Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Montessori - mimino, batole, školkáč i školák
YMLADRIS
“Pomoz mi, abych to dokázal sám – abych to dokázala sama.” "Tato prosba, s níž se malé dítě obrátilo k Marii Montessori, se stala hlavním krédem její pedagogiky. Úkolem dospělých není formovat dítě, odstraňovat mu z cesty překážky, nebo jím dokonce manipulovat, ale udělat vše pro to, aby vlastními silami a svým tempem získávalo nové vědomosti a dovednosti a vrůstalo do světa, který ho obklopuje." Diskuse pro všechny, které zajimá montessori přístup, ať už pro miminka, batolata, školkáče ši školáky. Sdílení tipů na tzv. připravené prostředí (děcko se inspiruje a něčím se zabývá), aktivity, co je kde zajímavého po netu, literatura... Lidi, kteří montessori rozumí, a mohou nás poučit, jsou zvláště vítáni!

[http://mommyandmemontessori.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/October12005-MommyandMeMontessori-closepin.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SOLEI --- 12:59:57 16.6.2016
WANTON: nepomůže, angličtina je mi zcela cizí
WANTON --- 11:42:42 16.6.2016
SOLEI: Třeba pomůže trocha teorie. :-)

stefan-molyneux | Peaceful Parenting Information
http://www.peacefulparenting.info/tag/stefan-molyneux/

An Introduction to Peaceful Parenting :)
https://www.youtube.com/watch?v=EXMKRJyedmg
LADY_MYSKA --- 14:22:24 15.6.2016
HYSTERIA: tohle je hodne caste a dostat se tohoto zacarovaneho kola je velmi tezke. Sama vidim, ze sice jsem dal nez nasi, ale i jejich nektere chyby opakuji na svem potomstvu.
HYSTERIA --- 10:02:22 15.6.2016
???: no uprimne si myslim, ze tohle je vec, kterou pravdepodobne znal od svych rodicu a neprijde mu to tudiz divne. samotnou me vliv vychovy rodicu prekvapil, kdyz mi moje o 12 let mladsi sestra rekla,ze se ke svymu diteti chovam jak nase mama k ni :)
SANCHA --- 16:47:47 14.6.2016
SOLEI: Tak ono asi nikdy nejde 'jet' podle nějaké knihy či principu, vždycky je to hodně individuální plus nelze brát jednu teorii jako bernou minci. Já občas nějakou tu knihu teda přečtu a vezmu si z toho co se mi hodí. S tím trestáním - ono někdy nemusí jít ani o fyzické trestání, stačí použít slova na adresu dítěte, která bolí, nebo obyčejná ignorace.
AXTHEB --- 9:48:03 14.6.2016
SOLEI: Nijak
??? --- 9:46:02 14.6.2016
SOLEI: nehlede na to ze kdo mlati dite - proutkem jeste k tomu (???!), tj zcela programove, je - v mych ocich - kreten bez ohledu na to jakou metodu vyznava
??? --- 9:43:38 14.6.2016
SOLEI: to me teda nadzvedlo ze zidle. Kolega keca a o Montessori zjevne slysel akorat z rychliku.
SOLEI --- 9:08:51 14.6.2016
Mne to přišlo divne. Sice žádné metody výchovy nestuduji a jen občas si přečtu nějaký tip na postup v diskusi, jedu intuitivně, jsem přesvědčená že pokud bych si něco nastudovala a neshodovalo by se to s mým já, tak bych to stejné nedodržovala dost poctivě. Většinou se zpětně dozvídám, že něco je vlastně nějaká metoda. Ale já fakt nevidím důvod zmlatit děcko protože nechce spát. Nejspíš by mi nebylo moc dobře kdyby mne někdo někam zavřel, zbil a nechal samotnou ve tmě, tak proč to dělat decku které se teprve učí.
??? --- 8:28:52 14.6.2016
SOLEI: Tohle ja nechapu. Vetsina chlapu by zenu "neuhodila ani kvetinou", ale dvoulety dite klidne a jeste si to obhajujou... To nema s vychovou a nastavovanim hranic nic spolecnyho.