Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Holení - břitvy, double-edged razors, žiletky, mýdla ad.
VECTOR
Vítejte v klubu příznivců tradičního holení tzv. "mokrým způsobem". O tom, proč Gillete Mach 3 není vhodná metoda, snad není třeba diskutovat, ale přesto je prostor otevřen všem.

Veškeré dotazy, prosby o radu, recenze i tipy a triky jsou vítány.

Na nástěnce se bude postupně budovat adresář a manuál k ideálnímu oholení :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TEEAK --- 20:13:15 16.5.2017
ESY: jj ten .. hlavně oceňuju strukturu na rukojeti (neklouže) a vypadá moc hezky (žádný ušmudlaný svary ..) všechno krásně pasuje a nehýbe se v něm žiletka ani o chlup
ESY --- 20:47:07 15.5.2017
TEEAK: Tys brala ten r89 ze?
TEEAK --- 20:36:48 15.5.2017
after after shave report:
- po dvou měsících už nevidím nijak zásadní časový a "pozornostně náročnostní" rozdíl, mezi použitím bagru a jednorázovky (ze začátku to byla fakt piplačka, ale už nad tím vlastně ani moc nepřemejšlím a holím, jak jsem byla zvyklá - autopilot na 100%)
- není pravda, že na holenou partii musí mít člověk dobrý výhled, aby se nepořezal .. bezpečné je to všude (úhel neúhel)
- vůbec mám pocit, že se říznu úplně minimálně (oproti jednorázovkám)
- za dva měsíce jsem "spotřebovala" přesně dvě žiletky (v jednom balení za 20,- je žiletek pět) a vyměňovala jsem je jenom z pohodlnosti - lehce se ztupily - nicméně po nějaké rzi ani vidu ani slechu - teoreticky by se to dalo natáhnout ještě víc .. což je asi největší jackpot

ad břity a skladování: bagr po holení rozdělám, opláchnu a usuším všechny části - skladuju žiletku mimo a barg smontovaný s povoleným šroubem - aby nebyl nadoraz .. občas máznu žiletku kokosákem a vesele jsem už před měsícem zahodila poslední jednorázovku a v životě už si tu blbost nekoupím .. kdo váhá, ať se na to vykašle a směle se vykašle na plastová holítka a výměnné hlavice břitů :)
RIVEEK --- 9:57:37 13.2.2017
TEEAK: beru si dvakrát do týdne tvář a celou hlavu komplet obyčejným plastovým wilkinsonem z drogérie asi za 60,- Kč a obyč modrejma astrama - a přesně jak píšou ostatní : normálně to jenom propláchnu vodou a pohodím v celku někde na poličce - v práci to mám dokonce naházený bez rozebírání nebo krytování s dalšíma věcma v toaletní taštičce a už roky funguju v pohodě bez stresu a jakékoliv péče o žiletky...
TEEAK --- 22:05:04 10.2.2017
nevadí, podumám a uvidí se :)
ESY --- 17:11:04 10.2.2017
TEEAK: v tomhle jsem teda desnej zevl. Ale jelikoz toho holim hromadu a casto ob den, tak o ziletku nepecuju vubec:D Jen po holeni otevru lehce priotevru bagr, proplachnu. dam na stojan..
IKSIK --- 15:46:38 10.2.2017
TEEAK: Já se taky holím 1x týdně. Žiletku nechávám ve strojku a strojek jenom opláchnu teplou vodou a dávám na stojánek. Potom, když za dva-tři měsíce měním žiletku, tak strojek rozeberu a vyčistím důkladněji. Možná jsem čuně, no. Ale zase se mi nechce trávit večery péčí o holící náčiní.
TEEAK --- 15:07:59 10.2.2017
after-shave report (snad to nebude TMI):
- odhodlávala jsem se tři dny :D (teď si přijdu jak největší padavka světa) :D
- našla jsem spoustu zajímavých tipů "pro holky" .. třeba YT kanál "Ritual Shave"
- combo zelená Astra a Mühle r89 je super i na nohy/podpaží (ač příbalová informace tvrdí, že je na nohy a "jiná místa" zcela nevhodný kvůli potřebnému úhlu 30° - nechápu)
- sice mi to trvalo a byla to slušná "yoga" ale nepořezala jsem se ani jednou - fakt si přijdu jak trubka, že jsem se toho bála :)

.. čili díky za rady/tipy/ujištění a kdyby snad další dámy sbíraly odvahu, nebojte se toho :)
otázka na konec: neholím se denně (znovu ji budu používat třeba za pět/šest dní) - jak skladovat žiletku, bagr, aby se neničili .. všechno jsem usušila, žiletkou přejela obráceným směrem po kůži (aby se nelámalo ostří) a lehce jsem ji přejela olejem, ale teď nevím co s nimi .. nechat zašroubovat zpátky do bagru, skladovat samostatně (jakým způsobem) .. co vy na to?
ESY --- 0:37:22 5.2.2017
Ja hlavne nasel zeleny astry za asi 13kc v jednom obhcodu vse za 39 :D tak jsem jich koupil tenkrat asi 30 baleni :D
IKSIK --- 0:07:11 5.2.2017
Já jedu Wilkinsony a nemám s nima problém. Ale oboje ty Astry taky vyzkouším.