Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Šťastný rodič, šťastné dítě.
ONA_MAKARONA
Tato diskuze se zaobírá zejména tzv. Nevýchovou a učením Naomi Aldort. Jakou výchovu doma upřednostňujete a proč? Praktikujete ve své rodině tyto "alternativní" směry výchovy? Opravdu fungují? Otázky, rady a pomoc ohledně (ne)výchovy vítány.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MUFLONEK --- 23:16:41 26.11.2017
INUSHKA: Hele, ono to bude spíš tak trochu vyřizování "starých" účtů. Jeden čas totiž tn.cz šéfoval jeden Hanuš... a u části osazenstva se netěšil přízni, no a právě ta část osazenstva tam zbyla a jeden je nyní šéfem...
_BENNY --- 18:32:13 25.11.2017
TAPINA: existuji i vyzkumy, podle kterych vetsich uspechu v zivote dosahuji lide, kteri maji prvni pismeno sveho prijmeni ze zacatku abecedy (seznamy lidi jsou vsude mozne v cele nasi civilizaci, tridi se vetsinou dle abecedy, a ten kdo je na zacatku vetsinou dostava pozornost jako prvni). takze Analie Analkova musi byt imho zivotni trefa do cerneho :)
PALEONTOLOG --- 18:49:18 24.11.2017
TAPINA: Jo no analka vycnivat urcite bude. A co je to meritko uspechu ?
INUSHKA --- 15:26:36 24.11.2017
TAPINA: Kdysi, když jsem na FSS studovala psychologii, jsme jako jeden týmový projekt dělali experiment zaměřený na přisuzování osobnostních charakteristik podle jména. Vybrali jsme fotografie čtyř lidí a předkládali je respondentům s různými vymyšlenými jmény. Jména byla vždy dvě z kategorie v naší generaci běžných a dvě neobvyklá, ale v České republice aspoň okrajově užívaná (brali jsme to tenkrát podle statistik četnosti jmen ze statistického úřadu). Jména se u fotografií protáčela, takže někdo dostal fotografii A se jménem X a fotografii B se jménem Y a někdo obráceně. No a respondenti měli lidem na fotografiích přisoudit několik škálových vlastností typu "společenský/uzavřený", "dominantní/submisivní", "přátelský/odtažitý", nepamatuju si to už přesně. Smyslem toho týmového projektu sice bylo jen navrhnout design výzkumu a zrealizovat ho, ne získat výsledky, takže dotazníky se potom nijak podrobně nevyhodnocovaly, ale když jsme se na ně dívali, byla tam celkem na první pohled patrná tendence - lidi k fotkám s neobvyklým jménem častěji přiřazovali víc "prosociální" vlastnosti. Zpětně mě docela mrzí, že jsme to tenkrát s pomocí někoho zkušenějšího nevyhodnotili pořádně, dneska už ta data samozřejmě dávno nemám.
TAPINA --- 14:53:43 24.11.2017
PALEONTOLOG: Existují výzkumy, podle kterých lidé s neobvyklými jmény dosahují v životě větších úspěchů, protože jsou odmala zvyklí být nezaměnitelnou osobností, kterou si každý zapamatuje (a nakonec i nějaké ty životní nepřijemnosti způsobené "divným" jménem můžou člověka vytrénovat pro život v sociální džungli) :o)
INUSHKA --- 14:01:46 24.11.2017
PALEONTOLOG: A to se dá usoudit z toho, že dítě pojmenují Barnabáš? Aha...
PALEONTOLOG --- 13:42:52 24.11.2017
INUSHKA: protože v mnoha případech rodiče myslí na štěstí svoje místo na to dětské.
NYA --- 12:40:28 24.11.2017
V moji socialni bubline je to normalka. Chybi jim tam Atrej, ty znam dva. A jeste hezky seznam jmen bych ze svyho okoli mohla sepsat:)
Zase ale neznam ani jednoho Honzika
INUSHKA --- 12:22:54 24.11.2017
PALEONTOLOG: A jinak jo, Análie je dost úlet, ale na Barnabášovi, Klotyldě nebo Arlettě nic šíleného neshledávám a celkově moc nechápu smysl článků tohoto typu ani proč si ho odkládáš zrovna zde.
INUSHKA --- 12:18:44 24.11.2017
PALEONTOLOG: Aha, už to vidím, "aktualizováno 10.1.2017", takže to ten náš být nemůže. Ale šílené jméno už mu nikdo neodpáře, ten článek mu uložím a dám mu ho přečíst, až se bude ptát, proč se jmenuje zrovna takhle. Přece proto, že jsme se mu chtěli pomstít, to je jasný!