Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ukrajinská krize : Zimní dovolená
ECLECTICA
Vývoj událostí na Ukrajině


Události na Ukrajině se překotně vyvíjí. Tento klub má sloužit zejména k agregaci různých informací na jedno místo.

Co sem patří: Ověřené i neověřené zprávy z míst dění, novinky, tweety lidí na místě, odkazy na analýzy situace. Vždy z uvedením zdroje, pokud je to možné.
Co nevadí: Občasné názory k věci, kultivovaná polemika.
Co sem nepatří: Konspirační teorie, nepodložené úvahy, vypatlané žvatlání, provokace a trolling. Pokud si nejste jisti, jestli váš příspěvek spadá do některé z těchto kategorií, pak ho raději neodesílejte.
RO na týden za nářky nad mínusy/plusy a nepoužívání filtru
Pište k věci.

[http://www.exchange-rates.org/Chart.aspx?iso_code=RUB&base_iso_code=USD&mode=G&filter=30] [https://pbs.twimg.com/media/B9qhMd8IEAAGaHl.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 15:07:33 21.7.2017
"Three Years in Solitary": Ukrainian Soldier Held Captive in East Ukraine
https://en.hromadske.ua/...ts/three-years-in-solitary-ukrainian-soldier-held-captive-in-east-ukraine
??? --- 14:40:33 20.7.2017
This is an order—signed & stamped by Strelkov himself—to execute by firing squad Ukrainian civilian Alexei Pichko in Slovyansk in 2014.

[https://pbs.twimg.com/media/DFKZtH-XkAApqa6.jpg]
??? --- 13:58:20 20.7.2017
9 Ukrainian servicemen killed (6 KIA, 3 when car struck mine) & 5 others wounded in one of the bloodiest days in eastern war zone in weeks.
OTAVA --- 14:58:55 19.7.2017
???: Oligarcha na ceste stat se premierem v CR, lol.
??? --- 14:54:48 19.7.2017
VICHR: jenom bych podotknul ze "predrazene uhli z USA" je klasicky vymysl. Siri to konspiracni weby a vzniklo to z rozhovoru pro TASS a momentalne nakupuje UA uhli z JAR za cca 97$ pricemz jejich zasoby na Donbase byly za cca 75-80$. Ale ke zbylemu textu je to jen detail.A jinak na tema adorace ukrajiny. Ja si teda nevsiml ze by tady nekdo tvrdil ze momentalni UA vlada je nejlepsi ci superzelena :-D Myslim si ze vetsina lidi zde odsuzuje RU agresi na Donbase coz s UA vladou a jeji politikou nema nic spolecneho. A jestli si tady nekdo mysli ze se po 3 letech od majdanu zbavi oligarchistickeho systemu a pres noc se stanou bezchybnou demokracii at si prosim zkusi uvedomit proc se u nas rika "divoky devadesatky" a podiva se jak vypada ten nas stat po ctvrt stoleti demokracie...
??? --- 14:31:51 19.7.2017
OLGA73: jenom dodam, ze nejsem nekriticky obdivovatel ukrajinskeho rezimu, nybrz vetsina z nas asi spis bude kritickym neobdivovatelem ruskeho rezimu, jehoz mentalita se od roku 1917 nijak nezlepsila, ba spise jeste zhorsila.

//ja si nemuzu pomoci, ale rusko melo 40let sanci dokazat, jak moc dobre to mysli s evropou a neexistuje lepsiho srovnani, jak dopadla jedna zeme, rozdelena ve dvi... vychodni a zapadni nemecko. ten vychod, zapad uz asi nedozene, protoze je zkurveny mysleni lidi.
ALI_GATOR --- 13:48:08 19.7.2017
VICHR: Tak když už jsi malý, možná by Tě mohl zaujmout fakt, že tu vzniká stát přesně na míru takovým, jako jsi ty: googli "Malorusko"!
OLGA73 --- 12:54:39 19.7.2017
VICHR: Sice chápu píchnutí do zdejšího vosího hnízda nekritických obdivovatelů současného ukrajinského režimu, kteří si v jiných auditcích oprávněně odplivávají nad autoritářskými, fašounskými tendencemi třeba v české, anebo polské politice, ale když jsou ty samé tendence pranýřovány na Ukrajině, okamžitě jim přepne a křičí hned: „ruská propaganda, dejte pokoj s Banderou“, neb do souboje ukrajinského dobra s ruským zlem se žádné odstíny šedi nehodí.

Jenže sorry, ale ten článek je proruská sračka, která jakoby připomene Katyň, abychom měli dojem, že je pan autor nestranný, jenže ta jeho linka, která se táhne celým článkem: Jak Rudá Armáda jen osvobozovala země od fašismu, jak proti ní bojovali jen příslušníci SS divizí je propagandistický obrat využívány už komunisty a dneska rehabilitovaný Putinem a navíc, když člověk uváží jak třeba Rudá Armáda kryla záda při deportacích složkám NKVD, jak NKVD okamžitě využila vyhlazovací tábor Majdanek v Lublinu, jako obří vězení pro příslušníky polského hnutí odporu napojeného na Londýn, je z toho člověku k zblití.

Milý pan Franta neváhá zmínit rejdy ukrajinských nacionalistů na Zakarpatské Ukrajině v roce 1938, ale cudně zapomene připomenout brutální sovětský nátlak (krytý RA –samozřejmě) pro připojení této oblasti k SSSR (mohl by přispěchat Johny Pičus a oznámit, že tam bylo na podzim 44 referendum). Za to bych mu strčil zavřený dešník do prdele.
Další klenoty pana autora zde:
Vladimír Franta
http://www.literarky.cz/blogy/vladimir-franta?start=5
VICHR --- 12:28:23 19.7.2017
ajajaj
trošku se to zvrhává v hate a výsměch :)
já nic, soudruzi, já nic, soudruzi.
jsem jenom malý Středočech a už jdu šoupat nohama
čest Vaší záslužné práci ;)
SARF --- 12:24:56 19.7.2017
VICHR: brilantní analýza. Chybí tam už jen ztroskotanci, samozvanci, revanšisté a agenti mezinárodního imperializmu.