Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Advokátky, advokáti, advokátní koncipientky a koncipienti na Nyxu - výkon praxe a související otázky taktéž soudci, stát
KIE
Advokátní praxe má svá specifika. A o tom to je :-)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GHOSTSTALKER --- 12:49:11 20.9.2017
???: Pojisteni pravni ochrany ted frci. Nedavno mi v CSOB rikali, ze si to berou i advokati, aby delali ksefty proplacene pojistovnou svým kolegum :).
??? --- 12:01:43 20.9.2017
Právník po ruce - AXA Assistance
https://www.axa-assistance.cz/pravnik-po-ruce/?utm_source=directmail&utm_content=nove_tarify

od 33 kc mesicne za pravnika? :D
ATTILAH --- 21:53:47 19.9.2017
MARIPOSA: vida
KONIKFXSONIC --- 10:34:28 19.9.2017
GHOSTSTALKER: Kráva. (pardon)
MARIPOSA --- 19:32:43 18.9.2017
ATTILAH: Uz se k tomu vyjadrili - "komora odsuzuje", dokonce i s vykricnikem.

V posledních dnech se objevila na sociálních sítích dehonestující prezentace advokátky za to, že zastupuje u soudu muslimskou dívku, která byla vyloučena ze studia na české škole (nebyla připuštěna ke studiu) kvůli svému oděvu. Autorem této prezentace, jež vyvolala vlnu reagujících příspěvků ve prospěch advokátky, ale bohužel i proti ní, je jakýsi spolek matek.

Česká advokátní komora připomíná, že podle Listiny základních lidských práv a svobod, která je součástí našeho ústavního pořádku, se základní práva a svobody zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.

K základním lidským právům patří podle Listiny, mimo jiné i právo každého na právní pomoc. Toto právo zajišťují především advokáti.

Napadat advokáta zato, že pomáhá realizovat základní právo člověka, že vykonává své poslání dané zákonem, ztotožňovat ho s jeho klientem, a dokonce ho odsuzovat, vyvolává v soudných lidech lítost nad takovými štvavými výroky jedinců i bohulibě se tvářících spolků.

Česká advokátní komora takové jednání odsuzuje!

vedení ČAK

http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=17833
GHOSTSTALKER --- 17:35:30 18.9.2017
Dopisuji si s tou Papouškovou... opravdu výživné:

"Souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů nám není nutné udělovat, údaje, které o Vás zpracováváme, byly již dříve oprávněně zveřejněny, příp. se týkají Vaší činnosti v oblasti advokacie, přičemž advokát je osobou veřejně činnou."

"O vztahu mezi advokátem a klientem by se dalo napsat mnohé, shrnu to jen tvrzením, že advokát je něčím více, než jen vykonavatelem vůle klienta, má být i jedním z prvků ochránce spravedlnosti jako takové."

Obzvlášť to druhé si pověsím na recepci. "Pane magistře, zabil jsem manželku, mohl byste mě obhajovat?" "Bohužel, je spravedlivé, abyste si šel sednout."
ATTILAH --- 23:36:03 16.9.2017
???:
Tohle uz kolovalo pred jednanim na prvnim stupni - a kdyz napsala CAKu, vysledek byl, ze zavolal nekdo z predsednictva jejimu manzelovi, at to nehroti...
Takze CAK asi tak.
GHOSTSTALKER --- 9:11:05 16.9.2017
???: Opravdu 'kvalitni' clanek... obzvlast ta pasaz o tom, ze advokat by mel byt filtr.
??? --- 15:28:16 15.9.2017
Spolek zveřejnil žebříček advokátů. Komora zuří a volá na pomoc ochránce osobních údajů | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
https://www.irozhlas.cz/...cek-advokatu-komora-zuri-a-vola-na-pomoc-ochrance-osobnich_1709150559_cib