Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
základní školy
SEVERINE
diskuze o základních školách
sdílení konkrétních zkušeností
poradna - co s různými základkovými jevy
kam dát svoje dítě
odklad?
co po 5. třídě?

dobrý knihy - vaše tipy prosím v diskusi označte TIP, ať se mi to líp hledá

* před vstupem
Jak pomáhat dětem při vstupu do školy
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BEBERA --- 10:29:44 16.2.2018
FRAKIRA: Musí. Musí učit,na škole jsou 4 třídy a kromě téhle jen 3 učitelky, jedna jazykářka a jedna družinářka.
RYBKA --- 10:23:10 16.2.2018
BEBERA: Promiň... :-) Davy učitelů, kteří nesplňují kvalifikaci, se skládají většinou z prvostupňových učitelek, které mají jen vychovatelství (ale už třeba 15 let učí), nebo lidí, co mají vystudovaný obor (třeba historii na fildě, nebo biologii na přírodovědecké fakultě apod.), ale nemají k tomu pedagogické minimum.
Čistě teoreticky když budu mít na peďáku vystudovanou fyziku, a budu ji učit 2 hodiny týdně, můžu zbylé hodiny učit třeba češtinu - jenže to ředitel udělá fakt v případě té nejkrajnější nouze. Nicméně třeba u nás ve škole je celkem běžné, že učitel češtiny pro 2. stupeň učí češtinu na prvním, protože nejsou lidi.
BEBERA: Nejsem si jistá, jestli se ty dvě hodiny vztahují i na družinu... Zkuste se ještě poptat.
FRAKIRA: Měl by, protože i ředitel musí odučit určitý počet hodin.
FRAKIRA --- 9:39:24 16.2.2018
BEBERA: Musí být ředitel školy zároveň kvalifikovaný učitel?
BEBERA --- 4:48:32 16.2.2018
Abych vysvětlila problém. Na naši malou vesnickou školu (jen první stupeň) nastoupila nová učitelka. S malými dětmi to neumí a navíc je dost nepříjemná. Kandiduje zároveň na ředitelku celé školy a věřím,že svým způsobem jednání ji celou rozvrátí. Z nějakého důvodu v ní starosta bohužel našel zalíbení,na názory rodičů ohledy brát nebude,to už máme vyzkoušené.

Učitelka má kvalifikaci druhý stupeň/stř.škola/vychovatelství. Doufali jsme,že není kvalifikovaná a nemůže tak být vybraná na pozici ředitelky školy jen s prvním stupněm. Podle toho,co píšeš,by stačilo,aby dvě hodiny týdně strávila v družině a může. :(
BEBERA --- 4:26:32 16.2.2018
RYBKA: Neeee,teď jsi mi zkazila radost. Je fakt,ze tam je v paragr.22 odst.5 napsáno: "Pedagogický pracovník, který vedle přímé pedagogické činnosti, pro kterou má odbornou kvalifikaci, vykonává také další přímou pedagogickou činnost v rámci druhu práce sjednaného v pracovní smlouvě, pro kterou nemá odbornou kvalifikaci, splňuje pro pracovněprávní účely předpoklad podle § 3 odst. 1 písm. b). Větu první nelze uplatnit u pedagogického pracovníka, který má odbornou kvalifikaci pouze pro příslušný předmět nebo příslušnou aktivitu podle odstavce 5 nebo § 8 odst. 4, § 9 odst. 9, § 10 odst. 2, § 11 odst. 5 a 6 a § 17 odst. 4. ". Což v podstatě je to,co ty říkáš. Ale takové vysvětlení mi přišlo natolik proti smyslu celého zákona o pedagogických pracovnících,že jsem si sama pro sebe vysvětlila,že to tam snad může být jen pro účely suplování. Proč by jinak byly ty stesky nad davy učitelů nesplňujících kvalifikaci,kteří houfně opouští školy,když by to stačilo takto jednoduše obcházet?
RYBKA --- 0:48:55 16.2.2018
BEBERA: pardon za mínus, mobil...
RYBKA --- 0:48:26 16.2.2018
BEBERA: Může, pokud učí aspoň 2 hodiny týdně předmět, na který má aprobaci. Takže třeba 2 hoďky občanku na 2. stupni a zbytek úvazku všechny předměty v 1.A.
BEBERA --- 22:16:41 15.2.2018
ADD: Nesmí. Musí to mít buď vystudované na vysoké škole,nebo v rámci nějakého dalšího studia.. Výjimky jsou,pokud je ředitel školy v nouzi a nikoho jiného nemůže sehnat,nebo pokud je pani starší ročník nez 1960 a ma teď nevím přesně 15 nebo 20 let praxe...
ADD --- 21:17:36 15.2.2018
BEBERA: A smí nebo nesmí?
BEBERA --- 19:19:41 15.2.2018
BEBERA: Už jsem zákon i vyhlášky našla... Jak se člověk zeptá,hned se u to podaří...