Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GORG --- 19:48:36 28.2.2014
OMNIHASH: No jediný důvod, proč tam zůstávám je vymaxovaná kreditní karta, ale dobrý nápad tím vyhrožovat i tak.

ZARREMGREGARROK: Jn.. učet v bezpoplatkový bance už mám. Ikdyž teda kreditka s tím není. Ted přišla vhod, ale je to pasca.


HUGO: No tak mínus to je.. že jde o blbý dva halíře je jen věc morálky, že to takhle řešej. Rozhodně jim rád řeknu, že při nejbližší přílšžitosti to s nimi ruším resp. si převedu dluh jinam a budu všem doporučovat nemít s CSOB nic společného, protože tohle je fakt nemorální a je za tím podepsanej člověk, ne robot.
HUGO --- 16:29:57 28.2.2014
GORG: zkus ty své dva hal. probrat třeba tady [ Banky, bankovnictví, bankovní operace ] jestli nemá někdo podobnou zkušenost; zní mi to jako volovina a chyba banky, prostě nějaký binec, takže bych případnou nápravu viděl celkem optimisticky
_BENNY --- 15:46:46 28.2.2014
OMNIHASH: jednodussi ale je sedet doma za Internetem a bavit se o tom jak vlada schvalne nema zajem na financni gramotnosti, protoze slouzi velkokapitalu, ktery tajne ovladaji zidozednari a Bushovic rodina.
ZARREMGREGARROK --- 15:43:23 28.2.2014
OMNIHASH: Při tom nesmíš slíbit, že neodejdeš a po odškrtnutí upomínky přejít na nějakou bezpoplatkovou banku.
OMNIHASH --- 15:27:39 28.2.2014
GORG: tak nesmíš bejt krpatej a ozvat se...napochoduj na nějakou pobočku, zpruď tam obsluhu, že jestli to myslej vážně, tak je to předposlední transakce, kterou u nich budeš provádět hned před převedením zůstatku ke konkurenci, zopakuj to jejímu šéfovi a uvidíš, jak rychle se daj podobný věci smazat z matrixu.
GORG --- 14:19:39 28.2.2014
You are an old man who thinks in terms of nations and peoples. There are no nations. There are no peoples. There are no Russians. There are no Arabs. There are no third worlds. There is no West. There is only one holistic system of systems, one vast and immane, interwoven, interacting, multivariate, multinational dominion of dollars. Petro-dollars, electro-dollars, multi-dollars, reichmarks, rins, rubles, pounds, and shekels. It is the international system of currency which determines the totality of life on this planet. That is the natural order of things today. That is the atomic and subatomic and galactic structure of things today! And YOU have meddled with the primal forces of nature, and YOU... WILL... ATONE! Am I getting through to you, Mr. Beale? You get up on your little twenty-one inch screen and howl about America and democracy. There is no America. There is no democracy. There is only IBM, and ITT, and AT&T, and DuPont, Dow, Union Carbide, and Exxon. Those are the nations of the world today.

Network (1976) - Quotes - IMDb
http://www.imdb.com/title/tt0074958/quotes
GORG --- 14:15:30 28.2.2014
Ad THEODORT . "Pro zajímavé, často kontroverzní názory nejde daleko. Například pro přesvědčení, že by centrální banky měly v krizi lidem peníze rozdávat, spíše než je pumpovat do systému skrze banky."

Ano./. to zní rozhodně rozumě. Představa, že lidi budou utrácet i v dobách krize jsou hodně naivní, viz linkované rozhovory Kellera či té baby. Lidi "nečekaněli" místo utrácení spíš šetřili a vláda žádnou ekonomiku nerozpumpovala, jak by čekala.
A pumpovat to do bank je fakt imho amorální i netaktické. Ostatně podívejte třeba na ČSOB. Viz níže předvádí myšlení jak z doby temna. Místo e-mailu to musí poslat poštou. A nejen poštou, ale dokonce i z Ústí nad Labem do Prahy. Asi to nemůžou poslat přímo z Prahy? :) A posílat upomínku kvůli 2 halířům? S takovou bych jim být státem určitě žádné peníze nedával, protože neumí evidentně hospodařit. To jsou právě ty peníze do kanálu, o kterých hovořím. Ty by se hodili spíš u sociálního systému. Nakonec ty lidi namísto válení se pod mostem můžou ekonomice generovat DPH. Lepší než to utopit v bance. Jednou se na tuto dobu budem asi koukat kroutíc hlavou, jak hrály banky prim a všechny podváděly. Tenhle trik s upomínkama je jen malé příštipkaření v mezích zákona, ale víme o doslovných podvodech. A možná se dočkáme zástupů bankéřů, co začnou plnit věznice. A z vězení se naopak třeba dostanou chudáci, co tam sedí za neplacení alimentů, protože na ně neměli. Je to naopak no... a tenhle komentátor a jiní ukazují tu změnu.
Podobně jako je odklon od zaměstnanosti k podnikání, k vytváření si práce. Tuším, že o tom byl nějaký rozhovor v Týdnu. To ale stát nesmí záměrně živnostem bránit. On je v tom ten záměr zřejmý... extrapolací do budoucnosti vidíme, že neexistují státy, ale pouze Google, Microsoft, Nokia, Amazon... Viz film Network. V eskutečnosti role a moc státu stojí v ustraní korporací. Ty mají totiž více peněz.
GORG --- 14:01:34 28.2.2014
Banka (ČSOB) mi poslala poštou upomínku, že jim visim 0,02 Kč. Naúčtovala si za upomímku 130 Kč. Takhle se vydělává ! :-)
A mávnutím proutku z dluhu 0,02 Kč udělali 2,6 Kč pomocí úroku. Plus těch 130 Kč samozřejmě ,)
GORG --- 16:22:38 27.2.2014
více viz třeba http://aktualne.centrum.cz/tema/emisni-povolenky_109746/cez_319/

Rána pro Babiše. ČEZ chce od státu vrátit pět miliard - Aktuálně.cz
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=800995

Novému ministru financí Andreji Babišovi se bude hůře plnit plán úspor ve státním rozpočtu. Jen pár dní před jeho nástupem totiž na ministerstvu přistála časovaná bomba, která může ze státní pokladny ukrojit hned přes pět miliard: Státem vlastněná společnost ČEZ požádala finanční úřad, aby jí vrátil celou částku darovací daně z emisních povolenek, kterou zaplatila v letech 2011 a 2012.

// komedie? chudák Babiš že? :) nebo stát?

Stát daroval ČEZ emisní povolenky za 2,5 miliardy - Aktuálně.cz
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=749873

Emisní povolenky, vlajková loď evropské klimatické politiky, se v českých podmínkách proměnily v miliardový byznys.

Energetický gigant ČEZ si díky nim mohl za léta 2008 až 2011 přijít na více jak dvě a půl miliardy korun.


// a tak by člvěk mohl pokračovat ad infinitum... chudák Babiš :)