Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Výklad snů
KAMAHL
V této diskusi si pomáháme odkrýt sdělení ukrytá ve snech. Pamatujete-li si sen, který vás zaujal a máte pocit, že by mohl nést důležitou zprávu, ale nemůžete mu docela přijít na kloub, napište ho sem. Pokud vás napadá něco ke snům ostatních, směle to napište.

Principy psaní snů

Dejte najevo, které motivy považujete za podstatné, ale nebojte se psát i jakékoliv detaily, co si vybavíte. Nepište pouze příběh a symboly, ale též pocity a emoce, které se k nim ve snu pojily. Zkuste nadhodit vlastní, byť třeba hrubou a neúplnou, interpretaci. Můžete si nejprve zkusit vyhledat motivy v nějakém ze snářů. Medův snář. Pokud vás napadá, k jaké situaci ve vašem životě by se sen mohl vázat, popište ji. Pokud ne, můžete aspoň v obrysech popsat, čím zrovna všeobecně procházíte.  

Principy výkladu

Jeden ze základních principů, na kterém se sny utvářejí, jsou asociace. Proto můžete nadhodit jakoukoliv volnou asociaci, která vás k danému snu napadá, nemusíte vůbec být experti na symboliku. Sen má smysl jako celek, nepřisuzujeme význam pouze jednotlivým aspektům, ale i jejich interakcím a vývoji.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAMAHL --- 9:20:34 16.11.2016
VAVORONAMYS: To je přece ve snu základní způsob pohybu ;-) Nač se zbytečně zdržovat s gravitací. Obecně se to pro mě pojí s vnitřní svobodou.
LEIN --- 13:24:00 15.11.2016
VAVORONAMYS: Kolik je ti let ? takove sny jsem mival mezi 8-12tym rokem a predpokladam, ze se u me jednalo o reakci na stisnene prostredi...
BONDA --- 19:34:29 14.11.2016
Mně se dneska zdálo, že jsem si zavíracím špendlíkem připíchla něco na oko. Udělala jsem to schválně, ale bolelo to jak Brno a litovala jsem. To by mě zajímalo, co to může znamenat...
VAVORONAMYS --- 14:59:29 9.11.2016
zdrávím, mívám dost často jeden opakující se sen. Umím létat aniž bych k tomu cokoli potřebovala. mám naprostou kontrolu nad tím kam chci letět i když určit směr není lehké, vždy se mi to nakonec podaří. Mohu vyletět jen do určité výšky pak mě zarazí strach z pádu. Ve snech létám prakticky vždy buď jen tak nebo jsem dokonce létala na koštěti ale i v letadle (nikdy sem v letadle neseděla)nebo na nafukovacím míči atd. Prostě jsem furt ve vzduchu.
KAMAHL --- 16:08:04 1.9.2016
CORNIIS: Zkus se ozvat id TERESTRIS
BONDA --- 18:59:12 22.8.2016
UNFORGIVEN: To je fajn, jestli jsi v mém nápadu něco našel. Možná to člověk někdy na svém vlastním snu hůř uvidí (v první chvíli).

Přeju krásný babí léto a koncentraci a klid a volnost, jak je budeš potřebovat. Ať se daří! :)
UNFORGIVEN --- 18:29:55 22.8.2016
BONDA: Wow, je opravdu hodně zvláštní, jak někdo dokáže takhle zfleku trefit hřebíček přímo na hlavičku a člověk, kterému se ten sen zdá si ho přitom vyloží úplně jinak.

Bral sem to tak, že teďka bude sice můj "postup" opravdu pomalý nebo minimálně pomalejší než ve vlaku, s tím, že ten postup nebude nijak bržděn okolními vlivy, kterým v co největší míře nedovolím, aby se věci v mým životě "za mě neděly" nebo jak bych to řekl. I za cenu určité samoty, izolace a zejména a hlavně obecného odstupu od lidí.

Ale "částečně jsi pro, částečně máš velký strach, že ti tak bude nedýchatelně, že to nebude k životu" je vlastně úplně přesný pocit, který tak nějak "ze všeho" aktuálně mám. Díky moc každopádně, fakt. Asi něco postnu častěji:)
BONDA --- 11:12:12 21.8.2016
UNFORGIVEN: Můj pocit: svědomí nebo svědomita ti napovídají, že by bylo dobré se (dočasně?) izolovat od vnějších vlivů, uzavřít se do askeze, která tě ochrání před vnějškem, povrchem. Částečně jsi pro, částečně máš velký strach, že tak ti bude nedýchatelně, že to stručně řečeno nebude k životu.
CORNIIS --- 5:49:26 21.8.2016
Zdravím všechny. Jelikož si už nevím rady a nevím, kam se obrátit, napadlo mě se zeptat tady.
Nebudu se vyjadřovat k mému postoji k výkladu snů a tím hned jít sám proti sobě, tak jen vysvětlím svůj problém. Už mnoho let se mi prakticky denně zdává hromada živých snů, každou noc, nepřetržitě a i když třeba spím bez probouzení, pokaždé jsem z toho po probuzení a během dne vyčerpaný (kromě toho, že mi samozřejmě ty sny vrtají hlavou, jelikož se jedná o nemyslitelné šílenosti a ptákoviny, ke kterým mi nevede žádná asociace z mého vědomého života). Nevěděl by někdo, co s tím? Vím o pár vjemech, co by to mohlo způsobovat a svou životosprávu jsem v tomto smyslu napravil, ale žádná změna. Pokud byste třeba věděli, na koho se případně osobně obrátit, byl bych moc rád. Díky.
UNFORGIVEN --- 13:08:19 7.8.2016
Nedá mi to a musím poprosit, jestli by někoho něco nenapadlo.

Mám sny, které se mi zdají fakt často a mám je vyloženě rád. Typově se jedná o sny, kdy jedu vlakem, autem, na jachtě, tramvají, autobusem... podle medo snáře znamenají tyto sny dobrý a rychlý postup, zároveň se často opravdu jedná o přesný nákres situace, která v mým životě probíhá (jedu např. v tunelu na střeše vlaku a vůbec nechápu, jak to zvládám - můj život vypadal tehdy zcela stejně). Podobně jako když věcí probíhaj jdou přesně jak mají, tak si jen tak jedu autem... když vlak nestihnu, zpravidla něco promrhám atd...

Ale ted se mi zdálo, že jedu vlakem, vystoupím z něj a jdu do města (nekontroluju svůj pohyb mám pocit, že mě spíše vede jeden známý) a najednou jako bych si uvědomil, že mám být ve vlaku a ne ve městě - běžím zpátky ale nestihnu to, ujede mi před očima. (ono to tak nějak i odpovídá tomu, co se děje aktuálně v mým reálným životě). ALE POTOM přijede kolona servisních aut s houkačkama, vystoupí jejich předák nebo šéf nebo já nevím, podívá se mi upřeně do očí a říká "Nebylo to všechno zle nakonec k něčemu dobré?" ... (což je i dost otázka, kterou se poslední dobou dost zabývám, když reflektuju svůj life posledních pár let a sám dosud nemůžu dojít k odpověďi). Ale to co se děje potom nechápu - šéf mi pokyne a já nastupuju do nákladního opanceřovaného auta (asi nejtlustší pancíř, jaký sem kdy viděl), ve kterém sou dvě sedačky, tak si na jednu sednu, ale mám trochu strach, že když zavřu dveře, tak mi dojde vzduch, a tak je jenom přivřu. V tu chvíli se probudím.

Sorry, že je to tak dlouhý, ale jedná se opravdu typově o sen, který mi zdá prakticky šest let v různých a velice velice zajímavých obměnách, ale tentokrát opravdu nevím...hlavně ten pancíř a kolonu servisních aut s houkačkama, fakt nevím.