Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Existuje nahrazka masa? Nebo maso je nahrazka jidla(hmota)? Aneb jedl by nekdo maso nijak neupravovany, cerstve uloveny?
SPIRITMEDITATOR
Jeee a co jis, kdyz nejis maso? Jeee a co jis ty? Jenom maso? Zamysleme se trochu, proc jime maso? Mozna zvyk, mozna zastaraly nazor, (dnes jiz doktory bez ega vyvracen) ze je zdravy a dokonce potrebny, mozna domnenka, ze nam chutna samo o sobe, mozna nemame moc na vyber, kdyz prijdeme do restaurace, kde z dvou stovek jidel, jsou tri vegetariansky a mezi nimi je salat s kurecim masem, nebo smazeny file. Mozna mame v hlave ulozeno ze to je bezny od praveku a proto je to spravny. Mozna od mala nam je nuceno(diky zastaralemu nazoru) vic nez jakekoliv jine jidlo.... viz "aspon to masicko snez, brambory a zeleninu muzes nechat" mozna protoze je levnejsi nez syr nebo zelenina a mozna ......??? Myslim ze je na case v roce 2013(rok transformace, nebo velkych zmen) prehodnotit, nebo uz konecne aspon vyhodnotit situaci a zamyslet se nad skutecnym vyznamem masa a predevsim na zpusobu jakym to maso ziskavame a hlavne jestli nam vic "dava" nebo "bere". Jestli je pestrejsi strava typu: "maso na milion zpusobu" nebo "milion kombinaci a zpusobu pripravy veskere rostlinne stravy" atd.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JVCNC --- 12:09:54 27.12.2013
ten vegay stanek by ale nemusel byt vubec spatny podnikatelsky zamer
ADAMIRA --- 11:38:40 27.12.2013
Jak často se kluci zamejšlíte nad homosexuálními vegany? Popř. na spojení mezi vegan - homosexuál? Možná to něco znamená :)
KONZUM23 --- 11:28:59 27.12.2013
KACHNIK: ty vole, tohle přirovnání mě téměř doslovně napadlo asi před dvěma dny. Na příštím Prague Paráde třeba bude i vegay stánek.
MANFRED --- 19:51:05 25.12.2013
BLOODRAT: Hezký je, jak operujou s těma psama, který se u nás nežerou, ale dobře srdceryvně to působí.
KACHNIK --- 19:23:37 25.12.2013
BLOODRAT: Hmm, vegani začínaj bejt stejně vlezlí jako teplouši...
BLOODRAT --- 10:42:46 25.12.2013
Ololo, trolling went wrong
„Dost lidí přijde a chce si opravdu koupit psa. Pak jsou zklamaní, že ho nemáme,“ říká Markéta.


„Psí maso“ na náměstí Budějčáky moc nelákalo | Společnost | Zprávy | Budějcká drbna - super drbna online
http://www.budejckadrbna.cz/zpravy/spolecnost/psi-maso-na-namesti-budejcaky-moc-nelakalo.html
BOBBYLON --- 16:07:44 16.12.2013
ICEMAN8241: tam hraje roli strasne moc dalsich faktoru pod pultem. Nerikam, ze to co pise neni pravda, ale trochu manipuluje a myslim ze veganstvi je potreba posuzovat v nasem eu-us meritku. Zivotni styl pastavce, kterej opravdu lze povazovat za bio vs. impregnovana jihovychodni asie (to na co narazel s Laosem), kde prochazi takovy chemikalie a aditiva, ze by se nam z toho kroutili nehty + necertifikovany msg - v mnozstvi jako my davame sul - v kazdym zeleninovym jidle atd.
V obou zemich jsem byl a je to asi jako porovnavat laponce a japonce.
MANFRED --- 13:27:45 11.12.2013
ECLECTICA:
Již název tohdle auditka , mluvící o mase jako o náhražce jídla, jakož i ty povídánky o jakési slizké hmotě a podobně asi tak nějak ukazují, že problém není jednostraný.
Zákeřnost podobných povídání spočívá v tom, že leckdo si to plete s fakty.
Nemužu mluvit za ostatní masožrouty, ale fakt, že někdo nejí maso mi nepřijde ani v nejmenším špatný nebo odsouzení hodný, prostě ho nejí. Já nejim ryby, no taky na tom nevidim nic hroznýho. Prostě nejim ryby.
Ale dalek jsem postupu, odvozovat od toho, že něco nejím, odvozovat blud, že jsem tedy jedinečný (možná i proto, že jak jsem již zmínil, jsem skromný, chytrý a krásný, nemám to zapotřebí), prokazuji tím nějakou službu společnosti či planetě(již má pouhá přítomnost na ní je dostatečným dobrodiním), zachráním svým nejedením čehosi svět(lézt spasitelum lidstva do zelí nemíním) případně je moje nejedení čehosi jediným zdravým způsobem života(už z důvodu že nakonec stejně všichni umřem, umřít zdravej mne moc neláká a hrozný mi nepřijde umřít ale nežít) a k pocitu štěstí nepotřebuju nazývat to, co nejim a ostatní papají třeba v případě ryb pejorativními názvy, ani se nerealizuji vymýšlením postupů, jak sakra donutit svoje okolí ba zbytek populace, aby nejedli co já nejím, abych se třeba s tou svou nekonzumací necejtil tak osamělej.
Jim prostě maso, jim i syrový maso, žeru syrový játra, chlastám syrový vejce a chlemtám teplou krev.
No a co?
ICEMAN8241 --- 13:16:30 11.12.2013
ECLECTICA: Vždyť to tady píšeme pořád dokola - nikomu nevadí, že nejíš maso. Problém vzniká ve chvíli, kdy se do toho začne tahat zdraví přičemž tady bylo zhusta odkazováno na studie i osobní zkušenosti, které dokazovaly, že to není tak černobílé, jak veg*ni slepě tvrdí. S tím má pak problém každý uvědomělý konzument masa, tj. nonkonformní spoluobčan, který dbá na původ nejen masa, ale všech konzumovaných potravin. Ze stejného důvodu pak mnozí (včetně mě) startují, když dojde na stravování dětí. Zrovna u mě ale asi nemůžeš tvrdit, že bych se do tebe pořád navážel. Díky té naší diskuzi jsem dospěl k názoru, že je to věc každého rodiče a prostě to musím respektovat. Všimni si, že se v předchozím konstatování obejdu bez výčtu nemocí, které by potencionálně děti mohly potkat, když podle nějaké studie nejí maso. Zkrátka, jsou tady velké rozdíly v tom, jak kdo k diskuzi přistupuje, takže se to nedá házet do pytle používáním termínů pořád, všichni, každý, apod.