Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ukrajinská krize : Zimní dovolená
ECLECTICA
Vývoj událostí na Ukrajině


Události na Ukrajině se překotně vyvíjí. Tento klub má sloužit zejména k agregaci různých informací na jedno místo.

Co sem patří: Ověřené i neověřené zprávy z míst dění, novinky, tweety lidí na místě, odkazy na analýzy situace. Vždy z uvedením zdroje, pokud je to možné.
Co nevadí: Občasné názory k věci, kultivovaná polemika.
Co sem nepatří: Konspirační teorie, nepodložené úvahy, vypatlané žvatlání, provokace a trolling. Pokud si nejste jisti, jestli váš příspěvek spadá do některé z těchto kategorií, pak ho raději neodesílejte.
RO na týden za nářky nad mínusy/plusy a nepoužívání filtru
Pište k věci.

[http://www.exchange-rates.org/Chart.aspx?iso_code=RUB&base_iso_code=USD&mode=G&filter=30] [https://pbs.twimg.com/media/B9qhMd8IEAAGaHl.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:09:00 29.5.2017
UA ministr obrany po setkání se @stropnickym: UA a ČR rozšíří vojenskou spolupráci.

Новости политики - Министр обороны рассказал о расширении военного сотрудничества Украины и Чехии - zn.ua
https://zn.ua/...orak-rasskazal-o-rasshirenii-voennogo-sotrudnichestva-ukrainy-i-chehii-249768_.html
??? --- 8:19:51 29.5.2017
Skripovska vedouci kancelare OSCE v Donetsku

[https://pbs.twimg.com/media/DA52sMJXoAUivrU.jpg]
DIVER --- 14:16:20 22.5.2017
Arkadij Babčenko: Povolávací rozkaz z Ruska. Budu bojovat proti vám. | tapolitika.cz
http://tapolitika.cz/...osobnosti/arkadij-babcenko-povolavaci-rozkaz-z-ruska-budu-bojovat-proti-vam/
VICHR --- 13:08:15 22.5.2017
???: tenhle begemot je fakt něco :D
GRAETAR --- 10:15:25 22.5.2017
???: To je fakt na přesdržku tohleto. Doufám, že už tam shnijou na dobro...
??? --- 11:04:31 21.5.2017
???:
Čeští bohatýři bojující v Donbasu: Tady je větší demokracie než u vás - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...olnici-begemot-kavkaz-p4q-/zahranicni.aspx?c=A170518_104530_zahranicni_aha
Rozhodnutí odjet bojovat za ruský Donbas nikdy nelitoval. „Doněck je v právu a já jsem rád, že jsem si vybral tuhle stranu," říká Čech, kterého tu všichni znají jako Begemota. Na povstalecké republice pod patronátem Ruska ho prý štve jen příliš velká demokracie: „Já bych je dusil daleko víc.“
...
Vděčným tématem k hovoru je ostřelování. Ruštinou s akcentem pražského sígra hlásí: „Ukropi večer na Trudovský dolbili, z minometu těhotnou ubili.” Begemot už nebojuje, na frontu zajede jen občas za kamarády. Oficiálně je členem Republikánské gardy, ale spíš se jen poflakuje po městě a zabíjí čas.

Máme dohodu: on mě dostal do Doněcku, provádí mě tady a dohlíží, jestli nesbírám špínu na jeho milovanou Doněckou lidovou republiku (DNR). Já platím jídlo. Tenhle bohatýr s duší sovětského člověka toho sní hodně. Dělá powerlifting, chystá se na závody a potřebuje živiny. K snídani zvládne osm vajec a čokoládové pribiňáky do něj padají jak Němci do zákopu. Třikrát denně jsme v supermarketu a hledáme jeho oblíbenou zmrzlinu.

Begemot je tak trochu švorc. S kamarádem Pavlem Botkou, kterému se říká Kavkaz, tu nejmenovaným lidem z Česka pomáhali rozjet byznys. Jejich vkladem měla být znalost prostředí a kontakty na politiky DNR. Koupili kancelář, vybavili ji nábytkem, jenže pak všechno bouchlo. Begemot říká: „Partneři ztratili zájem, kancelář jsme zavřeli, nábytek prodáváme, dluhy jsme zaplatili. Tak to v obchodě bejvá, ne vždycky všechno vyjde.”

Pamatuje lepší časy. „Byly doby, kdy jsem za večeři pro dva dal klidně sedm set eur. Za kalhotky pro svoji holku jsem utratil dvě stě tisíc korun ročně,” vzpomíná Begemot. Spolu s Kavkazem po celém světě pracovali jako ochranka. V Dominikánské republice, v JAR, na Kypru. Tam hlídali místní kmotry, pak si v nárazníkové zóně otevřeli vlastní kasino. Když vypukla válka na Ukrajině, sbalili kufry a odjeli bojovat za Novorusko.

Proč? „Já jsem byl vždycky ovlivněnej ruskou cestou,” říká Begemot. Vyrostl na sovětských válečných filmech, v mobilu má obrázek Stalina. Kavkazovi se prý oči otevřely teprve před několika lety: „Já jsem si nikdy nemyslel, že bych jel do Ruska. Já jako mladej byl proamerickej,” říká vousatý pořez, který ve volném čase trénuje MMA (z anglického Mixed Martial Arts, smíšená bojová umění, pozn. red.) a thajský box.„Líbilo se mi, že Američani přišli tenkrát do Kuvajtu, z nedostatku informací jsem schvaloval třeba i Jugoslávii. Já sem se o nic nezajímal, informace jsem chytal z televize, říkal jsem si, že je dobře, že to ti Američani takhle dělaj, je to takovej policajt.

Ale pak nad tím začneš přemejšlet. Blbej Irák. Libye, Sýrie.... Kam přišla Amerika, mrtvo. A co tam udělalo Rusko za půl roku? Osvobodilo Aleppo. Já musím být za Rusko, i kdybych nechtěl,” vysvětluje mi. Poslední kapkou pro ně prý byla Oděsa - tedy požár v tamním domě odborových svazů, při kterém zemřelo téměř padesát proruských demonstrantů, které podle ruské verze upálili „ukrajinští fašisté“.
....
Občas za nimi přijede komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, angažovali se v loňském otevření kanceláře DNR v Ostravě. „Republika s námi pořád počítá. Co se stane, to nikdo neví. Když znovu začne válka, tak určitě zůstaneme. Nám nevyhovuje jenom podnebí. My jsme tady na podzim na pozicích zažili minus 29. Já potřebuju kokosy a moře,” vzdychá Begemot při vzpomínce na léta v tropech.
LITTLEWONDER --- 10:39:53 20.5.2017
hezky fotky z fronty


Ukraine’s paratroopers play cat and mouse with enemy (PHOTOS) | KyivPost
https://www.kyivpost.com/...buffer76b15&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
??? --- 6:26:25 19.5.2017
Sice clanek o Babisovi, ale s mezinarodnim presahem. Jestli je ten material pravej tak je to celkem drsny

Jako hlavní důvod Putinova úsilí likvidovat „oligarchy“ se vedle boje o moc (v rozporu s původní dohodou o „dělbě moci“ po Putinově nástupu do prezidentské funkce začali „oligarchové“ podporovat opoziční politické strany a angažovat se osobně v blížící se volební kampani na funkci prezidenta RF) i snaha vrátit do Ruska astronomické finanční prostředky, které odplynuly jejich přičiněním během 90. let do zahraničí. Finanční prostředky potřebuje Putinova skupina na financování zbídačelé ruské infrastruktury a zejména na pozdvihnutí vojensko-průmyslového komplexu, s čímž stojí a padá Putinova pozice – pro úspěch svého počínání musí mít totiž bývalý důstojník KGB Putin na své straně i ruskou vojenskou rozvědku (GRU). Nelze odhlédnout ani od jisté popularity tvrdého postupu proti těm, kdož jsou obecně považováni za zloděje, v předvolebním období. Putin také podporoval současného amerického prezidenta G. W. Bushe při jeho prezidentské kampani proti Al Gorovi, který je společně s Clintonem stykovou osobou rusko-izraelského organizovaného zločinu (jak mj. vyplývá i z dostupných informací FBI) a je významným Bushovým spojencem v boji proti mezinárodnímu terorismu. Ze zpravodajských informací vyplývá, že roztržka Putina s „oligarchy“ nabývá již takových dimenzí, že Putinovi protivníci usilují o jeho fyzickou likvidaci a k tomuto cíli již vyčlenili obrovské finanční prostředky a aktivizovali teroristické skupiny, mj. i v oblastech Čečenska‚ Gruzie a Severního Irska. Jedním z nástupních prostorů těchto teroristů je i ČR vzhledem k mizivé aktivitě KR služeb a policie. Podle analýz jednoho speciálního policejního útvaru využívají tito protivníci Putina čečenského separatismu k boji proti moskevské vládě a jejich snahou je dosáhnout mezinárodního uznání samostatné Čečenské republiky Ičkerie, odkud by mohli lépe operovat v celosvětovém měřítku (podobně jako z Podněsterské republiky, která je největším exportérem „no name“ zbraní do celého světa). K tomu jsou rozhodnuti páchat teroristické útoky na civilní obyvatelstvo i ve vlastní zemi. Podle vývoje v posledních měsících je však Putinova skupina na vzestupu, zatímco jeho protivníci jsou v defenzívě. K tomu je relevantní sledovat v českých médiích, komu a z jakého důvodu vadí snaha Putinovy administrativy o prosazení práva.

Získali jsme tajnou analytickou zprávu o Andreji Babišovi z prostředí tajné služby – Forum24
http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/