Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Česká pošta , DHL, TNT a jiné logistické služby a firmy
RESCAPE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 8:15:01 25.4.2018
???:
to není skládačka z IKEA?
??? --- 15:46:45 5.12.2017
DUNICAN: moje zkušenost, jednou přivezlo UPS (poštovné 3 eura), několikrát přišlo do schránky, někdy na poštu, teď jedna knížka ze 4 jede DHL (poštovné 3 eura) = nevíš
DUNICAN --- 13:31:14 5.12.2017
Kdzy si nechavam posilat balicek ze zahranici (treba z Amazonu), tak je to defaultne "do ruky" nebo "na postu"? Lze to nejak ovlivnit?
POZITRON --- 12:21:34 15.11.2017
poslala jsem manžela vyzvednou na českou poštu doporučenou zásilku spadající do kategorie "Poštovní zásilky a poukázané peněžní částky, jejichž převzetí příjemce stvrzuje a u kterých odesílatel nezvolil doplňkovou službu „Do vlastních rukou výhradně jen adresáta" s oddacím listem, ale zásilku mu nevydali. jak se tedy má jinak prokázat jako můj manžel? musel by mě mít v občance? oddací list nestačí, co by stačilo ještě dalšího?

v pokynech je uvedeno, že zásilka může být vydána "fyzické osobě, která nepředloží Výzvu, ale prokáže, že je manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka adresáta, a to předložením osobního dokladu, ve kterém je adresát jako manžel/manželka"

manžel výzvu měl plus měl ten oddací list a poslali ho do prdele.
______________________________________
Poštovní zásilky a poukázané peněžní částky, jejichž převzetí příjemce stvrzuje a u kterých odesílatel nezvolil doplňkovou službu „Do vlastních rukou výhradně jen adresáta"

Adresátem je fyzická osoba

Poštovní zásilku / poukázanou peněžní částku Česká pošta vydá:

- adresátovi, který předloží / nepředloží Výzvu a prokáže se osobním dokladem, nebo
- fyzické osobě, která předloží / nepředloží Výzvu, prokáže se osobním dokladem a dále prokáže, že je zmocněnec adresáta, a to předložením elektronického průkazu příjemce k Zákaznické kartě nebo papírového průkazu příjemce nebo ověřené plné moci, zákonný zástupce adresáta (mladšího 15 let, příp. adresáta, jehož svéprávnost byla omezena tak, že není způsobilý k úkonům souvisejícím s dodáním) nebo zmocněnec zákonného zástupce adresáta, nebo
- fyzické osobě, která nepředloží Výzvu, ale prokáže, že je manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka adresáta, a to předložením osobního dokladu, ve kterém je adresát jako manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka uveden (pokud to adresát písemným prohlášením nezakázal). Neplatí pro výplatu poukázané peněžní částky.
MAKROUSEK --- 22:16:04 14.10.2017
Tak si zena nechala poslat docela dulezity balicek z Australie. A ze jej tedy poslou DHL. Neveda, ze DHL eCommerce neni DHL, ale Deutsche Post. Takze balicek dosel 1.10. do Nemecka. Tam na nej nalepili novou samolepku a poslali do Cech. Tady jej 2.10. poslali do pekla posty 120, 3.10. se vratil do Malesic na tridirnu. A tam jej az do dneska tridili, takze dnes, 14.10. se v trackingu objevilo: 3.10. Vystup z tridirny, balicek je na aute na dorucujici postu. To je teda ale hrozny, hrozny peklo.
??? --- 11:23:59 2.6.2017
???: To je ještě OK, mě teď jeden balíček skončil místo Smíchova na poště na Chodově...
??? --- 11:00:42 2.6.2017
Poslední měsíc mi SMS od České pošty o doručování chodí s dvoudenním zpožděním. Standard, nebo chyba jen na mém přijímači (obvodě na Praze 4)?
POZITRON --- 20:28:06 11.5.2017
???: aha, to neznam. na ridicak mi to ale podle vseho daj, takze asi dobry.
??? --- 20:21:41 11.5.2017
POZITRON: U doporučených zásilek stačí i třeba jenom vyplnit "Prohlášení příjemce", že jsi oprávněna to za sebe převzít...

(Chodí mi spousta doporučených balíčků z Číny na jméno "Falkon Nightsdale", což mám všude jinde, než na osobních dokladech...)