Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Výklad snů
KAMAHL
V této diskusi si pomáháme odkrýt sdělení ukrytá ve snech. Pamatujete-li si sen, který vás zaujal a máte pocit, že by mohl nést důležitou zprávu, ale nemůžete mu docela přijít na kloub, napište ho sem. Pokud vás napadá něco ke snům ostatních, směle to napište.

Principy psaní snů

Dejte najevo, které motivy považujete za podstatné, ale nebojte se psát i jakékoliv detaily, co si vybavíte. Nepište pouze příběh a symboly, ale též pocity a emoce, které se k nim ve snu pojily. Zkuste nadhodit vlastní, byť třeba hrubou a neúplnou, interpretaci. Můžete si nejprve zkusit vyhledat motivy v nějakém ze snářů. Medův snář. Pokud vás napadá, k jaké situaci ve vašem životě by se sen mohl vázat, popište ji. Pokud ne, můžete aspoň v obrysech popsat, čím zrovna všeobecně procházíte.  

Principy výkladu

Jeden ze základních principů, na kterém se sny utvářejí, jsou asociace. Proto můžete nadhodit jakoukoliv volnou asociaci, která vás k danému snu napadá, nemusíte vůbec být experti na symboliku. Sen má smysl jako celek, nepřisuzujeme význam pouze jednotlivým aspektům, ale i jejich interakcím a vývoji.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SSAMIAD --- 8:03:04 26.7.2017
ahoj všem, je to měsíc a pul zpět co mi náhle zemřel tatínek, měli jsme užasný vztah, ale bohužel zemřel náhle ve spánku ve věku 64 let, naprosto nečekaně... se smrtí se vyrovnávám jakš takž hlavně díky tomu, že nemám žádné výčitky a že znám tatínkuv pohled na smrt, který byl spíše brany s humorem a fiolosofickym nadhledem. Co mě ale poslední dobou trápí jsou velmi časté sny o něm. Poslední dva sny byly moc hezke, povídali sjme si v nich, objímali se a vždy byly pozitivního rázu. Dnes ovšem se mi zdálo, že zvonil na dveře a schoval se za ně, aby mě překvapil a vyskočil na mě, ale ja se v tom snu při otevření tak lekla, že jsem je hned zabouchla a pak se vzbudila. Ted je mi z toho smutno a bojím se, zda mu to nějak neublížilo. Hodně si o tom povídam s kamarádem, který se dost zabývá životem po smrti atd a říkal, že bychom měli už většinu jeho věcí zlikvidovat, že se jeho duše vrací. Musím podotknout, že všechny sny probíhali v jeho domácím prostředí... Máte někdo podobné zkušenosti?
BONDA --- 16:14:43 2.6.2017
Mně se zdál živý sen ze středověku o ukřižovaném malém chlapci… byla jsem ukřižovaná vedle něj, šlo o nějaký trest pro nás oba. Patřili jsme spolu k jedné partě. Šklebil obličej bolestí.
UNFORGIVEN --- 12:06:53 24.5.2017
Kdyby někoho náhodou něco napadlo…

Vidím dům jakoby seshora, hrozně pěkný dům, opravdu velký, rozlehlý, čtvercový, ale zároveň decentní s velkou zahradou, na které rostou kytky vysoké tak metr – dva. Mám pocit, že dům patří mým rodičům, ale zároveň i mě, respektive mám pocit jakoby byl “můj” ale zároveň “původně patřil rodičům/ještě patří”, nevím, jak to popsat, rodiče mají každý polovinu a mě zároveň patří celý.

Stojím na balkoně domu a dozvídám se, že můj bratr šel na vojenskou školu (v reálu vůbec) a já zároveň taky říkám, že bych rád směřoval někam k vojenství (v reálu vůbec). Pak vidím maminu, jak podlívá jednu z dvoumetrových kytek a budím se.

Je to zvláštní, protože ač to vypadá banálně, tak to byl jeden z opravdu velmi příjemných snů. Dá se říct, že poslední dny trochu řeším (vlivem okolí, kdy sám o sobě zjišťuju věci, kterých sem si asi nikdy nebyl úplně vědom), jaký vlastnosti sem po svých rodičích zdědil, a jak je téměř “nemožné” být v tom jádru jiný a chovat se jinak než by se zachovali v určitých situacích oni. To bych viděl jako výkladu toho domu, kterej vlastním “tak nějak” já, ale zároveň “tak nějak” mí rodiče. Zároveň sem měl za to, že se jedná o vlastnosti možná spíše negativní, ale vzhledem k tomu, jak hrozně hezky dům vypadá to tak asi není. Vojenství bych vyložil jako cestu k disciplíně.

Pokud by někoho napadlo něco jiného, nějaká modifikace, budu hodně rád…
BEYONDMATTER --- 14:44:41 19.2.2017
ahoj, mate prosim niekto medo snar a mrknete mi na vyznam snu chytit ptacka do ruk? bol maly, barevny. dik)
UNFORGIVEN --- 17:45:54 4.2.2017
FURIUS: Já právě neměl až tak pocit, že by chození pěšky bylo nějakým výrazným znakem toho snu. Já si to vyložil tak (což se v realitě vlastně stalo), že mě můj známý tak trochu "svedl z cesty", kdy "vlezl" do určité situace, kterou bych měl pod kontrolou kdyby tam nebyl, a přesně jak říkal(a) BONDA se jdu poté někam "uzavřít" před okolními vlivy.

Každopádně výklad, že by houkačky a pohled do očí měly naznačovat, že to, že jsem tu situaci promrhal bude v konečném důsledku "dobře", je něco, co mě vůbec nenapadlo. Díky.
FURIUS --- 3:38:55 31.1.2017
UNFORGIVEN: Mam pocit ze by te nechat se vest znamym mohlo obohatit o novy uhel pohledu na vec (chozeni pesky) stara forma pohybu je v tobe zafixovana - proto pocit ze bys mel byt ve vlaku.to ze ten vlak nestihnes je to zle co by melo byt k necemu dobre - tam te to hodne silne varuje/upozornuje.. houkacky, pohled do oci..
to opancerovany auto mi prijde jako ukazka nejvetsiho extremu kterym te muze omezit bezpeci vybehanych cest..
..
premyslel jsi nekdy, ze kdyz jedes po kolejich je to jen 1rozmerny pohyb po lince z A do B, ale kdyz jdes po louce mas k dispozici o dimenzi navic?
UNFORGIVEN --- 18:19:07 22.1.2017
PABLITOS: Vůbec nic. V reálu po probuzení mi to připadalo jako dost hnusný chování.

Ve snu "hele, ty si myslíš, že tě nemůžu vyhodit? ... Hm, tak já můžu" ... pocit buď žádnej nebo snad nějak odvozeně možná "she deserves it", otvírá dveře, kde na ní čeká přítel a bratr a odchází, ale já ve snu nemám žádný výčitky svědomí nebo něco podobnýho, to ani vzdáleně.
PABLITOS --- 18:14:50 22.1.2017
napadá mne... máš spoustu známých, ale opravdu ti záleží na přátelství s ní... možná bys jí rád odpustil
(škoda, že jsi se nezmínil co pociťuješ, když jí posíláš pryč...)
UNFORGIVEN --- 17:59:02 22.1.2017
Zdál se mi takový zvláštní sen, který asi úplně neumím moc dobře vyložit a pro velký úspěch bych se rád podělil, protože fakt nevím. Vlastně to ani není moc zajímavý nebo zvláštní sen, spíše vůbec netuším jeho význam.

Jsem v místnosti (jedna místnost - jakoby garsonka), koukám z okna, mám narozeniny (matně mám pocit, že třicáté, ale nevím, v reálu mi je 26, za měsíc a něco 27) a pocit, že nikdo nedorazí/si nevzpomene.

Najednou vejde do místnosti jeden můj starý kamarád a za ním průvod lidí a vlastně ze všech stran začnou přicházet davy lidí. Byt se buď začne nějak zvláštně zvětšovat nebo se jakoby "zjistí" že má více místnosti. Najednou do nich začnou chodit lidi, známí zpravidla, které sem třeba viděl v reálu jen jednou - max. třikrát, dále lidi, které ani neznám a všichni slaví moje narozeniny - je to každopádně hodně početná skupina osob, vidím skrze zdi/místnosti průhledné a v každé místnosti je třeba 10 lidí, celkový počet asi nelze odhadnout, jen je naprosto jasný, že hodně (v reálu narozeniny buď neslavím nebo jen krajně komorním způsobem s úplně nejbližšími).

(tuhle část bych raději vynechal, ale napíšu) U stolu sedí moje nejlepší bývala kamarádka (dneska se nesnášíme a máme poměrně silně "nevyřešený rozchod" - 2 roky zpět), říkám jí, aby šla pryč, že jí tam nechci, jde ke dveřím a pryč, kde na ní čeká její přítel a bratr a sen končí.

...

Někdo něco/cokoliv? :) mám možná i nějaký svůj názor, ale rád bych něčí ničím neovlivněný. :)
GOTZILAMISA --- 14:28:24 10.1.2017
VAVORONAMYS: Také se mi občas zdá, že létám, ale nemám v tom strach. Naopak je to vždy hrozně krásný, jenom se tak odlehčím a najednou jsem 100m ve vzduchu :D Nelítám moc nízko :)