Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Až moc alternativní medicína - regulovat PARAZITY?
HARDY
Klub na vkládání odkazů na články, rady, komentáře či weby s alternativní medicínou a trendy v léčitelství, u kterých začíná rozum stát.
Bereme i domorodičky a podobná s medicínou příbuzná témata. 

Souhrný rozbor skeptiků Sysifos: Alternativní medicína autor:Jiří Heřt

Čím vším se lidé v 21. století léčí a myslí to vážně. Nejsou některá prohlášení léčitelů a "odborníků" až nebezpečná a příliš zavádějící? 
Může jít o život? Čtěte pravidla:

Pravidla: 
1) Vkládáme odkazy a knim třeba krátký komentář, popř. své zkušenosti, zážitky, co jsme kde zaslechli apod. 
2) Dělat si z toho srandu není OT.  
3) Krátká diskuze k věci je přípustná, drží-li se nezáporných hodnot palečků. 
4) Pokud se vám to tu nelíbí,  nečtěte to!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HARDY --- 21:09:39 31.1.2015
???: tak ten smrad určitě :-D Ptal jsem se na stejné níže, nevim no...
??? --- 20:52:21 31.1.2015
Hele a nevadí tomu dítěti to že tam je odumíraící tkáň?
XBAHNO --- 20:48:47 31.1.2015
???: + instinkty+v neposledni rade kalorie zadarmo.
DEMONOFANARCHY --- 20:24:12 31.1.2015
???:
HARDY: Ja to nehodnotim, jen poukazuju na to ze se takova praxe siri i hodne mimo mimibazar a dvojciferna IQ
HARDY --- 20:17:29 31.1.2015
DEMONOFANARCHY: tak určitě a význam (krom rituálního) to má mít jaký? Navíc oni do toho koktejlu dávaj fakt málo. A řekl bych, že na mírný stres a nespavost se dá indikovat libovolný prášek ;-)
??? --- 20:04:52 31.1.2015
DEMONOFANARCHY: zvířata jedu placentu aby nebyl důkaz porodu a oslabený samice a mládete...
DEMONOFANARCHY --- 20:01:39 31.1.2015
HARDY: Ne tak uplne davno jsem od svejch uplne normlanich inteligetnich vzdelanych kamaradu toto vyslechl, ze si nechali v porodnici zabalit placentu nechali ji ususit nadrtit a nacpat do kapsli pro leciva a udajne to te matce po porodu ma pomoci se stresem, spankem atd neprisuzoval jsem tomu nejako vyznam, pac mam nekde v hlave zapsane ze zvirata placentu z nejakeho duvodu taky jedi, tak mi to prislo jako civilizovanejsi zpusob tehoz:-)
HARDY --- 18:57:49 31.1.2015
HARDY --- 15:27:26 30.1.2015
protože je zkouškové, tak se mi nechce dělat článek, u kterého bych musel přemýšlet víc než je nutné - vzal jsem lotosový porod, protože tam budou obrázky mluvit za mě. Potřeboval bych ale poradit s jednou věcí - jaká jsou reálná možná nebezpečí neodstřižení pupeční šňůry? Nakolik je pravděpodobná sepse z nekrotizující tkáně?

Jinak co jsem to progooglil, tak jsem z toho trochu zmaten. Pozadí za lotosovým porodem je silná ezoterika, pokud o tom něco čtete, opravdu málo se píše faktu, že dítě má na sobě pověšenou placentu, všude se mluví pouze o aurách, přirozeném prostředí apod. Praktiku posvětil francouzský porodník Michel Obent, který ovšem snad v žádném prohlášení neříkal nic o nepřestřihávání pupeční šňůry, až jsem měl chvíli pocit, jestli mu to vůbec řekli. Neodstřihávání placenty nemá žádný "materiální význam" ve smyslu živin, hormonů nebo přesunu energie, má to pouze být šetrné na aury a mystiku kolem přirozeného porodu.

Knihu "Lotosový porod", která u nás vyšla asi před 2 roky, pomohlo vydat občanské sdružení (spolek) "Tvořivá škola", která se zaměřuje na alternativní didaktiku dětí převážně na ZŠ, chlubí se spoluprací s trojciferným číslem škol a vedou ji manželé ... chvíle napětí ... Rosečtí, majitelé webu lotosový porod. Radhu Roseckou jsme nedávno mohli vidět nafocenou při lotosovém porodu na žena.centrum.cz.
ATLAS --- 4:40:29 30.1.2015
SANTAL: Teda a vesteni z kristalove koule je take ucis? Nebo jen to metodologicke zpochybnovani vyzkumu na zaklade informaci z novinovych clanku? To doziti ani komentovat nebudu - chapu, ze precist si clanek do konce se po studentech nevyzaduje. Jenom nejak nechapu, ze se mezi nima nenajde nikdo, kdo by ti to otloukl o hlavu.