Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Biodynamické a ekologické zemědělství
KATUSA
Diskuze má sloužit především jako informační kanál o chystaných událostech a akcích v oblastech biodynamického a ekologického zemědělství, o souvisejících změnách zákona pro příslušné oblasti, rovněž pro výměnu zkušeností, vzájemnou výpomoc a zodpovídání dotazů v daných oblastech. Ekologické a zvláště pak biodynamické zemědělství se v mnohém zásadně liší od konvenčního, zde by mělo dostat vlastní prostor.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 19:05:48 9.3.2019
KATUSA: tak o tom vim, dekuji. Už jsem si to zajistila jinde ;)
KATUSA --- 17:02:10 27.2.2019
Pokud vím, pěstovali ho v camphillu v Českých Kopistech, zeptej se zahradníka - J.Lenhart 731 171 893 - pokud nemá, snad bude vědět o někom. Ještě jsem znama jednu ženu, ale došlo mi, že je teď v zahraničí...
A pak jsem narazila na tuhle paní, kterou ale neznám: https://www.biodynamika.info/svetelny-koren-jarmila-habrova/
??? --- 11:20:35 6.2.2019
KATUSA: už je po hromnicích, ale to nevadí, do příštího roku snad vše připravím, abych mohla zasadit. Budu ráda za kontakt :)
KATUSA --- 0:25:51 6.2.2019
???: Asi bych někoho znala, je-li to ještě aktuální...
??? --- 14:59:58 16.12.2018
Ahoj, je tu prosím někdo kdo pěstuje světelný kořen? Děkuji :)
KATUSA --- 8:28:58 12.10.2018
UMĚLECKO-PRAKTICKÉ SEMINÁŘE PROPOJUJÍCÍ UMĚNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ

Dobrý den,

zasílám srdečné pozvání na cyklus víkendových seminářů spojujících v sobě pozorování krajiny, výtvarné ztvárnění procesů probíhajících v přírodě v průběhu jednoho roku a přímou práci v biodynamickém zemědělství doprovázející proces růstu žita od vysetí až po sklizeň.

V dnešním materialistickém světě ztrácíme čím dál tím více spojení se zemí a zemědělstvím, které by bylo trvale udržitelné. Práce s půdou a se zemí by však měla být a také dlouho byla v minulých staletích svátostí a lány s obilím byly pokladem, opravdovým zlatem. Každé jaro se v zemi probouzí a klíčí nový život, potom roste a sílí. Zralé obilí i další dary země člověk s pokorou sklízí, protože si plně uvědomuje jejich význam. V rámci semináře budeme společně obnovovat ztracené pouto k zemi, ke krajině. Budeme pozorovat zvlněnou podkrkonošskou krajinu, její proměny a výtvarně ji zachycovat. Budeme vnímat přírodní procesy a rytmy a následně je z vnitřní představy a prožitku malovat. Nedílnou součástí bude praktická práce v biodynamickém zemědělství. Na prvním podzimním setkání zažijeme setí ozimého žita, které budeme celý rok doprovázet. Nebude chybět hlubší seznámení s principy biodynamického zemědělství, které usiluje o poznání duchovních sil působících v přírodě.

Všechna čtyři setkání se uskuteční v Sociálně terapeutickém centru Tábor v Nové Vsi nad Popelkou, situované v podhůří Krkonoš (http://www.lecebnapedagogika.org/spolek/clenove/nadace-a-socialne-terapeuticke-centrum-tabor). Seminář se koná pod záštitou Agroakademie MuDr. Kampelíka (http://www.agroakademie.cz/studium). Cena jednoho semináře je 2 000 Kč a zahrnuje v sobě nocleh a stravu. Semináře začínají vždy v pátek v podvečer a končí v neděli po obědě. Termíny seminářů naleznete v pozvánce v přiložené mailové příloze.

Pro bližší informace a přihlášení je k dispozici email a telefonní číslo: Tereza.Carolin.Milova@seznam.cz, 737 329 684
Pokud byste věděli o někom, koho by seminář mohl zajímat, sdílejte odkaz nebo přepošlete.

Se srdečným pozdravem Tereza Grover

KATUSA --- 15:34:15 15.12.2017
Ahoj, čím víc se tomu věnuju v praxi, tím míň vysedávám u internetu - tak jsem se rozhodla nabídnout tuhle diskusi, kdyby ji někdo chtěl spravovat, jinak ji asi prostě smažu, řekla bych, že na nyxu zas tak chybět nebude... :-)
SUCHO --- 22:16:08 1.10.2017
Dobrý den, ahoj, moc ráda bych Vás pozvala na letošní Biojarmark, který s PRO-BIO ligou pořádáme a navazujeme tak na tradici Biojarmarku na Toulcově dvoře. Letos na Letný před Zemědělským muzeem, už příští sobotu 7.10. od 9 do 17.

Přijďte s náma oslavit jídlo, hojnost a ekologické zemědělství! :)


www.biojarmark.info
https://www.facebook.com/events/127691631192503/
KATUSA --- 23:00:31 30.9.2017
Ahoj, hledám odbyt na naše brambory - v inzerátu - kdo si od nás koupí, podpoří nás mj. ve vytváření sociálního statku, kde postupně začínáme zaměstnávat lidi se zdravotním postižením (biodynamické sociální zemědělství/KPZ). Tak kdybyste věděli o nějakých zájemcích, předem díky! (máme přes půl tuny a rádi to co nejdřív rozvezeme) :-)
Velmi chutné BIO brambory - Praha 2, prodám
Velmi chutné BIO brambory - Praha 2, prodám
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/80079923/Velmi-chutne-BIO-brambory.php
XL1 --- 11:02:34 21.8.2017
Zdravim ! potreboval bych vedet ve které publikaci se Steiner rozepisuje o DURMANu /resp.rodu Brugmansia/. dá se to nejak vyhledat ?