Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 20:27:50 28.2.2015
???: budu vždycky bojovat za tvoje právo nesouhlasit s tím, co jsi líný si přečíst.
??? --- 17:53:37 28.2.2015
XCHAOS: nevím, co píšeš, ale nesouhlasím s tím
XCHAOS --- 17:50:09 28.2.2015
???: kde zůstala "fakta"? prostě jsi stejně odkázaný na svůj obraz světa, jako kdokoliv jiný. svět může být lepší, nebo horší, než si ho představuješ - kdo ví. nejsi nadčlověk, který nějakým zázračným trikem získá přístup k objektivní realitě plné "faktů", zatímco nikdo jiný ho nemá.

od id Junipetrus tě dělí nepatrně lepší sociální instinkty, díky kterými se ti podařilo lépe uspět ve hře "kdo půjde z kola ven". (To je asi stejně chytré, jako když by ses jednonohému smál, že ty máš nohy dvě a poučoval ho).

Disciplína, ve které (min. v online diskuzi, v reálném životě tě neznám) vynikáš, je především sociální vyloučení: především se ti dobře daří řídit, kdo do party ještě patří, a kdo už ne. (např. "slabomyslní" tam nepatří, že.. co s nimi, ZP jim dát nechceš, zase zaměstnatelní taky asi moc nejsou...)
??? --- 17:42:39 28.2.2015
XCHAOS: víš, k tomu, abych se tím, co píšeš, zabýval alespoň tolik, že si to přečtu, bys musel výrazně zapracovat na tom, abych tě po první větě nezačal považovat za slabomyslného

a s množstvím textu, který vypotíš, je to jen horší - takže není důvod se tvymi pokusy o imitaci inteligence nějak zabývat
vlastně by bývalo bylo lepší, kdyby se tvůj táta udělal mámě na kozy a utřel tě do ubrousku - kvalitě tvých argumentů by to jen pomohlo
XCHAOS --- 17:14:53 28.2.2015
gratuluju - čím kratší text, tím menší množství informace :-)

(aneb "jsem tím, čím jsem, protože nesouhlasím s X" a pravý obsah X mi přitom ani nemusí doopravdy zajímat)
??? --- 17:12:37 28.2.2015
XCHAOS: tl;dr
??? --- 17:12:29 28.2.2015
XCHAOS: tl;dr
XCHAOS --- 17:07:16 28.2.2015
???: to si nemyslím. tvoje "fakta" jsou jen ideální svět, který existuje jen v tvé hlavě. věříš, že jsou to fakta, ale fakticky je více možností, jak dané pozorování vysvětlit.

příklad: někdo si myslí, že cena ropy roste, protože si lidi na druhém konci světa najednou můžou dovolit auta. toto je za určitých okolností možné, ale taky se mohlo stát to, že se začala vyrábět úspornější auta, která si můžeme dovolit my i lidi na druhém konci světa. cena ropy mohla klidně vzrůst i proto, protože nějaký vykoksovaný trouba na Wall streetu se rozhodl skoupit nějaké opce na ropu s budoucím termínem dodání.

možných interpretací je prostě často víc. ten text, polemizující s hloupými zjednodušeními je (jak už to tak občas bývá) sám hloupým zjednodušením. dobrým způsobem jak polemizovat s jednoduchým (hloupým) modelem světa s málo sledovanými parametry je nahradit ho složitějším modelem světa, který má parametrů více.

kladivo je dobrý argument, ale hodí se tak max. na zatloukání hřebíků.
??? --- 17:00:24 28.2.2015
XCHAOS: nejen že jsi idiot, ale máš dokonce problémy se čtením a chápáním psaného textu...
XCHAOS --- 16:57:11 28.2.2015
???: asi stejně, jako kohokoli jiného, a článek který linkuješ, je mimochodem otevřená demence. snaha reagovat na demagogii (či prostě nedomyšlenou zideologizovanou kritiku) jinou demagogií nikam nevede. k čemu je (námatkou) informace o tom, že se v Indii za nějaké období ztrojnásobily mzdy, pokud chybí informace, co se stalo s cenou hladinou, jestli je započítána inflace nebo jestli je to v přepočtu na nějakou západní měnu (směnný kurz rupie sice nikoliv hyperinflačně, ale přeci jen vytrvale klesá). a tak je to se vším (dokonce článek zmiňuje i to, že žádná "fakta" vlastně nejsou - v celém jednom odstavci :-)

Jinak v té Indii mají něco jako ZP, vyplácený v rýži (jsem ontopic a ty ne, heč!)