Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Šťastný rodič, šťastné dítě.
ONA_MAKARONA
Tato diskuze se zaobírá zejména tzv. Nevýchovou a učením Naomi Aldort. Jakou výchovu doma upřednostňujete a proč? Praktikujete ve své rodině tyto "alternativní" směry výchovy? Opravdu fungují? Otázky, rady a pomoc ohledně (ne)výchovy vítány.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALDEMIK --- 9:49:43 20.8.2017
TORUVIEL: díky za článek, velmi aktuální u mého bojového bojováka se siloměrama až do nebe ;-)
TORUVIEL --- 7:22:44 20.8.2017
Anxiety or Aggression? When Anxiety in Children Looks Like Anger, Tantrums, or Meltdowns - Hey Sigmund - Karen Young
http://www.heysigmund.com/anxiety-or-aggression-children/
TAPINA --- 19:33:28 2.8.2017
SANCHA: Ne, z těch ne. Ale z těch, kterým od malička rodiče záměrně nenaznačí, že by bylo záhodno, kdyby se už naučili nějaké ty věci, které vrstevníci už zvládají, z těch můžou. Snadno.
SANCHA --- 19:30:06 2.8.2017
TAPINA: Hele netvrdíš, že z lidí co je nebaví škola a flákají to vyrostou blbci (rozuměj lidi co se vyznačují absencí seberflexe), že?
TAPINA --- 19:24:17 2.8.2017
SANCHA: Jejich okolí to ubírá na kvalitě života, všem těm lidem, co s nima musejí komunikovat, ať už pracovně nebo osobně :o)
SANCHA --- 19:23:38 2.8.2017
TAPINA: Co já potkala takových blbců na akademické půdě!
SANCHA --- 19:22:50 2.8.2017
TAPINA: No jo, třeba jsou v dospělosti blbí (pokud tedy myslíš, že nemají ten všeobecný přehled) ale třeba jim to vůbec nijak neubírá na kvalitě života. Jestli význam toho vzdělávání trochu nepřeceňujeme.
TAPINA --- 19:17:20 2.8.2017
Ještě bych si tu odložila myšlenku, že nekladu rovnítko mezi intelektuálně slabším a blbcem. Intelektuálně slabší lidi v osobním okolí mám. Ve škole jim to sice dvakrát nešlo, protože paměť a logické myšlení není kdovíjaké, ale i tak se tihle lidi realizujou někde, kde jim to jde - ve sportu, v umění, v řemesle... když jsou dříči, mohou dosáhnout velkého úspěchu v tom, co dělají. Obvykle čtou, protože přinejmenším číst se v té škole naučili a chápou, že to je užitečné, a inteligentními lidmi nepohrdají, obdivují je. Dokážou poznat, že někdo je chytřejší, a dokážou to ocenit. Blbec se vyznačuje absencí sebereflexe. On sám o sobě má mínění vysoké a vůbec mu nevadí, že neumí napsat smysluplnou větu. To ti druzí jsou blbí, ti přestudovaní inteligenti, co nepochopí smysl sdělení, jakmile tam není podmět, přísudek a správná písmenka na správných místech.
??? --- 16:23:08 2.8.2017
TAPINA: Jasny. Takovejch lidi neni malo.
Ale stejne si nemyslim, ze by intelektualne slabsim detem pomohly prepadovy pisemky. Naopak prave tyhle deti potrebuji vic casu a klidu na pripravu i zpracovani tematu.
Koneckoncum vetsina tech "hlupaku" z internetu klasickou skolu minimalne zacala a vedlo to akorat k tomu "nejsme ve skole, tak vo co de" a pohrdani vzdelanymi lidmi...
Ja bych byla rada, kdyby moje dite povazovalo vzdelavani se za prijemnou cinnost, at uz mu to pujde jakkoliv dobre v porovnani s ostatnima.
TAPINA --- 16:11:47 2.8.2017
???: Určitě takové lidi taky znáš, osobně asi ne, protože v sociální bublině inteligentních se příliš nevyskytují, ale na internetu se na ně nedá nenarazit. Pravopis stylem 4 hrubky na slovo o třech slabikách, argumenty "nejsme ve škole, tak o co jde". Znalost reálií jakéhokoliv tématu nulová, za to názor, ten je silný. Obvykle založený na poslední vyčtené blbosti z toho internetu. A v téměř sto procentech případů jedna společná vlastnost - hrdost na to, že nic neví, protože inteligentní lidé jsou "zblblí četbou" a jen prázdná mysl je čistá a otevřená.