Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Montessori - mimino, batole, školkáč i školák
YMLADRIS
“Pomoz mi, abych to dokázal sám – abych to dokázala sama.” "Tato prosba, s níž se malé dítě obrátilo k Marii Montessori, se stala hlavním krédem její pedagogiky. Úkolem dospělých není formovat dítě, odstraňovat mu z cesty překážky, nebo jím dokonce manipulovat, ale udělat vše pro to, aby vlastními silami a svým tempem získávalo nové vědomosti a dovednosti a vrůstalo do světa, který ho obklopuje." Diskuse pro všechny, které zajimá montessori přístup, ať už pro miminka, batolata, školkáče ši školáky. Sdílení tipů na tzv. připravené prostředí (děcko se inspiruje a něčím se zabývá), aktivity, co je kde zajímavého po netu, literatura... Lidi, kteří montessori rozumí, a mohou nás poučit, jsou zvláště vítáni!

[http://mommyandmemontessori.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/October12005-MommyandMeMontessori-closepin.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HAWKS --- 22:19:27 30.11.2013
Mam-li rici za sebe,tak jsme zkusili jednu lekci montessori a nejak nas to vyrazne nenadchlo. Prislo mi to, jako kdyz seberu diteti jeho prirozenou formu objevovani sveta kolem sebe a zacnu ho jaksi strojove formovat ci linkovat.. Mozna se mylim
RACHEL --- 17:37:51 30.11.2013
YMLADRIS: tak zatím je tam syn první měsíc, takže je asi brzo, ale pocit z toho mám dobrý, vím, že je tam dost času, kdy si mohou vybrat pomůcku jakou chtějí plus klasika kobereček a tak (dělat nějakou aktivitu), pak nějaký společný čas na spirále, kde si povídají o různých věcech (ted si třeba nějakou dobu povídali o emocích), pak se jde na zahradu.
panuje tam ale podle mně docela dost vedení k samostatnosti, i ti dvouletí si sami prostírají, s pomocí učitelky nandají jídlo, uklízejí po sobě, když se jde ven, tak se sami oblíkají, když jim to nejde, poprosí učitelku nebo starší děti, které už jsou oblečené.

super je, že dělají zhruba jednou za dva měsíce večer pro rodiče, kde si taky můžeš vyzkoušet pomůcky, říkají nám, co s dětmi dělají a co by bylo dobré dělat i doma...
YMLADRIS --- 14:28:23 30.11.2013
RACHEL: rozhovor je zajimavy, jako ze monte pristup fakt nejsou jen didakticke hracky. skoda ze ted se dlouho na zadny kurz ap nedostanu :)

vychazite nekdo z nejake knizky doporucenihodne?
RACHEL --- 14:23:51 30.11.2013
YMLADRIS: ne, není, našla jsem clanek nahodou
YMLADRIS --- 14:21:09 30.11.2013
RACHEL: tot ta skolka kam chodi?
YMLADRIS --- 14:17:19 30.11.2013
RACHEL: a jak to tam funguje v praxi? fakt deti samostatne pracuji na individualnich vecech atd, resp muzes rozvest svoje dojmy dosavadni?
YMLADRIS --- 11:18:21 30.11.2013
SEAMON: mne se libi to "pomoz mi abych to dokazal sam", tj ze montessori cilene rozviji aby si decko prislo na veci samo, aby zkouselo objevovalo a chapalo. Oproti hrackam typu tady mas omalovanku tady mas predpis jak se to ma vymalovat a pracuj, nebo hracky typu zmackni cudlik ozve se zvuk. Ale jak furt opakuju jsem laik. Moje vychova byla jina, ve stylu "jakmile vykazujes znaky nepohodli vyrvu ti to z ruky a udelam to za tebe" a pozdeji "nejde o to co chces ty, ale co rika pani ucitelka ze mas delat"

libi se mi seznam lidi kteri prosli montessori - samozrejme muze to byt nahoda :)
Montessori education - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Montessori_education#List_of_prominent_Montessori_alumni

ale celkove, je potrba dle mne zkoumat a pak hodnotit selskym rozumem :)
RACHEL --- 10:07:52 30.11.2013
Jinak, super diskuze, nas 2,5 lety syn pred mesicem zacal chodit do montessori skolky, ...
RACHEL --- 10:06:20 30.11.2013
SEAMON: me spousta montessori principu neprijde jako "cizi system" ale naopak jako spousta logickych a vlastne prirozenych veci. a vlastne kdyz jsme se s muzem bavili o tom, jak jsme byli vychovani a co nam vadilo, tak dneska zjistuju, ze spoustu veci bych si prala mit ve svem detstvi montessori nejak prirozene... ted nemlivim o pomuckach, ale o respektu, vyvoji, praci doma, chvaleni...
RACHEL --- 10:00:32 30.11.2013
Montessori: Naše děti ‚dys‘ nemají | Kondice
http://www.kondice.cz/2013/11/montessori-nase-deti-dys-nemaji/