Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
INTELIGENCE - MYSL - VĚDOMÍ - Turingův test - čím se liší člověk od AI ?
LALINA
Klub pro filozofování, úvahy, citace a polemiky vztahující se k tématu inteligence, mysli, vědomí a umělé inteligence (artifical intelligence- AI). Začali jsme imitační hrou neboli Turingovým testem. Co je to Turingův test? Může Turingův test rozlišit lidskou a umělou inteligenci? Co vlastně z filozofického, matematického a psychologického hlediska pojem "inteligence" znamená?
Mohou se stroje stát lidmi i s jejich kognitivními a emočními schopnostmi, nebo naopak lidé jsou také vlastně jen takové velmi dokonalé myslící stroje? Nebo ani jedno ani druhé?
Jaké jsou názory na to, co přesně je inteligence? Jak s tím vším souvisí či nesouvisí vědomí a sebe-si-uvědomění?
Těmito otázkami se do dnešní doby zabývalo mnoho vědců a filozofů a zdá se, že stále je to plodné pole, na kterém lze bádat dál a dál, vše se vyvíjí a názory se mění.
Ne že by to tedy diskuse o tomto byla pro naše štěstí nezbytně nutná, ale co, každý má nějakého koníčka (a někdo za to je dokonce i placený:) takže proč by ne.
Pokud tedy nemáte zrovna nic lepšího na práci a téma vás zajímá, je tu prostor pro vás ;)
Umělá inteligence (AI)
ALAN TURING wiki
TURINGŮV TEST wiki
TURINGŮV STROJ wiki
TURINGŮV STROJ
TURINGŮV STROJ V PŘÍKLADECH
KVANTOVÝ POČÍTAČ
TURINGŮV TEST - disertační práce Filip Tvrdý
A Neuroscientist’s Radical Theory of How Networks Become Conscious
Seminárka Jan Machala: FENOMÉN VĚDOMÍ ve vědeckém a spirituálním diskursu.......
JAK FUNGUJE ENIGMA-video 1
JAK FUNGUJE ENIGMA-video 2

Umělé vědomí
Artifical consciousness
Hledají se programátoři pro vyvíjení AI
SLOVNÍK CIZÍCH SLOV
PŘEKLADÁTOR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAKAO23 --- 12:49:23 31.10.2014
LALINA: tj akorat sem dobastila takze napodobne;D
KAKAO23 --- 12:48:58 31.10.2014
Tak ok o embriu je toho napsane kvantum ale tak co je vevnitr a v podstate pri dychani vsecko okyslicujes tim padem pokud to jeste neni vyvinuty clovek muze si brat jinak to sale kdyz vytvaris ai kdyz neni hotovy tak tam taky muze proudit tok ale bude jaksi nefunkcni protoze nebu dodelany proste komplet, nevim no
LALINA --- 12:48:04 31.10.2014
KAKAO23: velmi orzumné... je pátek a já jsem po obědě a inteligence se mi shromažďuje kolem žaludku:))) Nechme to na jindy:) A díky za příjemný rozhovor:)
KAKAO23 --- 12:05:39 31.10.2014
LALINA: odkud se to bere... To je jako bych rekla odkud se vzal vesmir;) nevim a nikdo to nevi a big bang me neuspokojuje
Co se tyka embrya tka to asi odpovim pozdejs
LALINA --- 11:50:45 31.10.2014
KAKAO23: no oni právěže spoují duši=dech. Pokud dýcháš - ono embryo vlastně nedýchá (není to dech jako takový) a přesto už mu pracují orgány a skoro všechno.

"naliješ šťávu" - a co je ta šťáva? Já nutně netvrdím, že je to duše, ale něco to bejt musí, něco, co když je, tak tvor žije a když není, tak je tvor mrtvý. Co je to?
Když žekneš "šťáva" je to fajn, ale nedozvídáme se nic o tom, CO to je, jaké povahy to je, odkud se to bere, nic.
KAKAO23 --- 10:39:46 31.10.2014
Ja to beru tak ze to ze mame emoce neznamena ze mame dusi je to jen nejaka reakce chemicka a jsou bud kladne nebo zaporne a tim jakou maji kvalitu zas pritahuji podobne kvalitni energie...
Predpokladas ze duse ozivuje ale nejde o oziveni jako takove pokud dychaz zacnou fungovat organy zacne fungovat mozek atd my jsme kvalitativne nekde jinde nez stroje to ze zapnes neco do zdroje znamena leda to ze do toho nalijes stavu a ono tacne dle svych moznosti pracovat mimoto ne kazdy clovek si uvedomuje ci sebeuvedomuje
LALINA --- 10:36:23 31.10.2014
KAKAO23: nevykřeše? rozhodně?

je-li tedy duše něco, co oživí a zprovozní nějakou věc, může neexistovat?
Kdyý někdo udělá analogii mezi duší pro lidi a elektrikou pro stroj?
nebo dokonce lelktrikou a programem zároveň ?

ok, mluvíme tu hlavně technickými pojmy (ale v tématu tohohle klubu to není nutně nutné) můžeme duši nějak vypustit (ghehe) a nahradit ji....čím? ;)) deus ex machine? ;))))
KAKAO23 --- 10:31:12 31.10.2014
Tak to ze clovek dejcha a ma nejakou osobitou identitu neznamena ze ma dusi, to ze dychame nam akorat zapoji obvody stejne jako kdyz zapnes kompa a pichnes ho do zasuvky nebo jede na baterii jen fungujem jinak premejslime a vymejslime koniny pac bychom se jinak ukousali nudou;) neasi

To ze dejchame a mame identitu znamena jen to ze sami sebe pouzivame nejakym zpusobem vytvarime si svuj pohled sve zavery nic vic nic min
Stejne tak kazdeho komp vypada jinak kazdej s nim zachazi ruzne nejsou identicke my taky ne ale zaklad stejny je, tzn, to jak vypadame a nase vnitrni soucastky a taky to ze potrebujem vsichni kyslik to je cele.
O nejake latce ktera prostupuje vsechno se nema cenu bavit je to zakladni stavebni kamen a ten ti rozhodne dusi nevykrese;)
LALINA --- 10:26:02 31.10.2014
LALINA --- 10:25:39 31.10.2014
hihi..... pomalu se vracíme k animismu, co Christofe Kochu?:)) Inu ironie života:)) vesmír je spirála ve fraktálu a vše se opakuje :))))))))

Staré („primitivní“) kultury měly sklon přisuzovat „duši“ – to jest samovolné působení či aktivitu - všemu, s čím se lidé setkávali (například i lesu, řece nebo skále), což britský etnolog Edward Burnett Tylor později nazval animismus a pokládal za nejstarší formu náboženství.