Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
bipolárka
BARBARDUCHA
jak se žije s touto nemocí, jak osobní zkušenosti s nemocí, tak i nemoc u vašich blízkých
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PAVELPAVEL --- 0:34:59 29.12.2016
byl jsem týden doma, šlo to, ani jsem nepotřeboval žádný doping. Dnes jsem zašel do práce a už bych skoro zase vraždil. Sice jsem si udělal to co jsem potřeboval, ale lidská blbost je absolutně neomezená a já k nim musím být milý, vstřícný, spolupracující, musím jim radit byť mi odporují v rámci vlastní totální neznalosti problematiky, a pak zase přijdu domů, kde mne čeká nemocná manželka se kterou jsem od 14 let tj. 48 roků a je teď na 4. cyklu chemoterapie poté co i transplantace kostní dřeně nepomohla a z krásné byť trochu starší holky se stala svraskalá babička bojující o každý den života. Dal jsem si dvojku bílého suchého (pro mne myšleno 2 l) a pouštím si Nat King Cola, Ilse De Lange a jiné životabudiče a je mi zle. Jiným dokáži pomoci, sobě ne a teď nevím zdali pěstovat relativně blbou leč překonatelnou depresi nebo to překlopit do mánie, která je krásná, letící a šťastně smrtící. Kdybych někdy vyprávěl někomu o svých snech, tak už bych se asi z blázince nedostal. Tam mne zachránilo to, že mi udělali IQ testy a nad 160 už neměli tabulky a papíry. A když k tomu máte harddisk jako kůň a pamatujete si vše za 50 let zpátky, tak jste nebezpečný člověk. A to teď vlastně ani nemůžete nikomu sdělit aniž by vás napráskal nebo si myslel něco úplně jiného. Teď jdu na Cohena a doufám, že to i dneska ustojím.
SALAMAN --- 15:09:53 5.10.2015
SKATEMURAI: Ta nálada se může měnit i několikrát za den, z extrému do extrému. Doporučuji návštěvu psychiatra.
BARBARDUCHA --- 13:59:19 2.10.2015
řiká se jí depresivní typ
ARCAK --- 18:32:23 1.10.2015
SKATEMURAI: Existuje taková varianta bp, ale proč toto raději neřešit s lékařem než na nyxu?
KAPULETTKA --- 0:07:11 28.8.2015
RIMIQ: Moc důležité je mít v okolí lidi,na které seemůžeš spolehnout a kteří Tě znají a respektují...a s těmi lidmi trávit volný čas nějakou aktivitou,zájmy apod...nejefektivněji to vyřeší partnerství,ale to není dlouhodobý,když přijde krize, stane se to střetem zájmů a hádky budou založeny na těchto základech...ideálka nějaký sport...at už inliny,kolo,běhání,fitko...cokoliv...jen nebýt sám a civět do zdi...já vím,takový otřepaný rady,ale čoveče,zabírá to.Sama se divím.
RIMIQ --- 21:45:27 25.8.2015
BARBARDUCHA: A co když doktor trvá na koktejlu lithia, antipsychotik a antidepresiv jako na trvalé profylaktické léčbě? Asi si odpovím sám - získat second opinion u někoho jiného a pokusit se to změnit... Já jsem teď ve fázi po manické epizodě s psychotickými příznaky (před cca. 9 měsíci jsem vylezl ze špitálu) a jsem v dobrém prostředí bez spouštěčů. Ač mi léky v akutní fázi pomohly, mám problém se s nimi dlouhodobě smířit (pro to, co jsem psal níže). Moje předchozí zkušenost s jejich vysazením dopadla tristně. Myslím ale, že do vysoké míry kvůli tomu, že jsem si neohlídal chlast a trávu. Má někdo lepší zkušenost s abstinencí?
LLGHOSTLL --- 19:07:41 25.8.2015
BARBARDUCHA: S tímhle souhlasím. Já na tom nejsem tak zle a léky jsem kategoricky odmítl. A jde to, ale chce to velkou podporu od okolí, hodně pochopení a shovívavosti v práci. Ale jak říkám asi mám štěstí a není to tak hrozné v mánii. Doufám, že tím nikoho neurazím.
BARBARDUCHA --- 18:43:05 25.8.2015
no já si myslim že když má člověk dobrý okolí a ohlídá si spouštěče tak může žít dobře i skoro bez prášků......ale chce to aby spolupracoval s doktorem a už v hypománii nasadil léky (někdo ani by možná nemusel) já sama byla skoro tři roky bez léků ale musím se odstěhovat od rodiny, protože rodina bohužel mi nadělala víc bordelu v hlavě než bych byla ráda, a zhoršovala můj stav než by mě uklidnila...........
??? --- 12:04:55 25.8.2015
KAPULETTKA: aspoň nebudeš průměrná
KAPULETTKA --- 21:33:09 24.8.2015
Můj bože, než být průměrná a nudná jako to stádo, radši budu "jiná" = svá a originální...bud mě budou tak lidi brát nebo ne...problém je po té finanční stránce...jaksi nemám v mánii zábrany a utratím vše...leda najít k sobě někoho,kdo by mě hlídal,ale na to nemá nervy asi nikdo :D