Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obří ACTA" - Transatlantická obchodní a investiční dohoda (TTIP)
ATTILAH
Průběh vyjednávání kontroverzní dohody mezi USA a EU - informace, materiály pro veřejnost české i cizí. Zamýšleno hlavně jako místo soustředění argumentů a materiálů ev. koordinace akcí proti aktuální verzi výhodné pro byznys, ale žiloupouštěcí pro demokracii i veřejné zájmy, ale vítány samozřejmě i kvalifikované argumenty pro. Šiknou se i odkazy na reálné zkušenosti s NAFTA apod., s ISDS (arbitrážními tribunály dle smluv o ochraně investic), ale i na vyjednávání o Kanadsko-evropské a jiné obdobě TTIP.

Základní info zde, zbytek na nástěnce:

Blogy Nadi Johanisové (s řadou odkazů):

http://johanisova.blog.ihned.cz/c1-61512560-transatlanticka-dohoda-chysta-se-privatizace-evropske-legislativy

http://johanisova.blog.ihned.cz/c1-62189580-jeste-jednou-k-transatlanticke-dohode

Související klub Obrana občana:

https://www.nyx.cz/index.php?l=topic;id=13509
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ATTILAH --- 12:57:51 25.11.2016
LALINA:
SPIPI:
Přesně tak. CETA je EU-Kanada obchodní deal, ale pro korporace, který maj v Kanadě dceřinnou společnost (většina) vlastně ohledně možnosti torpédovat demokraticky přijaté zákony na ochranu zdraví, přírody,pracovních podmínek, spotřebitelů skrz ten arbitrážní mehcanismus "na ochranu investic".
Takže ten slogan, jak píšeš, je úplně přesný! Díky za šíření.
Ta výzva je bohužel o podnicích, právnických osobách.
SPIPI --- 11:24:16 25.11.2016
LALINA: CETA je dohoda mezi EU a Kanadou. Jde ale v podstate o totozny material a ano, pravdepodobne i jako predkolo pro TTIP, ktera bude mit zkratka vetsi dopad, protoze USA je jednou z nejvetsich ekonomik sveta a jeji legislativa je od EU jeste odlisnejsi nez v pripade Kanady.

Kdyztak me opravte :)
LALINA --- 10:16:12 25.11.2016
nebo ta CETA je jenom část TTIP, která má prolomit odpor? takový ledoborec pro TTIP?
LALINA --- 10:14:17 25.11.2016
ATTILAH: živnostník je asi málo, co?
jinak budu šířit dál, kam mě jenom napadne.
k tomu mám napsat něco jako: "nebezpečí TTIP se přesouvá na nebezpečí CETA, prosím bojujme dál"?
ATTILAH --- 23:21:19 24.11.2016
LALINA:
Tak teď ještě zarazit TTIP (a třeba i NAFTU).
Nedá se mu ale věřit, že neotočí, toho se teda ještě bojim.

Každopádně, gro boje v EU je ted CETA v Evropském parlamentu, trojský kůń pro agendu TTIPu, zkouší jí protlačit bez diskuse (!) a brání se i přezkumu soudu (Evropskýho soudního dvora), jestli vůbec smlouva s takovým obsahem spadá do kompetence...Kdyby prošla CETA, maj korporace vyhráno, skrz ní dosáhnou všeho (arbitráže, importy GMo atd. potravin, delší patentová ochrana na léky, těžby frakováním, vyšachování lokálních dodavatelů...)

Takže shrnuju, jak jde pomoct:
1.pořád platí, že jde napsat elektronicky europoslancům tady: http://vttip.cz/ceta-check/ (v seznamu nejsou ti "jasní" tedy ti, kdo jsou jasně proti CETA (a TTIP)

2. začátkem prosince budeme mít předtištěné pohledy pro europoslance, jde vyzvednout na farmářských trzích na Jiřáku 3.12. na našem stánku, nebo po domluvě u nás v Holešovicích - můžeme i poslat

3.kdybyste měli/znali menší firmu, která by se mohla přidat k výzvě malých a středních podniků, dejte jí (nebo nám) tip (tady je: http://vttip.cz/vyzva-podniku/)

4. Máte-li možnost někde šířit - klasická, sociální média, moc pomůže. Téma samozřejmě zcela neprůstřělné do mainstream médií (okud ano, tak zpravidla nevyváženě...)

5. koupit si něco na e-shopu (http://vttip.cz/shop/) nebo nám rovnou něco poslat - to na pokračování kampaně (už jen jedním člověkem, ale aspoň, zastane toho v podvratné činnosti proti TTIP/CETA dost...)v dalším roce, ty dohody maj tužší kořínek než jsme mysleli, bude to s nima na dýl (ale dáme to, věřím).

Ohledně eurposlanců: zatím skvěle hlasují všichni za soc.dem. (Keller, Poc, Sehnalová i Poche), Konečná za KSČM (ale žel její kolegové ne, budem zjišťovat proč), ostatní (ODS, TOP, ANO, Lidovci i MAch!) CETA zatím podporují. Zajímavý je Pospíšil za TOP09, který nehlasuje, a Mach, který proti TTIP byl, ale tady najednou jede linii - ty má asi smysl nejvíc oslovovat.
KUKIDE --- 23:32:09 12.11.2016
S_TEJK --- 9:25:17 10.11.2016
Dohodě mezi USA a EU hrozí, že utone v Atlantiku. Podle Trumpa je pro Spojené státy nevýhodná |
http://archiv.ihned.cz/c1-65513330-dohode-usa-eu-hrozi-ze-utone-v-atlantiku
LALINA --- 13:15:42 9.11.2016
Trump asi TTIP podporovat nebude...či?
ATTILAH --- 11:52:23 8.11.2016
Ještě, že tam píše k tématu i Keller.
přiznám se, že jsme před těmi dvěma týdny (i když jsme naučený obezřetnosti) propadli nadšení nad Valony (než je zmákli).
Ale věřím v některý z národních parlamentů.