Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 14:46:14 22.6.2017
//ty vole...

Finský venkovan byl roky bez práce, teď se díky základnímu příjmu nezastaví • RESPEKT
https://www.respekt.cz/...finsky-venkovan-byl-roky-bez-prace-ted-se-diky-zakladnimu-prijmu-nezastavi
Juha Jarvinen je nezaměstnaný mladý otec žijící na venkově na západě Finska. Dříve podnikal, vyráběl ozdobné okenní rámy, ale jeho malá firma před několika lety zkrachovala. Od té doby žila jeho rodina z platu manželky, která pracuje jako zdravotní sestra - a také ze státní podpory pro nezaměstnané a z přídavků na děti. Umělecký řemeslník si chtěl najít novou práci, ale z nabídky pracovních míst v okolí si prý nedokázal vybrat. Jistě, mohl pracovat v lese nebo v továrně na nábytek, ale přišel by tím o štědré sociální příspěvky od státu. Těch byl ochoten se vzdát jedině pro stálou a slušně placenou práci. Kdyby nezajímavou práci vzal, a pak s ní třeba náhle přestal, vrátit se zpátky k podpoře by prý bylo byrokraticky zdlouhavé. „To je šílené, proto nikdo nechce jít třeba jen na chvíli pracovat,“ říká donedávna nezaměstnaný muž pro britský časopis Economist.
XCHAOS --- 11:31:34 21.6.2017
OMNIHASH: už chápeš, že já jsem "levičák" pouze z hlediska bouchačkových libertariánů a ultrakonzerv? :-)
XCHAOS --- 11:30:36 21.6.2017
???: jasně, takže kapitalismus se finálně stane sporem o to, kdo komu bude vytírat na záchodě :-)
XCHAOS --- 11:29:56 21.6.2017
???: ... zatímco všichni ostatní (vč. tebe) nám vyčítají, že jsme prakticky komouši :-)

(už chápeš, proč když už mám nutkání ze motat v politice, tak právě Piráti? protože nasrat opravdu všechny - to je známka punku :-)
??? --- 15:37:33 20.6.2017
OLDASADLO: Nespis jsi necetl az tak pozorne zdroje k tomu dostupne :) Text je jen vysledny program, programy bejvaji z pohledu navrhu konkretnich reseni neprilis obsahle. Ale dohledat si k tomu diskuze a zjistit, co je za tim az tak tezke neni.
OLDASADLO --- 12:47:14 20.6.2017
???: jasně že jsem četl jejich program a ze sociálního hlediska mi přijde bezzubý, jasně že je hezké, že jsou proti vyvádění kapitálu ze země a že chtějí více danit velké korporace, ale to je celkem málo, neprosazují progresivní zdanění a jejich pojetí nzp je poněkud asociálně libertariánské, má za cíl nahradit důchody a ostatní formy welfare, co je na tomhle socialistického fakt nevím.
když odhlédnu od nzp (které stejně v této podobě nikdy neprosadí a ani by to nebylo žádoucí) tak je jejich program téměř totožný s top 09. piráti nejsou levicová strana a ani to o sobě neříkají.
??? --- 11:53:06 20.6.2017
OLDASADLO: a cetls vubec jejich program? Ty fakt jen placas za kazdou cenu, aniz bys vedel co.
OLDASADLO --- 10:35:14 20.6.2017
???: velmi lehká nadsázka.
??? --- 10:19:03 20.6.2017
piráti jsou dredatí klausovci a pravicové brzdy

//tak to je trolling dne, nemam fakt co rict :D :D :D
OLDASADLO --- 10:16:35 20.6.2017
???: piráti jsou dredatí klausovci a pravicové brzdy, které může volit jenom blbec, pro kterého jsou svobodní málo sluníčkoví. myslím že k nim máš ideově rozhodně blíž než já.

???: nevim kemo, včera jsme si povídali docela pěkně a myslím že mi nic vyvráceno nebylo, dokud se pánové nezačali vztekat.