Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GORG --- 23:20:36 30.9.2014
Gamification to improve our world: Yu-kai Chou at TEDxLausanne
https://www.youtube.com/watch?v=v5Qjuegtiyc
GORG --- 23:18:59 30.9.2014
Ad sociální inženýrství mi to připomnělo tuhle děsivou vizi, kam míří achievementy a XP body v sociálních hrách

Jesse Schell @ DICE2010 (Part 3)
https://www.youtube.com/watch?v=9NzFCfZMBkU


Jak se budou používat experience body (u facebook her apod.) na sociální inženýrství resp. nakupování konkrétních produktů. S tím že pokud například pojedu MHD namísto autem, tak dostaneš XP body, které si můžeš odečíst z daní.

Vzhledem k tomu, jak někteří po práci či dokonce při práci hrají hry, KDE PRACUJÍ .. loví ryby nebo jezdí náklaďákem apod. Nějaký řidič autobusu to snad dokonce hrál za jízdy, tak celá to motivace k práci se stává velmi zvlášťní, žejsou lidi ochotni ty hry hrát.
Na druhou stranu, jak tam říká, šlo by to využít k tomu dělat lidi lepšími. Ale to dost odvisí od toho, kdo to bude designovat. Současné sociální hry jsou imho zlo (Farmville a spol.) - jednoduché, v podstatě nudné, ale zaměřené vysávat lidem peněženky.

Believe in Gamification! [A Futuristic Short Film HD - by Sight Systems]
https://www.youtube.com/watch?v=ziHCvpikLh8
GORG --- 22:49:05 30.9.2014
Evidentně se tu příčí dva poměrně dost odlišné pohledy na sociální politiku.
Když jsem tu onehdá psal, že bych naopak zrušil přídavky na děti, kde můj pohled je blízkým pravicovým Svobodným ("Nechme peníze lidem než je vybírat na daních a pak je některým vracet.", podobně s dotacemi...), tak naopak tyhle dávky tu byly myslím dost silně obhajovány jako nástroj populační politiky motivovat lidi mít děti. (přitom česká populace vymírá, takže to stejně asi nikoho nemotivuje mít děti... krom těch, kteří dávek zneužívají)

Takže na jednu stranu asociální sympatizant neonacistů, kteří chtějí nechat sociálně slabé napospas neviditelné ruce trhu, a na druhou sympatizant hyperliberálního NZP dávající všem :-)) Prostě komunista. Mně naopak NZP spíš zní pravicově, ač teda nejsem nějak vyhraněnej doprava (ty škatulky dávaly spíš smysl v 18 století), ale NZP každému je stále v duchu malého státu s nízkými daněmi nechávající peníze lidem než je za každou cenu adresně přerozdělovat.
Osobně jsem zažil dost těžký zděšení ze sociálního inženýrství, že ani té morální stránce "vychovávání lidí" prostě nevěřím.
MANFRED --- 22:37:27 30.9.2014
Mě se líbila ta akce že NZP by byl nedotknutelnej pro exekutory, to by byla paráda. Teda pro obě strany, kde by exekutor už nemohl nic sebrat, tam by vymahač v kondici ještě vymlátil NZP.
GORG --- 22:34:15 30.9.2014
XCHAOS: fakticky ZP jde vnímat i jako obrovské nezdanitelné minimum

Něco jako tu negativní daň?

No souhlasím, že i podle mě je současný systém dávek demotivační si hledat práci, když tím nic nezískají. Celý den a víkendy se někde prudit v práci, když ty samé nebo podobné peníze máš z dávek, možná i víc, když máš hodně dětí.
_BENNY --- 22:04:34 30.9.2014
JUNIPETRUS: retard! nicmene, z nejakeho duvodu ti prima pomoc od pratel neslape, radeji bys parazitoval na ostatnich bez osobnich vazeb... ze ty nemas zadne kamarady?
XCHAOS --- 21:40:58 30.9.2014
???: no, co se vydělá nad rámec ZP, se zdaní, to ano. to je ale trochu něco jiného, než současný stav. Dnes když si vyděláš něco legálně navíc, tak s tím související ztráta těch dávek je fakticky 100% zdanění toho příjmu (takže proč se vůbec snažit?).

fakticky ZP jde vnímat i jako obrovské nezdanitelné minimum - mezi příjmem 0 a nějakým příjmem X (zdaněným) se faktická výše ZP (offsetovaná zdaněním příjmu) bude snižovat, takže u toho příjmu X se akorát vyrovná, že výše zdanění i výše ZP se navzájem vyruší, takže pro většinu populace bude ZP mít efekt stejný jako zrušení daně z příjmu/ze mzdy. rozdílně se to proti dnešnímu systému dávek bude chovat hlavně z hlediska nízkopříjmových skupin obyvatel: jakákoliv snaha "navíc" nebude penalizována ztrátou ZP, dtto v případě, že lidé budou bydlet ve vlastním (zděděné domy, apod.) někde na venkově, apod.: postihne to hlavně "obchod s chudobou", který se dnes zabývá právě vyždímáním maxima možného z dnešního systému podmíněných dávek.

(ne, že bych s tímhle měl osobní zkušenost, ale znám to z doslechu)
??? --- 21:26:09 30.9.2014
JUNIPETRUS: levné nákupy v německu, práce na zakázkách za peníze z ruky do ruky a do toho NZP... já bych se špatně neměl
JUNIPETRUS --- 21:17:36 30.9.2014
KAI: to je slovo chlapa.
JUNIPETRUS --- 21:17:08 30.9.2014
???: ne. Budes zdanen uplne normalne. Paklize primarni dan bude napr dph a dan z prijmu se zrusi, kdo by ti jak mohl neco brat?
Sam budes davat, respektive platit, tim ze budes neco kupovat, pokud tedy nebudes porusovat zakon, coz ty jako slusny chlapec, a prislusnik vyssi stredni tridy jiste nebudes, protoze to nemas zapotrebi.

Spis jsem myslel, ze az bude NZP, ze prestanes pracovat, lehnes si na gauc, a budes hrat pocitacove hry.
Nebo mi rekni, proc by si dal pracoval?