Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Punčochy a podvazkové pásy
DIABOLUS
Kde a jak nakoupit podvazkové pásy, girdly a punčochové zboží všecho druhu. Zkušenosti, recenze, typy.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DIABOLUS --- 22:45:57 27.2.2014
???: měla jsem problém akorát s mnohapodbazkovým pásem, kde mi vadil podvazek umístěný přes zadek, dokonce jsem si jednou roztrhla krásnou punčochu s krajkou.
DIABOLUS --- 22:44:36 27.2.2014
CHANNAH: to je neuvěřitelný a těch hrubek...


CHANNAH: no nevím jestli by to dámy nosily, kdyby se s tím vyloženě musely prát. Co vím, tak tyto podvazky jsou velmi pohodlné a dobře se nosí..
CHANNAH --- 14:57:10 27.2.2014
DIABOLUS: ty první podvazky u korzetů - viděla jsem kdysi kdesi dva podvazky u edwardianského korzetu, měly za účel krom držení punčoch to, aby byla postava ještě víc prohnutější, jak ta dáma musela "bojovat" protitahem :D Vypadalo to docela vtipně, jen nevím, jestli to bylo běžné, nebo jen nějaká obskurní dobová reklama...
CHANNAH --- 14:53:10 27.2.2014
Moje verze (ale fakt je to jen naprosté minimum a jen tiše doufám, že tam sama nemám nějaký renonc): "Na přání velmi stručná historie podvazků. Předně ujasnění pojmů - podvazek může být cokoli, co drží punčochu na místě. Dříve to bývala stuha nebo jiné škrtidlo, které punčoše bránilo spadnutí (punčochy byly dle zámožnosti vlněné až hedvábné). Dnes dozvuk těchto starých podvazků můžeme najít leda tak v "podvazku" svatebním. Přibližně od 20.let 20. století se ale podvazkem myslí pásek se sponou, který je (nejčastěji po čtyřech či šesti) součástí korzetu či podvazkového pásu - spona se připne k hornímu lemu punčošky a drží ji na místě. Nejprve byly podvazkové pásy součástí jakéhosi odlehčeného korzetu (končil pod pozadím a anglicky se mu říká "girdle"), později se pásy osamostatnily a zkrátily až do podoby úzkého "pásku" s poměrně delšími podvazky. Punčochy prošly dramatickou změnou za války - došlo k ní použitím nylonu, vlákna do té doby používaného spíš na vlasce atp. Ženy po průsvitných nylonkách (nejprve se švem a ještě dlouho nepružných) šílely, první náklad se rozprodal během několika hodin. Nylonky přichycené podvazky byly součástí denní dámské garderóby až do 60.let, kdy je vystřídaly v té době převratné punčochové kalhoty. Od té doby se podvazky a punčochy pomalu začaly stávat záležitostí menšinovou, o to ale svůdnější a výjimečnější. Poznámka na závěr: samodržky nejsou podvazky! Nemají totiž ani stužku ani podvazek spojený s pásem, na noze drží díky silikonovému proužku. "
KATERINA --- 14:52:31 27.2.2014
CHANNAH: to bolí.
CHANNAH --- 14:50:41 27.2.2014
Paní psala (varuji předem, že už ta čeština stojí za to): "O podvazcich a jak vlastne vznikli .Pro ty co jim unika pointa Podvazky od jakziva patrili neodmyslitelne k damske vibave ,spodniho pradla . Podvazky se uz zacinali vviskytovat v 19,stoleti .Predtim kupotivu se nosili pod suknema hackovane vlnene puncochace .Jako uplne prvni podvazaky ,zacali nosit ,jen dami ve vikricenych baracich .Byli to, prave ti hackovane puncochace ale jen na hore odstrizene a dobre lemovane .Dami ze zchudlih rodin ktere se zivili timto remeslem pod suknema nemeli nic .Takze srhnuto potrzeno podvazky nosili ,barove stetky pro pobaveni panu.Takze jsme si delali srandu z celeho nazvu teto stranky .Proto tu litali ruzne fotografie techto dam .Myslim ze na vivsetleni toto staci .Uff ."
CHANNAH --- 14:49:48 27.2.2014
DIABOLUS: každopádně to byla reakce na post jedné paní v jedné skupině na FB, z ničeho nic podala vlastní verzi historie podvazků, což mě nadzdvihlo a napsala j sem jí k tomu, že jako vtip je to dobré, ale jinak to s historií nemá nic společného. Samozřejmě následovaly reakce, ať napíšu tedy sama, proto ten post vznikl... Ale pro pobavení ho sem hodím.
CHANNAH --- 14:48:11 27.2.2014
???: no, částečně i o zvyk, mně třeba spony při sezení nevadí - ale u čtyřpodvazkových jsou většinou spony víc na bocích než přímo na zádi.
CHANNAH --- 14:46:58 27.2.2014
DIABOLUS: a hodí se to sem? :) Ona "historie" podvazků osekaná na jeden FB status je taková... mám pocit ,že jsem tam vlastně nic nenapsala :D
??? --- 14:17:16 27.2.2014
Ahoj, máte tip na nějaký pás nebo jeho alternativu, kde jsou sponky umístěné tak, aby moc nevadily při sezení? Nebo jde o zvyk?