Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Výklad snů
KAMAHL
V této diskusi si pomáháme odkrýt sdělení ukrytá ve snech. Pamatujete-li si sen, který vás zaujal a máte pocit, že by mohl nést důležitou zprávu, ale nemůžete mu docela přijít na kloub, napište ho sem. Pokud vás napadá něco ke snům ostatních, směle to napište.

Principy psaní snů

Dejte najevo, které motivy považujete za podstatné, ale nebojte se psát i jakékoliv detaily, co si vybavíte. Nepište pouze příběh a symboly, ale též pocity a emoce, které se k nim ve snu pojily. Zkuste nadhodit vlastní, byť třeba hrubou a neúplnou, interpretaci. Můžete si nejprve zkusit vyhledat motivy v nějakém ze snářů. Medův snář. Pokud vás napadá, k jaké situaci ve vašem životě by se sen mohl vázat, popište ji. Pokud ne, můžete aspoň v obrysech popsat, čím zrovna všeobecně procházíte.  

Principy výkladu

Jeden ze základních principů, na kterém se sny utvářejí, jsou asociace. Proto můžete nadhodit jakoukoliv volnou asociaci, která vás k danému snu napadá, nemusíte vůbec být experti na symboliku. Sen má smysl jako celek, nepřisuzujeme význam pouze jednotlivým aspektům, ale i jejich interakcím a vývoji.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
UNFORGIVEN --- 19:31:27 20.11.2017
???: Moje kariéra (juniorní pozice + ano, "finišuju" doktorát) neodpovídá asi úplně situaci, kdy se dívám z vrchu na celé město (možná je sen naznačením toho, že to tak jednou může být, pokud "vytrvám").

Všechny mé minule vztahy krajně negativně ovlivnily můj "výkon v práci", každopádně že bych měl přímo na obzoru nějaký zásadní počínající vztah se (asi) spíše úplně říct nedá.

Po nějaké době uvažování mi to přišlo jako sen, který říká "ano, teď si "kariéru" " ale jednou (pokud) se pro založení nějaký rodiny rozhodneš, se v takových "výšinách" (opravdu velký uvozovky) pohybovat nebudeš moct. Nevím. Zaskočil mě tvůj výklad o možném "počínajícím vztahu", paradoxně možná vidíš v tom výkladu dále než já, a já vidím jen "povrch".
??? --- 15:09:16 20.11.2017
UNFORGIVEN: Dobře se ti v posledních dnech daří a v kariéře stoupáš výš.
Máš strach z možného psychického pádu vlivem počínajícího vztahu, který by mohl třeba dopadnout špatně a tudíž by ovlivnil i tvůj výkon v práci.
Je to tak?
UNFORGIVEN --- 13:31:55 19.11.2017
Zdál se mi sen a byl bych hrozně rád, kdyby někdo měl nějaký jakýkoliv "nápad/vhled" do toho, co mohl znamenat, poněvadž tentokrát poněkud tápu.

Jsem na fakultě, kde se něco děje. Najednou vlezu do výtahu, zmáčknu 7 patro, cestu výtahem si nepamatuju a najednou jakoby "vyjedu/vyletím" ze střechy fakulty na takovém jakoby... sedátku? něco jako bych byl připoutaný v kovové konstrukci, která je připojena ke střeše výtahu (vytahovací sedátko na zvedáku? něco takovýho...). Sedím v sedátku a koukám na střechy kolem sebe, uvědomuju si, že jsem hrozně vysoko a že sem v rámci města člověk nacházející se/sedící v nejvyšší výšce (ačkoliv fakulta není zas tak vysoko položená).

Najednou mám ve snu takovou "vidinu", kdy někdo dole (matka? potencionální budoucí manželka?) říká "jojo, to je pravda, on je přesně tam vysoko, ale on zase (mumlání o rodině "až založí rodinu" nebo něco v tom smyslu, ale dost nespecifikovatelné) tak to zase bude asi muset být jinak." (ale taky dost mumlání spíše - jen vím, že se jednalo o větu narážející na mé zakládání rodiny)

Byl to HROZNĚ zvláštní sen. Sny se mi zdají pořád, ale vystřelit (zcela bezbolestně) skrze střechu a sedět v kovovém sedátku upoutaném ke střeše kovovou konstrukcí a koukat kolem sebe je "zážitek" i když jen snový. Ale nějak nevím, co si z něj mám vzít. Dilema "Kariéra/zakládání rodiny"? "Rozhodni se jedno nebo druhý" ... fakt nevím. V medu mě napadlo jen heslo "životní energie" říkající, že "synonymem výstupu životní energie může být výtah, zejména v případech, kdy má dům sedm poschodí nebo kromě přízemí šest dalších poschodí...". Nevím, kdyby měl kdokoliv jakejkoliv nápad, budu hrozně rád.


BIRMA --- 19:08:40 31.10.2017
Jinak, svěřím se s jedním snem, který si pamatuju. V tom snu jsem rozmlouvala s kočkama a bylo to hrozně rozmarný. A sice - napřed jsem šla někde v horách a přespala v nějakým chrámu - byla to budova starého kostela a byly tam přísně oddělené ložnice, mužská a ženská. Pak jsem sestupovala z těch hor, najednou vysvitlo slunce, ozářilo krajinu, byla taková malebná, šla jsem z kopce a najednou mě obklopilo několik koček. Běžely ke mě s hrozným nadšením, obklopily mě a já jsem je z nějakého popudu hrozně obřadně pozdravila: "Dobrý den, zrzavý kocoure! Dobrý den, černá kočku" atd., každou z nich jsem takhle pozdravila a ony se mnou najednou začaly komunikovat. Vtipný bylo, že byly jak paňmámy na pavlači, jedna přes druhou mi vyprávěly, co se jim přihodilo, jedna se mi svěřila se svými kulinářskými pokusy, prej: Tak jsem ulovila myš a přes noc jsem ji nechala ležet na seně s bylinkama, že to bude mít lepší chuť, ale nebylo to nic moc :)
Když jsem se probudila, musela jsem se smát - zaprvé proto, že ten sen měl hrozně veselou a bezstarostnou atmosféru, takové přátelské tlachání - a zadruhé proto, že jsem si vlastně představovala, že se od těch koček dozvím nějaká hluboká moudra, a přitom ony byly jako my lidé, taky se většinu času bavíme o blbinách :))
BIRMA --- 18:58:26 31.10.2017
SSAMIAD: Já jsem měla takové sny s babičkou, když umřela. Od veselých (že byla hrozně veselá, povídaly jsme si a když jsem jí připomněla, že je mrtvá, tak se jenom smála a prej: No a co? na tom nic není!"a ona ještě spíš rozveselovala mě) po takový nepříjemnější, kdy byla rozezlená a z nějakého důvodu hodně naštvaná, na mě a na celý svět. Zapálila jsem za ni svíčku a pomodlila se za ní, naladila se na takové usmíření a popřála jí, a't je jí dobře.
SSAMIAD --- 8:03:04 26.7.2017
ahoj všem, je to měsíc a pul zpět co mi náhle zemřel tatínek, měli jsme užasný vztah, ale bohužel zemřel náhle ve spánku ve věku 64 let, naprosto nečekaně... se smrtí se vyrovnávám jakš takž hlavně díky tomu, že nemám žádné výčitky a že znám tatínkuv pohled na smrt, který byl spíše brany s humorem a fiolosofickym nadhledem. Co mě ale poslední dobou trápí jsou velmi časté sny o něm. Poslední dva sny byly moc hezke, povídali sjme si v nich, objímali se a vždy byly pozitivního rázu. Dnes ovšem se mi zdálo, že zvonil na dveře a schoval se za ně, aby mě překvapil a vyskočil na mě, ale ja se v tom snu při otevření tak lekla, že jsem je hned zabouchla a pak se vzbudila. Ted je mi z toho smutno a bojím se, zda mu to nějak neublížilo. Hodně si o tom povídam s kamarádem, který se dost zabývá životem po smrti atd a říkal, že bychom měli už většinu jeho věcí zlikvidovat, že se jeho duše vrací. Musím podotknout, že všechny sny probíhali v jeho domácím prostředí... Máte někdo podobné zkušenosti?
BONDA --- 16:14:43 2.6.2017
Mně se zdál živý sen ze středověku o ukřižovaném malém chlapci… byla jsem ukřižovaná vedle něj, šlo o nějaký trest pro nás oba. Patřili jsme spolu k jedné partě. Šklebil obličej bolestí.
UNFORGIVEN --- 12:06:53 24.5.2017
Kdyby někoho náhodou něco napadlo…

Vidím dům jakoby seshora, hrozně pěkný dům, opravdu velký, rozlehlý, čtvercový, ale zároveň decentní s velkou zahradou, na které rostou kytky vysoké tak metr – dva. Mám pocit, že dům patří mým rodičům, ale zároveň i mě, respektive mám pocit jakoby byl “můj” ale zároveň “původně patřil rodičům/ještě patří”, nevím, jak to popsat, rodiče mají každý polovinu a mě zároveň patří celý.

Stojím na balkoně domu a dozvídám se, že můj bratr šel na vojenskou školu (v reálu vůbec) a já zároveň taky říkám, že bych rád směřoval někam k vojenství (v reálu vůbec). Pak vidím maminu, jak podlívá jednu z dvoumetrových kytek a budím se.

Je to zvláštní, protože ač to vypadá banálně, tak to byl jeden z opravdu velmi příjemných snů. Dá se říct, že poslední dny trochu řeším (vlivem okolí, kdy sám o sobě zjišťuju věci, kterých sem si asi nikdy nebyl úplně vědom), jaký vlastnosti sem po svých rodičích zdědil, a jak je téměř “nemožné” být v tom jádru jiný a chovat se jinak než by se zachovali v určitých situacích oni. To bych viděl jako výkladu toho domu, kterej vlastním “tak nějak” já, ale zároveň “tak nějak” mí rodiče. Zároveň sem měl za to, že se jedná o vlastnosti možná spíše negativní, ale vzhledem k tomu, jak hrozně hezky dům vypadá to tak asi není. Vojenství bych vyložil jako cestu k disciplíně.

Pokud by někoho napadlo něco jiného, nějaká modifikace, budu hodně rád…
UNFORGIVEN --- 17:45:54 4.2.2017
FURIUS: Já právě neměl až tak pocit, že by chození pěšky bylo nějakým výrazným znakem toho snu. Já si to vyložil tak (což se v realitě vlastně stalo), že mě můj známý tak trochu "svedl z cesty", kdy "vlezl" do určité situace, kterou bych měl pod kontrolou kdyby tam nebyl, a přesně jak říkal(a) BONDA se jdu poté někam "uzavřít" před okolními vlivy.

Každopádně výklad, že by houkačky a pohled do očí měly naznačovat, že to, že jsem tu situaci promrhal bude v konečném důsledku "dobře", je něco, co mě vůbec nenapadlo. Díky.
FURIUS --- 3:38:55 31.1.2017
UNFORGIVEN: Mam pocit ze by te nechat se vest znamym mohlo obohatit o novy uhel pohledu na vec (chozeni pesky) stara forma pohybu je v tobe zafixovana - proto pocit ze bys mel byt ve vlaku.to ze ten vlak nestihnes je to zle co by melo byt k necemu dobre - tam te to hodne silne varuje/upozornuje.. houkacky, pohled do oci..
to opancerovany auto mi prijde jako ukazka nejvetsiho extremu kterym te muze omezit bezpeci vybehanych cest..
..
premyslel jsi nekdy, ze kdyz jedes po kolejich je to jen 1rozmerny pohyb po lince z A do B, ale kdyz jdes po louce mas k dispozici o dimenzi navic?