Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 16:58:26 25.5.2017
FORTRESS: Myšlenka na jeho zavedení zaměstnává už mnoho let řadu ekonomů i filozofů a teď už i Organizaci zemí pro hsopodářskou spolupráci (OECD).
LUBOB --- 16:24:52 25.5.2017
FORTRESS --- 16:09:42 25.5.2017
Garantovaný příjem? Katastrofa v Británii, šance v Itálii, míní OECD - iDNES.cz
http://ekonomika.idnes.cz/...oecd-italie-britanie-f7r-/ekonomika.aspx?c=A170525_121311_ekonomika_fih
FARFELOO --- 13:19:17 25.5.2017
Milej kousek žurnalistiky, kterej se váhavě ptá jestli je ráj místem nadbytku nebo pracovitosti.

A Jobless Utopia? | Boston Review
https://bostonreview.net/...buffercb824&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
OLDASADLO --- 10:09:05 25.5.2017
RAINBOF: je nějaký důvod proč by měly fungovat nějak jinak než dosud? a proč by neměly strany dostávat peníze na kampaň?
XCHAOS --- 9:51:50 25.5.2017
OLDASADLO: já ve volný obchod skutečně věřím, samozřejmě že je zregulovaný zákony dané společnosti, tedy např. nelze legálně zobchodovat nájemnou vraždu, apod.

ZP je prostě a jednoduše odměna pro ty, kteří (aspoň nejdůležitější) pravidla dodržují, protože už tím něco "dělají", i když se to třeba může jevit jako pasivita a neaktivita.
??? --- 8:01:02 25.5.2017
RAINBOF: no normalne, budou dostavat NZP... spis je otazka, jestli bude mit v systemu NZP smysl davat prispevek politickym stranam za ziskany procenta ve volbach jako je to ted.
RAINBOF --- 7:49:34 25.5.2017
Jak si představujete že by v NZP fungovaly neziskovky ?
OLDASADLO --- 16:53:00 24.5.2017
???: odhlédnu od špatně skrývaného sexismu a prozradím, že to bude stát hromady peněz a zaplatit to může přinejmenším zezačátku globální kapitál, teda za předpokladu že bude sloužit státům a tedy potažmo lidem a ne naopak jako dosud.

Evropské daňové ráje: Proč se necháváme okrádat? | A2larm
http://a2larm.cz/2017/05/evropske-danove-raje-proc-se-nechavame-okradat/

XCHAOS: notak já teda taky nepochybuju o tom, že i nadále budou existovat schopnější a méně schopní jedinci. nicméně tomu pánovi jde právě o tu sociální mobilitu, která by měla v ideálním případě být absolutní a to jednak skrze smazání třídních rozdílů a jednak potlačením sociálních nespravedlností.

souhlasím, že ideologie jsou inherentně všudypřítomné, ale z tvého příspěvku cítím víru v nějaké stálé a neměnné "naprogramování" k potřebě hierarchie, případně volnému obchodu, zkrátka všem atributům současného sociálního systému a komunisty tak vlastně podezíráš z toho, že svým odmítnutím stávajících norem činí něco proti přírodě. s tím samozřejmě nemůžu souhlasit, současná podoba kapitalismu má asi třista nebo čtyřista let a v žádném případě není ničím původním nebo univerzálním a už v žádném případě definitivním nebo finálním. v rusku ten jejich pokus o alternativu nevyšel, protože se tak stalo v zaostalé feudální monarchii, prostřednictvím násilí a prostřednictvím dogmatické ideologie, neschopné vnitřní reflexe a reformy. pokud za baštu současné levice považujeme záapdní evropu a šířeji evropskou unii, pak myslím nepopřeš, že ona změna myšlení (tedy přeprogramovávání) se jí daří zcela bezprecedentně, důkazem budiž sociální zaostalost spojených států oproti zemím evropské unie.

nemám nic proti právu na směnu, ale mám problém s tím, že je třeba směňovat podstatnou část života za právo na důstojnou existenci. výhodu v takovém hypotetickém postkapitalistickém zřízení pětadvacátého století vidím v tom, že bude enviromentálně přijatelnější, s minimalizovaným utrpením a vykořisťováním.
??? --- 12:47:36 24.5.2017
kecy kecy kecy kecy

kolik to bude stat a kdo tyhle pohadky pro studentky humanitnich oboru zaplati?