Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Montessori - mimino, batole, školkáč i školák
YMLADRIS
“Pomoz mi, abych to dokázal sám – abych to dokázala sama.” "Tato prosba, s níž se malé dítě obrátilo k Marii Montessori, se stala hlavním krédem její pedagogiky. Úkolem dospělých není formovat dítě, odstraňovat mu z cesty překážky, nebo jím dokonce manipulovat, ale udělat vše pro to, aby vlastními silami a svým tempem získávalo nové vědomosti a dovednosti a vrůstalo do světa, který ho obklopuje." Diskuse pro všechny, které zajimá montessori přístup, ať už pro miminka, batolata, školkáče ši školáky. Sdílení tipů na tzv. připravené prostředí (děcko se inspiruje a něčím se zabývá), aktivity, co je kde zajímavého po netu, literatura... Lidi, kteří montessori rozumí, a mohou nás poučit, jsou zvláště vítáni!

[http://mommyandmemontessori.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/October12005-MommyandMeMontessori-closepin.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
THURINGWETHIL --- 9:27:06 1.3.2016
???:
RADKUVAVATAR:
Díky. Syn je zapsán, chodí na adaptační dny a zatím je úplně spokojený, tak snad to takhle půjde dál. Měnili bychom školu jen v případě, že bychom se stěhovali někam, kde by montessori možnost nebyla.
RADKUVAVATAR --- 9:06:26 1.3.2016
THURINGWETHIL: Dítě bych nepřesouval z montessori na běžnou školu a nechal ho v montessori, jak dlouho to půjde... :-)
??? --- 1:33:34 1.3.2016
???:
ALDEMIK:

sice pozde, ale treba se bude hodit nekomu novemu. Moc se mi tyhle sady libi a znacka leifheit je v nasi domacnosti dost zastoupena
http://www.leifheit-shop.cz/hracky-1
??? --- 1:27:52 1.3.2016
THURINGWETHIL: predne je nutno rici, ze to je vzdy o ucitelce, kolektivu a skole.

Uz v prvni tride hodne zalezi, jak si tam cele skupenstvi sedne a jak se budou respektovat a pracovat spolu.
Ja mam dite ve druhe tride Monte a tam si to celkove nesedlo, ale to jen tak okrajove.
Na nasi skole se odchazi vetsinou ve 4 tride do bezne skoly at uz gympl, matematecke tridy a nebo Waldorf a co vim, tak pretup bez problemu, jen porad plati, jaka ucitelka nasledne deti povede a jaky kolektiv spoluzaku dite narazi.

A hlavne, Monte uci zit pritomnosti a resit veci, az nastanout, takze pokud zvazujete, dite bych prihlasila a az nasledne podle situaci bych se rozhodovala, co dal.

Preji stastnou volbu
LALUDMI --- 1:14:30 15.1.2016
Rozhovor s absolventkami montessori ZŠ a jejich vystoupení na TEDx Bratislava
První absolventky Montessori - Blog ZŠ Montessori
http://blog.zsmontessori.net/clanek/prvni-absolventky-montessori
THURINGWETHIL --- 13:24:17 24.11.2015
Nemáte někdo zkušenosti s přecházením dětí z montessori školy do klasické základky? Uvažujeme dát prvňáka do montessori třídy, ale netuším, jak by to bylo při případném přestupu jinam. A mám z toho lehké obavy. :/
BETTTKA --- 14:53:03 23.11.2015
THERY: Andílek na Praze 5. Vzorová škola mezinárodního montessori vzdělávacího centra, navazuje na školku a dětskou skupinu a všichni učitelé mají kurzy právě od vzdělávacího centra. www.rcandilek.cz
Kousek od Prahy je Mozaika,
THERY --- 17:01:40 22.11.2015
Máte někdo přehled, jaké jsou v Praze základní montessori školy? Znám Duhovku, Kouzelné školy a Dlouhý lán, něco dalšího? Případně reference na kteroukoli z nich se hodí ;)
JANYNA --- 17:49:29 3.11.2015
JANYNA: Nevím, proč odkaz nefunguje, tak zasílám znovu: http://www.erapomaharegionum.cz/...veni-nove-ucebny-pro-zaky-druheho-stupne-zakladni-skoly-na-rovine

Tady je více informací, o co jde:
Projekt na nákup pomůcek pro Montessori školu Na rovině se dostal do hlavní části Era pomáhá regionům, ve které se nachází vždy 4 projekty. Dle pravidel musí žadatel vybrat alespoň 5000 korun českých, a to minimálně od pěti různých dárců.
Příspěvky budou poté přidělovány na základě dosažených výsledků jednotlivých úspěšných žadatelů, a to podle pravidla „čím více vyberete od veřejnosti, tím vyšší dar získáte“ (tzn. ta organizace, která vybere nejvyšší částku, obdrží 50 000 Kč, druhá nejúspěšnější organizace obdrží 40 000 Kč, třetí organizace získá příspěvek ve výši 35 000 Kč a čtvrtá organizace získá 25 000 Kč). Sbírka běží do 6. 1. 2016.
JANYNA --- 10:51:27 3.11.2015
Prosím vás, pokud můžete postrádat 100 Kč (či i méně), zda byste zvážili poslat je jako příspěvek Montessori škole Na rovině. Osobně ji znám a jsem velmi nadšena z jejich přístupu k praktické, všesmyslové výuce, která respektuje rozdíly mezi jednotlivými dětmi. Škola Na rovině se právě účastní soutěže o získání finančních prostředků na nákup pomůcek na praktickou výuku fyziky. Organizátor soutěže má pravděpodobně v úmyslu podporovat občanskou angažovanost a tak Na rovině nyní potřebuje větší množství malých dárců. Mockrát děkuji a budu též vděčná, pokud byste prosbu poslali dál.

Vybavení nové učebny pro žáky druhého stupně Základní školy Na rovině | Pomáhámeregionům.cz
http://www.erapomaharegionum.cz/...zaky-druheho-stupne-zakladni-skoly-na-rovine?amount=100&_fid=934k

stránky školy: http://narovine.cz/