Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Výklad snů
KAMAHL
V této diskusi si pomáháme odkrýt sdělení ukrytá ve snech. Pamatujete-li si sen, který vás zaujal a máte pocit, že by mohl nést důležitou zprávu, ale nemůžete mu docela přijít na kloub, napište ho sem. Pokud vás napadá něco ke snům ostatních, směle to napište.

Principy psaní snů

Dejte najevo, které motivy považujete za podstatné, ale nebojte se psát i jakékoliv detaily, co si vybavíte. Nepište pouze příběh a symboly, ale též pocity a emoce, které se k nim ve snu pojily. Zkuste nadhodit vlastní, byť třeba hrubou a neúplnou, interpretaci. Můžete si nejprve zkusit vyhledat motivy v nějakém ze snářů. Medův snář. Pokud vás napadá, k jaké situaci ve vašem životě by se sen mohl vázat, popište ji. Pokud ne, můžete aspoň v obrysech popsat, čím zrovna všeobecně procházíte.  

Principy výkladu

Jeden ze základních principů, na kterém se sny utvářejí, jsou asociace. Proto můžete nadhodit jakoukoliv volnou asociaci, která vás k danému snu napadá, nemusíte vůbec být experti na symboliku. Sen má smysl jako celek, nepřisuzujeme význam pouze jednotlivým aspektům, ale i jejich interakcím a vývoji.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BEYONDMATTER --- 14:44:41 19.2.2017
ahoj, mate prosim niekto medo snar a mrknete mi na vyznam snu chytit ptacka do ruk? bol maly, barevny. dik)
UNFORGIVEN --- 17:45:54 4.2.2017
FURIUS: Já právě neměl až tak pocit, že by chození pěšky bylo nějakým výrazným znakem toho snu. Já si to vyložil tak (což se v realitě vlastně stalo), že mě můj známý tak trochu "svedl z cesty", kdy "vlezl" do určité situace, kterou bych měl pod kontrolou kdyby tam nebyl, a přesně jak říkal(a) BONDA se jdu poté někam "uzavřít" před okolními vlivy.

Každopádně výklad, že by houkačky a pohled do očí měly naznačovat, že to, že jsem tu situaci promrhal bude v konečném důsledku "dobře", je něco, co mě vůbec nenapadlo. Díky.
FURIUS --- 3:38:55 31.1.2017
UNFORGIVEN: Mam pocit ze by te nechat se vest znamym mohlo obohatit o novy uhel pohledu na vec (chozeni pesky) stara forma pohybu je v tobe zafixovana - proto pocit ze bys mel byt ve vlaku.to ze ten vlak nestihnes je to zle co by melo byt k necemu dobre - tam te to hodne silne varuje/upozornuje.. houkacky, pohled do oci..
to opancerovany auto mi prijde jako ukazka nejvetsiho extremu kterym te muze omezit bezpeci vybehanych cest..
..
premyslel jsi nekdy, ze kdyz jedes po kolejich je to jen 1rozmerny pohyb po lince z A do B, ale kdyz jdes po louce mas k dispozici o dimenzi navic?
UNFORGIVEN --- 18:19:07 22.1.2017
PABLITOS: Vůbec nic. V reálu po probuzení mi to připadalo jako dost hnusný chování.

Ve snu "hele, ty si myslíš, že tě nemůžu vyhodit? ... Hm, tak já můžu" ... pocit buď žádnej nebo snad nějak odvozeně možná "she deserves it", otvírá dveře, kde na ní čeká přítel a bratr a odchází, ale já ve snu nemám žádný výčitky svědomí nebo něco podobnýho, to ani vzdáleně.
PABLITOS --- 18:14:50 22.1.2017
napadá mne... máš spoustu známých, ale opravdu ti záleží na přátelství s ní... možná bys jí rád odpustil
(škoda, že jsi se nezmínil co pociťuješ, když jí posíláš pryč...)
UNFORGIVEN --- 17:59:02 22.1.2017
Zdál se mi takový zvláštní sen, který asi úplně neumím moc dobře vyložit a pro velký úspěch bych se rád podělil, protože fakt nevím. Vlastně to ani není moc zajímavý nebo zvláštní sen, spíše vůbec netuším jeho význam.

Jsem v místnosti (jedna místnost - jakoby garsonka), koukám z okna, mám narozeniny (matně mám pocit, že třicáté, ale nevím, v reálu mi je 26, za měsíc a něco 27) a pocit, že nikdo nedorazí/si nevzpomene.

Najednou vejde do místnosti jeden můj starý kamarád a za ním průvod lidí a vlastně ze všech stran začnou přicházet davy lidí. Byt se buď začne nějak zvláštně zvětšovat nebo se jakoby "zjistí" že má více místnosti. Najednou do nich začnou chodit lidi, známí zpravidla, které sem třeba viděl v reálu jen jednou - max. třikrát, dále lidi, které ani neznám a všichni slaví moje narozeniny - je to každopádně hodně početná skupina osob, vidím skrze zdi/místnosti průhledné a v každé místnosti je třeba 10 lidí, celkový počet asi nelze odhadnout, jen je naprosto jasný, že hodně (v reálu narozeniny buď neslavím nebo jen krajně komorním způsobem s úplně nejbližšími).

(tuhle část bych raději vynechal, ale napíšu) U stolu sedí moje nejlepší bývala kamarádka (dneska se nesnášíme a máme poměrně silně "nevyřešený rozchod" - 2 roky zpět), říkám jí, aby šla pryč, že jí tam nechci, jde ke dveřím a pryč, kde na ní čeká její přítel a bratr a sen končí.

...

Někdo něco/cokoliv? :) mám možná i nějaký svůj názor, ale rád bych něčí ničím neovlivněný. :)
GOTZILAMISA --- 14:28:24 10.1.2017
VAVORONAMYS: Také se mi občas zdá, že létám, ale nemám v tom strach. Naopak je to vždy hrozně krásný, jenom se tak odlehčím a najednou jsem 100m ve vzduchu :D Nelítám moc nízko :)
GOTZILAMISA --- 14:23:50 10.1.2017
Ahoj, často se mi zdá (opakuje se už několik let), že se pohybuju ve starých domech, které se rozpadají. Není to jeden konkrétní dům, ale různě se mění. Někdy v tom domě i bydlím, někdy se tam prostě jen ocitnu. Přitom to v tom snu neberu nějak negativně, není v tom strach. Naposledy se mi dokonce zdálo, že jsem se propadla dírou v podlaze někam do sklepa. Prakticky si nepamatuju, že by se mi zdálo o nějakým normálním domě :D Máte někdo nápad, co by to mohlo znamenat?
BONDA --- 13:08:27 21.12.2016
SK3TEKK: Napadá mě - nějaké špatné zážitky z minula, které si mozek čistí... nemusejí se ani týkat přítele, ale třeba dávnější minulosti. Nebo máš nevědomý strach, že se to s přítelem zvrtne.
SK3TEKK --- 9:47:19 18.12.2016
Ahoj. Chci trochu usměrnit a zajímalo by mě o co jde, nemůžu si to nějak vyhledat a pochopit.
Už třetí noc se mi zdá o mém přítely.Mame se tet fajn,žádné hádky, nějaký press mezi námi není.Je to jahoda.. Ale zda se mi tet pořád jak mě odmítá,nechce, baví se s kamarády a dělá jakoby naschvály. Dnešní noc bral i drogy. Jednou jsem ho už viděla sjetého a celý ten jeho stav se mi promítl do snu.. dík T