Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
základní školy
SEVERINE
diskuze o základních školách
sdílení konkrétních zkušeností
poradna - co s různými základkovými jevy
kam dát svoje dítě
odklad?
co po 5. třídě?

dobrý knihy - vaše tipy prosím v diskusi označte TIP, ať se mi to líp hledá

* před vstupem
Jak pomáhat dětem při vstupu do školy
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LISTICKA --- 11:40:32 18.5.2017
Ahoj, máte někdo zkušenosti s kvalitou základních škol na Praze 6? Dá se o některých říci, že jsou vyloženě dobré a jiné zase ne?Hodně se totiž změnilo od doby, kdy jsem do ZŠ chodila já :-)
Jinak ZŠ na Dlouhém Lánu má prý jednu Montessori třídu. Nemáte někdo s touto třídou zkušenost?
Díky.
MEDVED007 --- 20:15:01 27.4.2017
RYBKA: u dcery ve škole je oddělení družiny 13 a od čtyř je taky jen jedno :-)
RYBKA --- 17:48:29 27.4.2017
???: Asi na to nedojde, rodiče musej taky pracovat :-) U nás v práci i u K1 ve škole to dělaj tak, že postupně spojují oddělení družiny, takže ze čtyř oddělení je po čtvrté hodině jedno. A i když občas vyzvedávám až k páté hodině, není tam ta naše zdaleka sama/poslední.
??? --- 17:44:57 27.4.2017
RYBKA: no, kdyby ta družina byla dlouhodobě nevyužívaná, tak by asi ředitel zkrátil otvírací dobu a následně i ty úvazky, ale tak daleko jednak nedohlídnou a druhak na to stejně nejspíš nedojde, to akorát učitelka vidí, že "všichni jsou v čudu už od půl čtvrté a já tu jak kráva sedím s Pepíkem, kdyby ta jeho máma dorazila dřív, tak už bych to tu mohla zavřít".
RYBKA --- 17:42:54 27.4.2017
???: Jo to asi ne. Ale zas pochybuju, že by jim škola platila plný úvazek, kdyby denně dělaly o hodinu míň.
??? --- 17:34:52 27.4.2017
RYBKA: to jo, ale jsou placené od úvazku (tedy od té maximální doby, kterou mají pokrýt), a ne od "odpracované hodiny", aka že by se jim krátil plat, když všechny děti odejdou o hodinu dřív...
RYBKA --- 17:21:30 27.4.2017
SEVERINE: Hele nevim, u nás to třeba maj družinářky propočítaný na hodiny, maj rozpis služeb, kdo dělá kterej den delší šichtu, vyměňujou si to mezi sebou. Určitě to nemaj od odpracovanýho dne...
ZEMINO --- 7:29:04 27.4.2017
SEVERINE: tak jasne, nechci byt ta, ktera má dite poslední v družině, zvlášť když bydlíme naproti škole. Ale syn tam bývá s někým, jak ten odejde ,jde domu také.
SEVERINE --- 22:19:14 26.4.2017
a nemohl by jít s ostatníma na oběd a tam si sníst tu větší svačinu? třeba jim fakt nezbývá kdo by s ním v družině zůstal.
no a jinak klasika - kdyby všechny děti odešly ve 3, tak má družinářka volno a platěj jí od odpracovanýho dne, ne od hodiny - ale mohla by být taktnější .. :)
ZEMINO --- 11:11:57 26.4.2017
MEDVED007: No určitě se na to poptám,až budu mít cestu kolem.. jen zjištuju info první..
taky bych čekala "domácí prostředí" ale ne vždy to tak je..
třeba nedávno začal chodit syn do/ze školy sám.. protože se po rekonstrukci vrátili do své školy.. do té doby jsem s ním chodila.. má telefon a odpoledne si zavolá,jeslti jsem doma,abych mohl jít domů (nechce doma být sám),v družině se mu ale líbi,takže se občas stane,že tam chce zůstat dýl,jenže v papírech má napsané,že má volat kolem 15hod..a pokud řekne družinářce,že jsem doma,tak ho pošle domů,ikdyž by tam třeba chtěl ještě půl hodinku být,protože je tam nějaký kamarád a doma mi pak breči.. tak prostě jsem musela přistoupit na variantu,že paní družinářce zalže,pokud tam chce být,a domů pujde,až jak bude chtít .. podotýkám,že družinu máme do 16hod,tkaže družinářky nezdržuje a neodchází poslední - taky to chci pořešit až budu mít cestu kolem,jestli je problém ho tam nechat,když jsou tam dalsi děti