Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GORG --- 16:07:24 29.5.2014
???: ". . . absolutely sure that . . . someone will find a clever way to make it in the lab. Then you'll get the Riemann zeros out just by observing its spectrum."

""Finding this system could be the discovery of the century," [Berry] says. It would become a model system for describing chaotic systems in the same way that the simple harmonic oscillator is used as a model for all kinds of complicated oscillators. It could play a fundamental role in describing all kinds of chaos. The search for this model system could be the holy grail of chaos. Until [it is found] we cannot be sure of its properties, but Berry believes the system is likely to be rather simple, and expects it to lead to totally new physics. It is a tantalising thought."

Surprising connections between number theory and physics
http://empslocal.ex.ac.uk/people/staff/mrwatkin//zeta/surprising.htm
WANAH --- 14:36:55 29.5.2014
???: Prostě naval prachy , neptej se neřeš ale hlavně po ničem nepátrej.
Nicméně odkud vítr vane je víc než jasný [ GORG @ Co vas nedavno potesilo nebo pobavilo? ]
GORG --- 13:11:49 29.5.2014
???: Taky jsem chodil n Jecnou letech prumku,čtyři ročníky.
Problém vědy posledních desítek let vidím v absenci ... jak je to slovo o propojeni vice oboru ? .. prostě i ho zkombinuj teorii čísel s elektromagnetismem a mas NZP generátor ;)
??? --- 13:11:24 29.5.2014
GORG: zapomněl jsi, že i první Pirát ohledně autorského práva
to v té době neexistovalo, takže ukradl Cestu na Měsíc Georgese Meliése a vydělal na ní dost peněz, takže když ji chtěl autor uvést za oceánem, měl prostě smůlu a zbankrotoval... Yay!
Nicméně, pokud sis tohle musel dohledat na internetu, pak jsi těžce zanedbal své vzdělávání - tyhle informace se dozvíš na střední škole.
GORG --- 13:06:03 29.5.2014
Jsem teprve na internetu musel zjistit, ze Edison byl spis obchodník/ byznysman než vedec.
Natož ze by "vynalezl žárovku" jak nás (m)učili.
taková věda Čan kiss my ass
??? --- 13:05:48 29.5.2014
GORG: ne, já mám z pošuků okolo teslistů jen nehoráznou prdel, protože jsem měl tři ročníky elektrotechniky a baví mě fyzika a vím, jak se elektřina chová v dielektrickém prostředí. Je to jen o něco víc komplikované mojo než jaké se vyskytuje okolo zdrojů energie zdarma vyrobených z magnetů.
GORG --- 13:02:21 29.5.2014
???: předpokládám,ze ty si Edidonovec? :-)
??? --- 12:58:27 29.5.2014
GORG: Bože ne! Další pošahaný uctívač Tesly.
GORG --- 12:29:32 29.5.2014
???: bych si tu vědu zas tak neidealizoval :) v některých případech se mi nezdálo,ze by k tonu takhle vědci přistupovali. hlavně kontroverzních věcech . nevím ukázkově třeba střídavý/stejnosměrný proud. tolik iracionality ve vede je vidět krásný podivani.
nebo moderně globální oteplování. cela kauza ma politické pozadi . když se člověk zacte do První globální revoluce od Havlova Římského klubu, tak tam se primo Pise,ze chtějí vytvořit strasaka z klimatických změn,aby se sjednotilo lidstvo vůči společnému nepříteli. kdo popírá člověkem zpusobene klimatické změny je skoro za kacíře. resp. je za kacíře opravdu.
takže já tu vědu beru jako dobrý přínos ale dal bych si od toho odstup. ve všech oborech.