Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
základní školy
SEVERINE
diskuze o základních školách
sdílení konkrétních zkušeností
poradna - co s různými základkovými jevy
kam dát svoje dítě
odklad?
co po 5. třídě?

dobrý knihy - vaše tipy prosím v diskusi označte TIP, ať se mi to líp hledá

* před vstupem
Jak pomáhat dětem při vstupu do školy
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 23:59:25 17.1.2017
TERA79: tak uvidis, nebo se poptej, nasi dostali jako zaskok pani uciteku, co je jiz v duchodu
RYBKA --- 23:26:19 17.1.2017
TERA79: Ono to střídání dělá těm malým fakt problémy... I to, že chybí ta "jejich" psychologicky působí tak, že děti "zvlčí"... Snad se vám brzo uzdraví, nebo vám dají nějaký stabilnější záskok. U nás chybí už druhý měsíc učitelka u prvňáků - dali jim jako trvalý záskok družinářku a dost to pomohlo. Akorát ona už dost padá na hubu - dopoledne učí, odpoledne družinuje... Mazec.

Nervy jsou nedostatkový sortiment asi všude :-D
TERA79 --- 22:01:54 17.1.2017
RYBKA: Zejména nervy jsou chronicky nedostatkový sortiment. Nicméně dnes např. Bobule naprosto nepobrala, co se učili, což se s tř. paní učitelkou nestalo nikdy. Snažím se chápat, že mají málo učitelů. Nicméně každý den mají někoho jiného a nedělá to dobrotu.
RYBKA --- 16:53:59 17.1.2017
TERA79: Jestli na to máš čas a nervy, klidně s ní procvičuj víc, případně prozraď trochu látky dopředu. Opakování stejně není nikdy dost. Jen bych nedělala cvičení z pracovních sešitů a učebnic, pořídila bych na to něco jiného, aby pak paní učitelka nezadala ve třídě práci a Bobule s hotovým cvičením se nekopala do zadku a nezlobila.
TERA79 --- 15:12:45 17.1.2017
Mám dotaz. Třídní učitelka mojí Bobule už podruhé v tomto školním roce stoná. Zdá se, že to opět bude delší čas. Suplují u nich ve třídě paní vychovatelky z družiny. Nicméně, když jsem s naší paní učitelkou Danielou mluvila ještě před vánočními svátky, tak mi říkala, že jsou v učivu pozadu. Nyní chybí znovu (to je lidské nedá se s tím nic moc dělat). Jak se k tomu postavit s ohledem na školní látku. Bobule je neposeda a soustředění není její oblíbená kratochvíle. Paní učitelka se uzdraví a vrátí a bude potřeba kopnout do vrtule, mám s ní doma trénovat napřed nebo tomu nechat volný průběh. ( DÚ zabíraly cca hodinu času a už to bylo dost na hraně, mám krapet obavu, co se bude dít, až se do toho bude chtít paní učitelka opřít, jak slibovala).
MEDVED007 --- 11:00:13 14.1.2017
???: Zuzky paní učitelka vyfasovala tu "výběrovou" třídu a tam jsou vlastně všechny děti dobré, mají všechny jedničky, max sem tam dvojka, že by někdo měl trojky, tak to vůbec....neřeší se žádné kázeňské problémy, pohoda....řeší se, že naše Zuza prudí a tudíž jí učitelka připravuje práci navíc...prý toho udělá běžně 4x tolik, co zbytek třídy a stejně si doma stěžuje, že se nudí, tak já nevím....každopádně když jsem jí poslouchala, tak jsem si říkala, že na jejím místě bych ty děti trochu zmáčkla, je sice super, že mají všechny děti jedničky, ale to asi mimo jiné znamená, že to je pro ně příliš lehké....
??? --- 5:26:11 14.1.2017
MEDVED007: Bertova paní učitelka je bezvadná a navíc má skvělý smysl pro humor. Měly jsme jeden z našich pravidelných potlachů a já jsem podotkla, že ta třída je celkově náročná (fakt jsem časem zjistila, že náš výtečník tam zdaleka není nejproblémovější dítě) a že jí to nezávidím a že to s nima musí být těžký. Paní učitelka suše podotkla: "No, učí se dobře, to nemohu říct." :-D
MEDVED007 --- 11:11:20 13.1.2017
FRAKIRA: mladší dcera má letos taky tak neuvěřitelně hodnou a celkově úžasnou učitelku, až mi to přijde nepřirozené :-) na třídních schůzkách nám vyprávěla, že se jí po dětech o vánocích hrozně stýskalo a těšila se, až zase začne škola :-O děsné je, že jí to fakt věřím... :-))))
FRAKIRA --- 23:41:46 12.1.2017
???: Ona má naprosto úžasnou paní učitelku - imho musí být s takovou trpělivostí minimálně svatá.

(Verunka četla na začátku roku Kouzelnou třídu a já si od té doby ráda představuji, že je to víla : -))
??? --- 18:30:34 12.1.2017
FRAKIRA: to je uzasny! Ta reakce ucitelky!!