Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Montessori - mimino, batole, školkáč i školák
YMLADRIS
“Pomoz mi, abych to dokázal sám – abych to dokázala sama.” "Tato prosba, s níž se malé dítě obrátilo k Marii Montessori, se stala hlavním krédem její pedagogiky. Úkolem dospělých není formovat dítě, odstraňovat mu z cesty překážky, nebo jím dokonce manipulovat, ale udělat vše pro to, aby vlastními silami a svým tempem získávalo nové vědomosti a dovednosti a vrůstalo do světa, který ho obklopuje." Diskuse pro všechny, které zajimá montessori přístup, ať už pro miminka, batolata, školkáče ši školáky. Sdílení tipů na tzv. připravené prostředí (děcko se inspiruje a něčím se zabývá), aktivity, co je kde zajímavého po netu, literatura... Lidi, kteří montessori rozumí, a mohou nás poučit, jsou zvláště vítáni!

[http://mommyandmemontessori.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/October12005-MommyandMeMontessori-closepin.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CHIMERA --- 8:47:02 29.1.2014
NABIS: ale jo, když je dostane, tak si je prohlídne. a pak je zahodí a už ho nenalákáš ani společným hraním :-D
NABIS --- 21:32:11 28.1.2014
RACHEL: A to tady resime "jen" vzdelavani, pak je tu stravovani, volny cas, vychovne pristupy, plinky, hracky atd atd.

JELLYBEAN: Skoda, ze to clovek vidi az zpetne nebo ve srovnani s jinym stejne starym ditetem
NABIS --- 21:27:29 28.1.2014
CHIMERA: Jako ze je ani nevezme v ramci zvedavosti do ruky? Musi byt u vas pekne veselo:o]
RACHEL --- 19:09:40 28.1.2014
jen hlásím pro pražské - od září 2014 základní montessori škola Vrbičky

http://www.uvrbicek.cz/img/Zakladni%20skola%20Vrbicky%20od%20zari%202014.pdf

Školka Vrbičky - MEZINÁRODNÍ MONTESSORI ŠKOLKA PRO DĚTI OD 18 MĚSÍCŮ V PRAZE 4 - KUNRATICÍCH
http://www.uvrbicek.cz/
LAMIA --- 17:27:36 28.1.2014
http://www.youtube.com/watch?v=mAn4Gf97ZNk MARIA MONTESSORI - portrét průkopnice školní výuky a bojovnice za ženská práva
YMLADRIS --- 10:54:27 28.1.2014
UF. Nahazela jsem na nastenku nejake zakladni odkazy a informace a uvitala bych, kdyz by kdokoliv kdo ma naladu, to dale vylepsil. Prava naklikam tak nejak od oka lidem, kteri zde neco nejak prispivali, kdyztak se kdokoliv dalsi ozvete. Zn. nestiham :-)

[ Montessori - mimino, batole, školkáč i školák ]
TORUVIEL --- 10:19:39 28.1.2014
CHIMERA: Tak dík, ale víš jak to myslím, prostě jsem vždy obdivovala lidi, co se něčemu věnují na 100%, do hloubky, a to třeba už od dětství. Třeba u toho muzicírování mi to přijde zvláště důležité, protože to se pak v dospělosti už blbě učí.
ALDEMIK --- 9:54:57 28.1.2014
JELLYBEAN: Já bych asi nebrala waldorf jako jednotnou koherentní skupinu. Je pravda, že český rybníček je malý a poměrně (oproti mnoha směrům v zahraničí) radikální. Ale vedle spousty magorů se tam vyskytuje spousta úžasných lidí. Je to druh školy, kde hraje volba učitele daleko větší roli než v jiných směrech - a podle toho to vypadá. Osobně znám několik lidí, co chodili na waldorf a byli nadšení, naprosto neměli problém s přechodem na osmileté nebo čtyřleté gymnázium nebo jinou školu dle svého výběru. Pak vím o těch, co odešli z důvodu, že učitel nebyl dobrý/schopný/příčetný.
A mám hodně dobré reference na wadorfské lyceum, které ostatně vystoupilo z asociace waldorfských škol, protože spousta těch ideových věcí je tady v čechách rigidních a pod názorovým tlakem jedné úzké skupiny lidí.
RACHEL --- 9:47:46 28.1.2014
TORUVIEL: Ja jsem taky mela obdobi, asi rok, kdy jsem nechtela chodit na lidovky (tance a zpevy) a pak se to zlomilo a zase me to zaclo bavit a vydrzela jsem u toho az do maturity. A nakonec jsem rada, ze nasi rekli, at to hned nevzdavam, no jo puberta. A ted babo rad :-)
CHIMERA --- 9:29:36 28.1.2014
TORUVIEL: mně nepřipadáš jako ho*no :-D jsi velice roztomilá a chytrá dáma.
a co se syna týče, tak trochu ho přece jenom nutím - musí chodit na všechny olympiády :-D