Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Šťastný rodič, šťastné dítě.
ONA_MAKARONA
Tato diskuze se zaobírá zejména tzv. Nevýchovou a učením Naomi Aldort. Jakou výchovu doma upřednostňujete a proč? Praktikujete ve své rodině tyto "alternativní" směry výchovy? Opravdu fungují? Otázky, rady a pomoc ohledně (ne)výchovy vítány.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
REONA --- 21:47:08 27.3.2017
GLOBALISTA: Mně celý ten článek přijde úsměvný. Například docela pochybuji, že si její dítě / deti vybrali ty rodiny pro "střídavku"; takže to sice nejsou náhodně sebrané děti ze spádové oblasti, ale ani to není o tom, že si to dítě svobodně vybralo, s kým chce trávit čas, jak autorka tvrdí.
GLOBALISTA --- 21:30:14 27.3.2017
NEMESISS: Až takhle?
"... zaměstnání. Tam se občas můžeme setkat i s kolegy, kteří nám jsou nepříjemní, a musíme s nimi vyjít. Musíme? Opravdu? Ale no tak… Do zaměstnání jsme nastoupili dobrovolně, a stejně dobrovolně z něj můžeme odejít a hledat si práci jinou." Uznávám, že kolektiv je v práci základ a že i jeden špatný člověk dokáže práci otrávit, ale abych měnila zaměstnání pokaždé, když bych se měla setkávat s někým, kdo je mi nepříjemný? Nehledě na to, že ne každému se nová práce hledá lehko... To asi psal nějaký pražák ;) ;) ;)
NEMESISS --- 20:44:59 27.3.2017
PERSEEIDA: dost fixovana na nej urcite sem.. "uvazek" vyhledove rozsirovat nehodlam (delam na sebe, ale poctem hodin to vychazi na cca puluvazek), deti bych dalsi rada, ale mame ted nejaky problemy ve vztahu, takze je to ve hlezdach. a jako samozivitelka bych take, ehm, nesla do dom. vzdelavani :D
NEMESISS --- 20:39:34 27.3.2017
TAPINA: myslim, ze desetilety muze byt vic imunni ne "diky" sedmitele praxi, ale diky schopnosti myslet jinak nez triletak - muzes mu vysvetlit uz ledasco a samo dite si muze zduvodnovat, hledat cesty. triletak mi prijde mnohem nachylnejsi a zranitelnejsi...
NEMESISS --- 20:35:37 27.3.2017
TAPINA:
ANNAWA:
PERSEEIDA:
Domácí vzdělávání? A co socializace? - SvobodaUčení.cz
http://www.svobodauceni.cz/clanek/a-co-socializace/

myslim, ze je to vecne napsane..
NEMESISS --- 20:32:39 27.3.2017
ANNAWA: to rozhodne ano
PERSEEIDA --- 21:56:02 26.3.2017
NEMESISS:
Společnost dětí je něco jiného než pobyt ve školce bez svého dospělého. Možná se pletu, ale zdá se mi, že jsi na dítě velice fixovaná a máš strach, co se bude dít, když nebude s Tebou. Neplánuješ další dítě, časem si rozšířit úvazek? Já měla štěstí, že když nejstarší nastupoval do školky (ve třech), už jsem měla doma mimino a mohla jsem ho postupně zvykat, měsíce vyzvedávat po obědě, nechat ho doma, když ještě nebyl ani nemocný, ale jenom se mi zdál být přetažený a unavený, prostě luxus - ale jinak do školky chodil pravidelně. Tříleté dítě je na kolektiv dostatečně zralé, i kdyby tam mělo být jenom do oběda... a školka má systém, není to jenom hlídání, něco se učí, zpívají, svačinka, jdou ven, potom oběd který někdo uvaří, do toho školní akce, divadýlko, výlet, plavání u starších dětí, nácvik besídky... prostě mnoho akcí a podnětů, tohleto adekvátně nahradit chce celého člověka a pořád tam budou chybět ty další děti..
ANNAWA --- 21:54:26 26.3.2017
TAPINA: ja s tebou hodne souhlasim. Protože to vidim stejne.
TAPINA --- 17:23:18 26.3.2017
Já vám nevím. Já si pořád prostě myslím, že desetiletý je více imunní vůči vlivu blbého kolektivu, než tříletý, protože už v tom má 7 let praxi, a že odsouvání kolektivu problém neřeší, jen posunuje do dalších období. To má dítě až v práci nebo na vysoké škole zjistit, že kolektiv nějak funguje, že jsou v něm lidi chytří a blbí, a že život v něm má určitá specifika? A nepůjde si to pak v kombinaci se studijním či pracovním stresem rovnou hodit? Já bych řekla, že školka je ideální na nácvik sociálních dovedností (včetně těchto záludností), protože se tam ještě nemusí řešit nic jiného.
ANNAWA --- 16:49:20 26.3.2017
NEMESISS: na zaklade osobní zkusenosti, společnost deti tu a tam je neco jineho nez kdyz dite je v kolektivu. To je uplne jina skola, netvrdim ze lepší nebo horsi, ale stejne to neni.