Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
bipolárka
BARBARDUCHA
jak se žije s touto nemocí, jak osobní zkušenosti s nemocí, tak i nemoc u vašich blízkých
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
INXS --- 20:48:33 20.6.2017
Dej pak vedet. Imho bys musel zmenit prostredi uplne - jet treba do indie do chramu. Jinak budou porad dopadat tlaky spolecnosti, minulost atd
Podle psychiatru se stabilizatory vysadit tak aby clovek nemel epizody nedaj, ale kde jsou lidsky moznosti, tezko rict
KALICOR --- 15:09:11 20.6.2017
dotaz dve - s bipolarkou ziju necelych 40let, posledni rok se to krapet vystupnovalo a jsem docela na hrane. jakou davate sanci planu odjet dlouhodobeji do prirody, meditovat, zahradka, kolo? rad bych dozil prirozene bez potreby psychiatra, bude to znit asi dost deep - ale nejake extra cile si nedavam
KALICOR --- 15:03:55 20.6.2017
lecba bipolarky stale lithium - aneb zmenime te ve spokojenou sedou mys? :)
PAVELPAVEL --- 0:34:59 29.12.2016
byl jsem týden doma, šlo to, ani jsem nepotřeboval žádný doping. Dnes jsem zašel do práce a už bych skoro zase vraždil. Sice jsem si udělal to co jsem potřeboval, ale lidská blbost je absolutně neomezená a já k nim musím být milý, vstřícný, spolupracující, musím jim radit byť mi odporují v rámci vlastní totální neznalosti problematiky, a pak zase přijdu domů, kde mne čeká nemocná manželka se kterou jsem od 14 let tj. 48 roků a je teď na 4. cyklu chemoterapie poté co i transplantace kostní dřeně nepomohla a z krásné byť trochu starší holky se stala svraskalá babička bojující o každý den života. Dal jsem si dvojku bílého suchého (pro mne myšleno 2 l) a pouštím si Nat King Cola, Ilse De Lange a jiné životabudiče a je mi zle. Jiným dokáži pomoci, sobě ne a teď nevím zdali pěstovat relativně blbou leč překonatelnou depresi nebo to překlopit do mánie, která je krásná, letící a šťastně smrtící. Kdybych někdy vyprávěl někomu o svých snech, tak už bych se asi z blázince nedostal. Tam mne zachránilo to, že mi udělali IQ testy a nad 160 už neměli tabulky a papíry. A když k tomu máte harddisk jako kůň a pamatujete si vše za 50 let zpátky, tak jste nebezpečný člověk. A to teď vlastně ani nemůžete nikomu sdělit aniž by vás napráskal nebo si myslel něco úplně jiného. Teď jdu na Cohena a doufám, že to i dneska ustojím.
SALAMAN --- 15:09:53 5.10.2015
SKATEMURAI: Ta nálada se může měnit i několikrát za den, z extrému do extrému. Doporučuji návštěvu psychiatra.
BARBARDUCHA --- 13:59:19 2.10.2015
řiká se jí depresivní typ
ARCAK --- 18:32:23 1.10.2015
SKATEMURAI: Existuje taková varianta bp, ale proč toto raději neřešit s lékařem než na nyxu?
KAPULETTKA --- 0:07:11 28.8.2015
RIMIQ: Moc důležité je mít v okolí lidi,na které seemůžeš spolehnout a kteří Tě znají a respektují...a s těmi lidmi trávit volný čas nějakou aktivitou,zájmy apod...nejefektivněji to vyřeší partnerství,ale to není dlouhodobý,když přijde krize, stane se to střetem zájmů a hádky budou založeny na těchto základech...ideálka nějaký sport...at už inliny,kolo,běhání,fitko...cokoliv...jen nebýt sám a civět do zdi...já vím,takový otřepaný rady,ale čoveče,zabírá to.Sama se divím.
RIMIQ --- 21:45:27 25.8.2015
BARBARDUCHA: A co když doktor trvá na koktejlu lithia, antipsychotik a antidepresiv jako na trvalé profylaktické léčbě? Asi si odpovím sám - získat second opinion u někoho jiného a pokusit se to změnit... Já jsem teď ve fázi po manické epizodě s psychotickými příznaky (před cca. 9 měsíci jsem vylezl ze špitálu) a jsem v dobrém prostředí bez spouštěčů. Ač mi léky v akutní fázi pomohly, mám problém se s nimi dlouhodobě smířit (pro to, co jsem psal níže). Moje předchozí zkušenost s jejich vysazením dopadla tristně. Myslím ale, že do vysoké míry kvůli tomu, že jsem si neohlídal chlast a trávu. Má někdo lepší zkušenost s abstinencí?
LLGHOSTLL --- 19:07:41 25.8.2015
BARBARDUCHA: S tímhle souhlasím. Já na tom nejsem tak zle a léky jsem kategoricky odmítl. A jde to, ale chce to velkou podporu od okolí, hodně pochopení a shovívavosti v práci. Ale jak říkám asi mám štěstí a není to tak hrozné v mánii. Doufám, že tím nikoho neurazím.