Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Šťastný rodič, šťastné dítě.
ONA_MAKARONA
Tato diskuze se zaobírá zejména tzv. Nevýchovou a učením Naomi Aldort. Jakou výchovu doma upřednostňujete a proč? Praktikujete ve své rodině tyto "alternativní" směry výchovy? Opravdu fungují? Otázky, rady a pomoc ohledně (ne)výchovy vítány.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TORUVIEL --- 11:21:05 11.10.2016
Celkem zajímavý článek, třeba někoho osloví. Když je v rodině alkoholik (nebo jinak závislý). http://www.kondice.cz/2014/09/deti-alkoholiku-proc-jsme-divni/
TORUVIEL --- 9:49:07 10.10.2016
MULTICAT: Jo, poslední dobou přemýšlím, jak nepředat dceři svůj přehnaný perfekcionismus ve všem, včetně sebepojetí a vzhledu, a zatím jsem nepřišla na nic lepšího, než to, co se píše v tom článku, tedy začít u sebe.
MULTICAT --- 9:43:57 10.10.2016
TORUVIEL: hehe, zrovna jsem to četla a říkala si, ode dneška nejsi stará matka a čarodějnice, ale... Na to co musím ještě přijít ;)
TORUVIEL --- 9:35:15 10.10.2016
Krkavčí matka: Ty jsi tááák krásná
http://www.krkavcimatka.cz/2016/10/ty-jsi-taaak-krasna.html
MONELLE --- 8:17:19 3.10.2016
MARKYSHA: každá zkušenost je plus, já vím že na hřišti mezi matkami se necítíš king, ale klidně si zůstan v své bezpečné ulitě, jen se drž vašich dohod s Toníkem, znáš ho nejlíp, potřeby a vhodné podpory, drž se svýho, at si mele kdo chce co chce, Toník je tvůj a ne madam, a basta! :)

Jinak mně přijde že každé dítě má nějaké své "ne úplně normální" specifika, Sil jak víš má tu dysfázii, tak tam je to jasné, ale i Sam má své divnosti, učitelky i pár akčních matek mi navrhovaly ho družit s nadanými dětmi a že by mohl do školy už od 4 let - no já vím, že je výrazněji nadaný, něco napíše, přečte, sečte (v 4), a hlavně sestrojuje různé systémy s opravdovými funkcemi z kabelů a věcí, ale já cítím, že je to v jádru kluk, který přesto všechno, si nejradši hraje na policajta či kovboje a že si chce hlavně co nejdýl hrát a do školy ho dám až bude nutno, ono IQ a zralost jsou odlišné pojmy. Na něco je zralý ažaž a mluví dospěle - a hlavně spisovně! - gramatický terorista - ale je nejštastnější v kostýmech svých hrdinů a já mu tohle období bez starosti a jen hraní chci protáhnout co to půjde. On umí počítat, ale nevěnuje se tomu nějak rád, to jen tak jakože samože bokem. Hlavně má hudební talent s absolutním sluchem, v zušce ho tahají taky od 4 let několik učitelů, ale nechtěl, že chce hrát na housle jen sám v pokojíčku (už od 2 let - protože housle znamenají že les pláče, dle jeho slov), ale už svolil a že od 5 let chce chodit na housle i nauku do zušky. Slyšel jednou písničku Edith Piaf a zazpíval ji celou čistě i v té francouzštině. Jo on vyjímečně nadaný bude, ale co ho činí nejštastnějším? však na využití talentu ještě dojde, není kam spěchat, je to furt hlavně malé dítě, co nejvíc září když je oblečený jako policajt, voják, kovboj, Nick Carter :D
A u Sáry jsem taky zvědavá, už jako mimino mi přijde velmi rozumná, nebrečí - protože nemusí, má 5 měsíců a její pláč znamená jen že hekne a to opodstatněně, bud je to hlad nebo spát nebo přebalit. Jinak si poradí. A moje máti furt - ale to není normální, aby mimino neřvalo. Ale je :) proč by řvalo když hned vím co potřebuje a zajistim to? A až půjde o bolest či nemoc, tak mám přítele Nurofena, kterého se já teda neštítím :)
NIENNA --- 22:10:33 2.10.2016
MARKYSHA: :-) Působí-li jedno těleso na druhé, působí i druhé těleso na první... :-) Nejde to tak, aby oni tebe ovlivnily a ty je ne...
Já myslím, že děti nejvíc ze všeho potřebují být milované - a to ty tvoje nepochybně jsou. A potřebují mít autentického rodiče...a já myslím, že to jsi taky... Se vším ostatním se vypořádají v souladu s genetickými dispozicemi (a na těch se konec konců podílíš taky... )... ;-P

Já vím, že se bojíš, že nejsi dobrá máma... Ale rozhodně jsi dost dobrá máma (a to je víc) - mít prostor dělat chyby a být lepší než můj vzor je sakra hodně... Z mého pohledu se vedle tebe dá krásně a hodnotně růst - nedusíš, pečuješ... to je opravdu, opravdu hodně... :-)

A jen mezi náma - myslím, že kdyby se daly dohromady všechny slzy, které kdy matky prolily z důvodů pocitu vlastní nedostatečnosti a pochyb...tak tu máme další dost slušný oceán.... ;-)
MARKYSHA --- 20:43:12 2.10.2016
NIENNA: já ti nevím, jestli je to moje zásluha, většinou se děti učí sociálnímu chování od rodičů, já v tomhle kulhám a obě moje děti to přesto mají zvládnuté na jedničku a učím se já od nich, musím říct, že co je mám, strašlivě jsem se ve vztahu k lidem a k zvládání problémů s nimi posunula. Jednak pozoruju, jak se oni chovají mezi dětmi a jednak víc přemýšlím, než něco udělám a řeknu. Je to zvláštní, já jsem melancholická a depresivní a obě moje děti se většinu dne smějí a já se pak začnu smát s nimi. Když je mi psychicky zle, jsem nejradši s nimi, neuzavírám se už sama v sobě a v ložnici a často mě z toho dostanou prostou dětskou radostí, děláním bláznivin, smíchem kvůli hloupostem, údivem nad banálnostmi, dívání se na svět jiným pohledem.
NIENNA --- 19:47:51 2.10.2016
MARKYSHA: Zkusím jiný pohled...podle mého na to koukáš z jiného úhlu než třeba já... :-)
Co je cílem naší snahy při péči o dítě / výchovy? Já bych třeba ráda vychovala děti samostatné, které jsou schopné mezi jiným pobrat i to, že ne vždy se vše podaří... a nenechat se vláčet jednou událostí.... a mnoho dalšího....
OK, neudělalas to dokonale (ale mezi náma, taky to šlo provést mnohem hůř - mohla jsi na něj začít ječet, že už se má sakra houpat sám nebo tak něco). Ale podle toho, co píšeš, děláš sakra hodně věcí dobře - tvůj mládenec zjevně rozklíčoval, že problém není v něm. A že z tvé strany nešlo o záměr, ale o zkrat... To je přeci super, ne? Nesložil se z nejistoty, že ho nemáš ráda nebo že nedosahuje tvých očekávání...nebo z nějakého jiného šíleného vývodu.... za mě je to dokonalé... (a to, že nejsme pořád stoprocentní je snad normální, ne?).. :-)
Ráda bych i u nás doma viděla tvé výsledky.... :-)
PERSEEIDA --- 19:06:49 2.10.2016
MARKYSHA: Už tu houpačku neřeš, takových věcí se stane, nejsme pořád matky roku...