Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Montessori - mimino, batole, školkáč i školák
YMLADRIS
“Pomoz mi, abych to dokázal sám – abych to dokázala sama.” "Tato prosba, s níž se malé dítě obrátilo k Marii Montessori, se stala hlavním krédem její pedagogiky. Úkolem dospělých není formovat dítě, odstraňovat mu z cesty překážky, nebo jím dokonce manipulovat, ale udělat vše pro to, aby vlastními silami a svým tempem získávalo nové vědomosti a dovednosti a vrůstalo do světa, který ho obklopuje." Diskuse pro všechny, které zajimá montessori přístup, ať už pro miminka, batolata, školkáče ši školáky. Sdílení tipů na tzv. připravené prostředí (děcko se inspiruje a něčím se zabývá), aktivity, co je kde zajímavého po netu, literatura... Lidi, kteří montessori rozumí, a mohou nás poučit, jsou zvláště vítáni!

[http://mommyandmemontessori.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/October12005-MommyandMeMontessori-closepin.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIENNA --- 23:04:29 17.4.2014
Zdravím, měla bych prosbu - kamarádka Off nyx končí školu a sbírá data pro svou absolventskou práci. Kdyby jste byl někdo ochoten být jí nápomocen, bylo by to super...

"Tady je nějaké info: jsem ve 3. ročníku VOŠ sociálně pedagogické, píšu absolventskou práci o Aktivním rodičovství (AR). Cílem je zjistit a zmapovat, jak vypadá AR v konkrétních rodinách v konkrétních podmínkách. Téma rozhovoru je "představení mého AR a pohledu na věc". Rozhovor je zaměřen na jednotlivé části AR (vědomé, přirozené, ekologické, kontaktní), zkušenosti, motivaci, inspiraci, výhody a možná úskalí.
Rozhovor bude polostrukturovaný, takže mám připravené otázky, ale v případě něčeho zajímavého se doptám.
Rozhovor bude použit pro účely mé práce, budu si ho zaznamenávat a pak do práce přepisovat, ale vše je samozřejmě anonymní.

Jsem z Prahy a na místě uskutečnění se dohodnu s respondentem, aby nám to bylo oběma příjemné. jsem schopná dojet kdekoli po Praze a přiblížit se respondentům.

Budu moc ráda za možnost rozhovoru."

Kontakt ráda předám - jak e-mail tak i telefon na ni nebo obráceně jí na vás... :-)
YMLADRIS --- 13:04:59 15.4.2014
hracky a pomucky pro batole

All Items for Toddlers - For Small Hands
http://www.forsmallhands.com/navigationmenu/?age_level=2&mode=list&redirecttype=1
ZEGA --- 20:56:47 7.4.2014
montesorri pomucky http://pomucky.narovine.cz/
CHIMERA --- 13:46:29 4.4.2014
???: jasně, pokud ty peníze v rozpočtu jsou, tak ano. ale já když zaplatím všecky poplatky a jídlo, tak už mi zbude asi 3000 a za to musím oběma dětem pořizovat oblečení a další nutné výdaje, čili nebylo by z čeho brát. na dovolené nejezdíme a pro sebe nevyužívám vůbec nic (pardon, kecám, každej měsíc dám 500 za kosmetiku, ale to situaci nezachrání :-D
kdybych ty peníze měla, rozhodně bych jich za školu nelitovala...
RACHEL --- 13:21:33 4.4.2014
???: tak my ted davame v praze za montessori skolku tri dopoledne tydne a stoji nas to mesicne 8000.-

neni to malo, ale na prahu asi vcelku bezna taxa, vim i o drazsich skolkach.
??? --- 12:58:31 4.4.2014
CHIMERA: mají trojročí- tzn jedna skupina pro 1.-3.třídu, což je myslím v Monte všude.

a jo, malé školy ( jedno jestli venkovské malotřídky, komunitní školy apod.) jsou už z principu mnohem přátelštější k dětem než sídlištní masokombináty, kam jsem třeba na základku chodila já.

jo, 7.000 za měsíc je docela dost, ale já osobně bych si radši odpustila jinde z rodinnýho rozpočtu. škola má imho na dítě násobkově větší vliv než cokoliv jinýho (kroužky, výlety, dovolený). Ale je mi jasný, že když pokladní v Kauflandu vydělá za měsíc 11.000 tak těžko bude platit sedmičku školný. Ale spíš mi přijde, že pro naprostou většinu rodičů není výběr školy taková priorita, aby uvažovali o tom, že třeba nepojedou pár let na dovolenou. Plus místo píčovin k narozeninám a vánocům mohou na školný přispívat příbuzný/širší rodina.
CHIMERA --- 12:50:32 4.4.2014
???: jo pardon, já už to pak hned viděla, ale příspěvek byl odeslán.
no věřím, že spousta lidí na to mít bude. já bych třeba neměla...
ale když je jich jen 5 ve třídě, to musí být fakt krása...
??? --- 12:49:51 4.4.2014
CHIMERA:
ŠKOLNÉ:

Cena školného je 7.000,- za jeden kalendářní měsíc. Školné je možno platit ročně, půlročně nebo měsíčne. Vzhledem k fixním nákladům není možné žádat o vrácení školného v případě, že žák nedokončí školní docházku v daném školním roce.

Školné zahrnuje:

celodenní pobyt ve škole od 8:00 -15:30
odpolední aktivity v družině
učební materiál
výuku angličtiny
pitný režim

Školné nezahrnuje:

svačiny a oběd
odpolední kroužky
školu v přírodě

CHIMERA --- 12:49:05 4.4.2014
???: oni mají v první třídě jen 5 dětí? no to je nádhera a luxus.
co to stojí?
??? --- 12:38:47 4.4.2014
byla jsem se dnes podívat na dopolední výuku v http://www.montessoricb.cz/zakladni-skola/ a jsem nadšená.

raduju se z toho, že škola dokáže fungovat i v krajskem meste, kde je logicky méně potencionálních odičů, co do alternativy půjdou a ekonomicky budou moci zaplatit školný.

HURA.