji na porad/video v tv nebo na mobilu. Dokonce se mi zda v jedne veci ten internet a konkretne youtube zradnejsi - je potreba vic dohlidnout na davkovani. V tv je po hezke pohadce kolikrat nejaka blbost, co dokonce ani naseho starsiho nezaujme :-) Na YouTube se muzou proklikavat lakadlama do aleluja.

Nicmene jak uz jsem psala, ja nepovazuju sledovani tv ci videi za skodlive, u 99% deti. Jen u jednoho naseho ;-)
??? --- 8:40:39 22.2.2016
Skvela kniha je digitalni demence od psychiatra manfreda spitzera...