Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Biodynamické a ekologické zemědělství
KATUSA
Diskuze má sloužit především jako informační kanál o chystaných událostech a akcích v oblastech biodynamického a ekologického zemědělství, o souvisejících změnách zákona pro příslušné oblasti, rovněž pro výměnu zkušeností, vzájemnou výpomoc a zodpovídání dotazů v daných oblastech. Ekologické a zvláště pak biodynamické zemědělství se v mnohém zásadně liší od konvenčního, zde by mělo dostat vlastní prostor.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:56:09 29.9.2016
Mozna mirne offtopic, ale nevite nekdo o nejakem mensim chovateli v dosahu Prahy, u ktereho bych se mohl zasobovat syrovym mlekem...?

Sice jsem tu a tam zasobovan z rodneho kraje dvoulitrovkou skveleho kravskeho mleka za dvacku, ale jde o zasobovani znacne nestabilni a posledni dobou vazne.

Vetsinu casu jsem tak odkazan na krabice, ktere jsou pouzitelne do kafe, ale jinak nic moc.
Jsou sice trvanlive a jiste superhygienicke, ale chutove dost zoufalstvi a tvaroh z toho nevyrobite, syr take ne... :-(
Ani z tech predrazenych bio/selskych parodii...
KATUSA --- 17:21:28 23.6.2016
Vážení a milí,
v termínu 3.-.17.7. pořádáme v Nové Vsi nad Popelkou v Sociálně terapeutickém centru Tábor mezinárodní pobyt dobrovolníků - pokud byste se chtěli např. seznámit s novými lidmi a přitom něco udělat pro rozvoj Centra, můžete se připojit. Buď jen na pár dní (neplatíte nocleh, ale příspěvek na jídlo ano - pak kontaktujte mě na 607 955 831) nebo se můžete ještě závazně přihlásit jako dobrovolník přes INEX-SDA na celých 14 dní, pak by v tom bylo zahrnuté i jídlo (pak musíte kontaktovat INEX-SDA). Konverzace bude probíhat převážně v angličtině a dále rukama/nohama. Více se dozvíte z tiskové zprávy (viz. níže) nebo z webu INEX-SDA:
INEX-SDA
INEX-SDA
https://www.inexsda.cz/cs/workcamp/51156-social-therapeutic-centre-tabor
Srdečný pozdrav posílá
Kateřina Matošková
tel.607955831

Mezinárodní dobrovolníci pomáhají v sociálním zemědělství

NOVÁ VES NAD POPELKOU (23. června 2016) – Sociálně-terapeutické Centrum Tábor letos poprvé přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ve dnech 3. 7. – 17. 7. 2016 do Nové Vsi nad Popelkou zavítá osm mladých lidí z Maďarska, Španělska, Ruska, Srbska, Turecka i Jihokorejské republiky, aby pomohli v hospodářství Nadace Tábor. Projekt je organizován ve spolupráci s českou dobrovolnickou organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).
Sociálně-terapeutické Centrum Tábor v Nové Vsi nad Popelkou je místem pro vzdělávání pracovníků v sociální oblasti v nejširším slova smyslu, a také místem praxe pro studenty, kteří se v budoucnu chtějí sociální či pedagogické oblasti věnovat. Je také klidným místem pro rekreační a prožitkové pobyty, kursy a semináře na nejrůznější témata, při kterých se setkávají lidé z různých zemí Evropy a společně mohou něco vytvářet (témata z oblasti sociální a umělecké terapie, léčebné pedagogiky, waldorfské pedagogiky, tradičních řemesel, psychologie, sociálního a komunitou podporovaného zemědělství aj.). V neposlední řadě má Centrum být domovem pro lidi, kteří ve svém životě potřebují pomoc ostatních.
„Vzhledem k tomu, že se jako nezisková organizace snažíme dělat co nejvíce věcí svépomocí a bez dotací státu, jsme rádi za veškerou dobrovolnou pomoc, zvláště pak, když lidi práce baví a naplňuje. O činnosti INEX-SDA víme už delší dobu a letos jsme se rozhodli vyzkoušet spolupráci s mladými zahraničními dobrovolníky i my - těšíme se na ně jako na hosty, kteří k nám jedou s radostí a chutí do společné práce a zároveň chtějí poznat českou zemi, její tradice, dějiny a kulturu. Očekáváme, že taková spolupráce bude obohacující pro nás pro všechny", říká Kateřina Matošková za Centrum Tábor.
Hlavním těžištěm práce bude zemědělství, a to jak stavby přístřešků či ohrad, tak i různé sezónní práce na poli a v lese či péče o hospodářská zvířata. Kromě práce se ale dobrovolníci mohou těšit i na tematické, prakticky zaměřené přednášky týkající se české historie, ekologického a sociálního zemědělství i sociální a umělecké terapie. V neposlední řadě budou mít příležitost objevovat krásy přírodních a historických památek Lomnicka, ale čeká je i exkurze do Českého ráje. Ve volném čase si budou moci projít procesem tradičního pečení chleba, vyzkoušet si zpracování ovčí vlny od čištění až po předení a tkaní nebo navštívit spřátelené sociální iniciativy v sousedství Centra.
KATUSA --- 17:18:33 23.6.2016
KLUZAU: Ahoj, tak co se týče biodynamického ve středních Čechách, zkus třeba Camphill na soutoku - Jaroslav Lenhart: http://www.svobodny-statek.cz/bio-dynamicke-zemedelstvi/spojeni
nebo Vinné sklepy Kutná Hora - Lukáš Rudolfský: http://www.vinokutnahora.cz/kontakt/
Pak už je všechno dál - třeba statek Fořt v Krkonoších - Joachim Dutschke (tel. 777934738, mluví česky): http://www.spielberger-muehle.de/de/unsere-qualitaet/zur-herkunft-der-rohstoffe/tschechien.html
nebo v jižních Čechách Bemagro - Miloslav Knížek: http://www.bemagro.cz/kontakt.html

Rádi bychom byli za pomoc i v Centru Tábor, ovšem momentálně nemáme peníze a můžeme zaměstnávat jen s pomocí úp a to jen lidi, kteří jsou tzv.riziková skupina :-) jediné, co můžem, je poskytnout nocleh a jídlo dobrovolníkům... :-)
KLUZAU --- 9:27:01 15.6.2016
Ahoj, sháním na tento rok brigádu/částečný úvazek na ekofarmě, nejlépe Střední Čechy. Cca 2-3 dny v týdnu. Dojížděl bych na tyto dny z Prahy. Předpokládám minimální mzdu, proto jsem ochoten dělat jakoukoliv práci, na rozdíl od dobrovolníků. Pokud byste o něčem věděli, budu rád za jakýkoliv tip. Zajímá mě biodynamické zemědělství, permakultura, udržitelnost a věci související. Pomohu také s drobnými řemeslnými pracemi (hliněné omítky, drobné truhlářské práce atd.) nebo zdravým vařením.
WAMP_ELF --- 21:05:22 8.5.2016
SCHWEPZ: no však taky já jí vykopu a použiju! Maso se navrátí do koloběhu událostí fyzických, a kost a rohovina splyne s těmi metafyzickými. Přesně jak říkáš.
SCHWEPZ --- 20:57:38 8.5.2016
WAMP_ELF: jej, to je škoda, rohaté hlavy! My máme na staré torzo jabloni v rohu sadu lebku býka (přes léto v mraveništi do běla), lebku kance a lebku srnce. Rohatej kozel by se nám hodil. Ritualizovat život vezdejší, říkal Jung, nás drží dál od neurózy!! Symbolizovat naše jednání, nás drží v harmonii.
WAMP_ELF --- 20:54:50 8.5.2016
SCHWEPZ: to si skoro říká o to abych vykopal tu hlavu podobného kašmíráka která mi vyhnívá u lesejčka a čeká na další.. použití a případně postnul jak je na tom.. ale raději ne.
HAROLD --- 23:21:14 7.5.2016
SCHWEPZ --- 17:41:25 7.5.2016
WAMP_ELF: kozu jsem dneska odvedl sousedům, ale ten kozlík je furt k mání, je to krasavec a umí hebrejsky a luštit šifry!