Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Až moc alternativní medicína - regulovat PARAZITY?
HARDY
Klub na vkládání odkazů na články, rady, komentáře či weby s alternativní medicínou a trendy v léčitelství, u kterých začíná rozum stát.
Bereme i domorodičky a podobná s medicínou příbuzná témata. 

Souhrný rozbor skeptiků Sysifos: Alternativní medicína autor:Jiří Heřt

Čím vším se lidé v 21. století léčí a myslí to vážně. Nejsou některá prohlášení léčitelů a "odborníků" až nebezpečná a příliš zavádějící? 
Může jít o život? Čtěte pravidla:

Pravidla: 
1) Vkládáme odkazy a knim třeba krátký komentář, popř. své zkušenosti, zážitky, co jsme kde zaslechli apod. 
2) Dělat si z toho srandu není OT.  
3) Krátká diskuze k věci je přípustná, drží-li se nezáporných hodnot palečků. 
4) Pokud se vám to tu nelíbí,  nečtěte to!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SIRIEN --- 17:03:31 31.8.2015
TAPINA: no... záleží ze které strany.

Ze strany klienta zapnout si diktafon na smartphone je hračka, paměti tam je dost a toho že ten telefon nahrává si někdo všimne jen těžko (jen si ho dát do nějaké kapsy přes kterou to ten mikrofon pobere nebo to hodit na nějaké rozumné hands free... v podstatě stačí sluchátka přehozená "navolno" kolem krku)

A podle nového OZ to je dokonce pokud vím validní záležitosti i bez svolení protistrany, jde-li o jednání s obchodní nebo profesní podstatou (tj. neosobní) a je-li toto využito jen jako doklad/důkaz (tj. nikoliv např. ziskově nebo propagačně atp.)

Takže tam to je jen o tom se mřimět to udělat, jenže to znamená vědět, že bych to třeba mohl potřebovat, což už znamená určitou míru skepticismu, uvědomělosti a opatrnosti, kterou bych ale u lidí jdoucích k léčitelům nepředpokládal.


Ze strany těch léčitelů to je ale nesmysl, protože pokud by někdo chtěl aby to nahrávali, tak klient nebude chtít, oni to nenahrají a následně řeknou, že to nenahrávali, protože nešlo o praktické sezení ale jen přátelskou návštěvu a ke konzultaci nedošlo, takže nahrávat nemuseli. Pak by se muselo dokazovat, že to tak nebylo a to je v podstatě totéž dokazování, jako dokazovat něco dneska bez nahrávky, takže naprosto nulové zlepšení situace.

Kromě toho zcela upřímně - přijde mi to trochu padlé na hlavu, trochu moc bezpečnosti na úkor soukromí. Já bych svoje sezení s doktorem taky nahrané mít netoužil... a popravdě nejen s doktorem. Vyžadovat nahrávky všude možně je cesta do pekel.


???: sice jo, ale upřímně z toho sám třeba moc nadšenej nejsem, takže ač léčitele fakt nežeru a byl bych rád kdyby na ně byla nějaká hůl, tak zrovna za cenu dalšího rozšiřování nahrávek by to IMO rozhodně nestálo.
TAPINA --- 12:48:24 31.8.2015
???: Což taky není kdovíjaká výhra pro zákazníka, ale nahrávání zvuku by mi vadilo ještě o řád víc, než nahrávání obrazu.
??? --- 12:42:22 31.8.2015
TAPINA: mimochodem ve vetsine prodejen uz kamerovy systemy maj, takze pokud maji navic povoleni od uradu pro ochranu osobnich udaju, mohou tyto data nejakou dobu mit i ulozene na discich...
DOKKTOR --- 11:59:00 31.8.2015
HARDY: no ale všechno by to bylo aspon nahrané ;)
HARDY --- 11:52:36 31.8.2015
DOKKTOR: dovedeš si představit, jaký level konspirace by s tím dokázali rozjet?

MAR_TINA:
1MALALISTICKA: Pokud někdo chce být dobrovolně týden na šťávách a sám tvrdí, že mu to dělá dobře, nevidím důvod mu nevěřit. Moje myšlenka je taková, že samozřejmě koncept detoxikace je hovadina, ale jeho softcore verze jsou asi, +-, dejme tomu, s přimhouřením obou očí, OK ve smyslu, že některým to může dělat dobře. A proto se mi nechce o tomhle tématu dělat článek, protože nevím, kde vlastně začít a jak článek vypointovat.
TAPINA --- 10:45:35 31.8.2015
... zase budou rozumní uvědomělí lidé omezování ve svých právech ve prospěch ochrany blbců. Tohle už tu máme v mnoha podobách a nechci to.
TAPINA --- 10:44:38 31.8.2015
DOKKTOR: Není. Já bych tohle nerada zaváděla. Začne to nahráváním sezení s léčiteli a za pár let budeme nahrávaní i při nákupu rohlíků.
DOKKTOR --- 10:43:47 31.8.2015
TAPINA: tak potom asi není východiska
léčitel: podepište mi, prosím, že souhlasíte s nahráváním. je to monitoring, který musím držet. pokud nesouhlasíte, tak běžte k doktorovi, kterému se všeobecně věří. ale vy věříte mně ne? tak se nemáte čeho bát.
opravdu by to neprošlo?
TAPINA --- 10:37:46 31.8.2015
DOKKTOR: Technicky to složité není. Psychologicky hodně. Lidi nechtějí být nahrávání. A nelze se jim divit.
DOKKTOR --- 10:33:45 31.8.2015
TAPINA: jak to tady furt dokola čtu - jak moc složité je v dnešní době nahrávat sezení, když ne na kameru, tak na aspon na diktafon a držet to x let na disku?