Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MANFRED --- 21:54:40 31.12.2013
XCHAOS:
Ne, to nejsou nějaký zlý socialisti, to jsou zlý řešení a postupy, ať už je prosazuje někdo kdo se inspiruje na marxistickejch idejích nebo třeba na základě Daitz-Hitlerismu.
Ne, to nejsou jen zemědělský dotace, to je dotační politika všeobecně. Žádnej stát a jeho ekonomika nikdy nevybředl z průšvihu a "chudoby" díky dotacim, prostě zázraky se nedějou.
Akorát na chvíli se to zdá, dá se bít v prsa a chválit se, ale jak věděl Potěmkin, pak car přejede a po prvnim dešti jenž smeje barvy je po parádě. Což paradoxně více vadilo Grigorij, protože mohl být odvolán, kdežto dnešní kormidelníci jsou nepostižitelní a věční.
Dotace, tady dotace z EU je vůbec fajn komedie. Když se nakoukne na projekty, který se uskutečňujou za takzvaně evropský peníze, objeví se krutá pravda. Průměrně 40% z ceny projektu zaplatí EU (částečně i z peněz který jsme tam sami odvedli), zbytek zaplatíme sami (za cenu tu deficitu, tu přesunu, ondy úvěru). Pak je teba vybudované držet v chodu (tušim 5 let). Což by ještě šlo u geniálních ziskových projektů(které nejsou), ale třeba budováním chrámů chmele a šíleně předraženejch akcí (mnohý už sou moc i na unii a to je říct) fakt státu moc neprospívá. I když z druhý strany to zvyšuje plýtvání, napomáhá růstu korupce a zmatku, takže nějaký kladný vlivy to má:-).
Kdyby dotace pomáhaly ekonomice nebo státum obecně, nešvihla by krize předevšim se státama který se v braní dotací v rámci EU v minulosti předháněly, španělama, řekama, portugalcema, ale naopak by museli bejt vysmátí oproti zemim, který jsou v rámci EU spíše plátci. Nestalo se. Situace, kdy schopní platí a neschopní plýtvají, blbnou a kradou se stále drží jako jeden ze základních ekonomikých pilířů EU. Stejně funguje i NZP, je vyroben dle stejného, osvědčeného principu.
A jelikož nejsou jen ekonomiky velké. ale i malé ba miniaturní, mezi které patří třeba ty ekonomiky a rozpočty, jenž provozujem doma za staženejma žaluziema, proč by dotace, který záhadně neprospívaj velkejm ekonomikám, měly spasit v podobě NZP naše malé a vykrásnit naše rodiné rozpočty a způsobit prosperitu-teda jinou než krátkodobou končící úpadkem?
Řiká se, že peníze darované nebo získané "zadarmo" (to jest někomu násilím zcizené a s gestem dobrého laskavého hospodáře státem přidělěné) jsou čertovo peníze, který se v nejlepšim případě změněj v listí, v horšim stáhnou do pekla i držitele.
_BENNY: Jo, to už jsem navrhoval, při skřípění zubama ve frontě na poště, se složenkou a svazkem bankovek v ruce by leckomu došlo, že volit pitomce který vyráběj úpadek místo prosperity není fajn nápad, aniž by bylo třeba ho o tomhle faktu namahavě a marně přesvědčovat.
LUBOB --- 17:17:03 31.12.2013
XCHAOS: klid, proim te.
prave ze jsem zkousel chvili premyslet nad tou kreativni sexualitou, ale nakonec jsem dosel k jedinemu pravdepodobnemu zaveru & tim byl THC.
se hned nepo :-))
_BENNY --- 15:09:35 31.12.2013
XCHAOS: takze bys lidem vyplatil negativni dividendu? (protoze nas stat je ve ztrate?)
_BENNY --- 15:08:49 31.12.2013
XCHAOS: ja jsem klidny, takovy clovek ve svem politickem vyvoji jiste bude pokracovat dal. od liberalu ma moznost prejit k maoistum nebo trockistum, v zavislosti na tom jaky bude pristi youtube viral...
XCHAOS --- 14:20:46 31.12.2013
(když můžete offtopic vy, tak já taky)
TečkaCZ - xChaos: Proč jsem přestal být libertariánem a stal se liberálem
http://teckacz.cz/-/24908

no, Šťastný nový rok přeju, jdu pryč...
XCHAOS --- 14:20:07 31.12.2013
LUBOB: jasně, když nechceme nad nějakými argumenty přemýšlet, tak místo toho uděláme z jejich nositele nepřítele lidu: komunistu, nacistu, socialistu, huliče, homosexuála, psychotika, žida, nebo já nevím koho ještě všeho. (hlavně nepřemýšlet nad těmi slovy a větami odděleně od osobnosti toho, kdo je formuloval, že... najít pro něj nějakou skupinovou identitu a tím ho setřít.. tak se to dělá...)
XCHAOS --- 14:18:31 31.12.2013
MANFRED: ZP je hlavně výrazně logičtější a demokratičtější nástroj, než třeba zemědělské dotace.

no ale koukám, že za dobu mojí nepřítomnosti se z tohohle klubu stal klub o zlé EU, zlých socialistech, životu "na náklady" někoho jiného (hlavně chci vidět někoho, kdo hospodaří výhradně jen v BTC, že ... a nezajímá ho kurz vůči těm zlým fiat měnám...)

_BENNY: proto taky prosazuji ZP nikoliv v konkrétní výši - ale jako "dividendu". prostě rozdělit mezi občany rovným dílem "co v rozpočtu zbude". a pokud nezbude - tak je vést k tomu, aby se ptali proč.

současný stav, kdy se stát zadlužuje, není lidem jasný - je jim celkem jedno jak moc a komu se zadlužuje a co to přesně pro skutečný stav a strukturu společnosti znamená. čím nižší ekonomický status ve společnosti, tím méně do budoucnosti lidi uvažují - a spíše si v té budoucnosti vysnívají nějakou záchranu skrze úplnou katarzi, nevidí šanci dostat se ze svého stavu vlastní prací - což je logické, protože mají největší šanci setkat se s někým ochotným jejich špatné výchozí postavení zneužít, spíš než s nabídkou kvalifikovaného zaměstnání.
LUBOB --- 14:10:15 31.12.2013
XCHAOS: thc?
MANFRED --- 12:08:46 31.12.2013
???: Tak ono mohlo by to bejt zajímavý, co by z toho EU vyrobila.Zatim se jí daří jen regulacema likvidovat výrobu, dotacema deformovat trh, penězma který poskytuje k čerpání na hovadiny podporovat jejich růst, tohle by mohlo bejt teda docela zajímavý, možná by to uspíšilo její dokopání líp než nějakej eurogorbačov kterej jednou evropskej sovětskej svaz zlikviduje.
XCHAOS --- 12:03:55 31.12.2013
GORG: trochu jinak. je to tu naprosto offtopic, ale bylo by dobré na rovinu si přiznat, že etnické vyčištěné Sudet nebyl tak docela jen Stalinův nápad, ale projekt českého nacionalismu (a přiznejme si to narovinu: projekt českého národního socialismu - před érou NSDAP bylo v Evropě docela normální a módní si tak říkat...) Sám Stalin se pod vlivem druhé světové války přeorientoval od vnitrostranických čistek právě k těm etnickým. Nicméně - protože v živé paměti lidé ještě byla neefektivita Versailleiské smlouvy a bylo jasné, že Německo bude opět platit kde komu (a taky platilo, desítky let) - tak se otázka válečných reparací už léta neutralizuje s otázkou odškodnění vyhnaných sudetských Němců. Rozsah zkonfiskovaného, resp. často jen zbytečně zvandalizovaného, zničeného či zpustnutí ponechaného majetku byl značný.

Nicméně fakt nevím, jak tohle všechno souvisí s NZP. Snad jen v tom detailu, že jestli nějaká evropská země zavede NZP jako první, bude to Německo: jejich ekonomika na to má, lidi tam jsou většinou pracovití a s NZP se jich smíří menšina, Berlín se naopak stane hip evropskou metropolí, kterou ta sebevědomá nepracující menšina znovu-zalidní a promění v město kultury, umění a ehm... kreativně pojaté sexuality, nebo jak to říct. Sluhy jim tam budou jezdit dělat chudí východoevropané, kteří to nebudou mít daleko. Ale zase budeme dělat poskoky někomu, kdo jezdí na kole do práce, což se taky počítá.

Myslím, že máme sklon vnímat Němce nějakým stereotypem bratwurstu, piva a South park pornografie. Skutečnost je jiná: jestli nějaký evropský národ vzal demokracii stejně vážně, jako předtím totalitu, tak jsou to právě Němci. Podle mě NZP zavedou a pak se o tom začně vážně mluvit u nás. Možná ale dřív dojde k referendu o nezávislosti Bavorska (jeho tradice je od zbytku Německa HODNĚ odlišná, a po - dnes už pravděpodobném - odtržení Skotska a Katalánie jsou taky jedni z kandidátů, i když ne tolik na ráně). A ano, bude to možná i reakce na zavedení NZP (které Bavoři buď nebudou chtít, nebo ho nebudou chtít financovat zbytku Německa = budou ho nakonec chtít větší)