Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
SITUACIONISMUS- život/umění/politika
SGNLR
[http://www.kinosvetozor.cz/film_photos/745.jpg] TRESTE SE STRACHY BYROKRATI STOP MEZINARODNI MOC RAD PRACUJICICH VAS BRZY ROZDRTI STOP LIDSTVO NEBUDE STASTNE DOKUD NEBUDE POSLEDNÍ BYROKRAT VYSET NA STREVECH POSLEDNIHO KAPITALISTY STOP AT ZIJE BOJ KRONDSTADTSKYCH NAMORNIKU A MACHNOVCU PROTI TROTSKEMU A LENINOVI STOP AT ZIJE BUDAPESTSKE POVSTANI RAD Z ROKU 1956 STOP PRYC SE STATEM STOP Klub pro ty, co mají pocit, že žijeme ve společnosti spektáklu. Situacionismus a jemu podobné avantgardní směry s revolučním potenciálem(např. Provo). Život ve městě jakožto přirozené životní krajině. Umění zasahující do stereotypního provozu. Politické umění, psychogeografie, aktivní občanský život.... Jsou tyto fráze jen přežitou utopií, nebo na nich lze z dnešního hladiska dále stavět? Klub by měl být místem, kde se můžeme podělit o texty, filmy a historické materiály spojené se SI, ale zároveň platformou pro sgílení současných aktivit, které se(i kdyby jen vzdáleně) v situacionistickém duchu.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SGNLR --- 16:45:32 29.8.2016
Epiphany- Frontiers Of Solitude

[https://c1.staticflickr.com/9/8328/29282040346_c2a22d8c64_z.jpg]

https://www.facebook.com/events/169174110175257/

Dům umění Ústí nad Labem a Fakulty umění a designu Univezity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Vás zvou na vernisáž výstavy
Epifanie - Na pomezí samoty
8/9–21/10 2016

Zahájení výstavy proběhne ve středu 7. 9. 2016 v 17 hodin.

Layla Curtis, Paul Chaney, JSD (Jedinečné svatopěstitelské družstvo), Michal Kindernay, Elvar Már Kjartansson, Josef Koudelka, Julia Martin, Pavel Mrkus, Vladimír Turner, Steina Vasulka, Robert Vlasák, Martin Zet

Slovo epifanie - zjevení se dotýká vedle biblického, náboženského, nebo metafyzického významu i otázky vztahu člověka a přírody, vztahu myšlení a skutečnosti. Kudy vedou hranice posvátného a jak se posunuje zóna profánního? Z jakého prostoru, nebo z jaké matérie přichází to, co považujeme za zjevené? Koncepce výstavy vychází z názoru, že prožitek zjevení, nebo vtělení může podmiňovat nejen náš pohled na transcendenci, ale i vědomí sounáležitosti, empatie s ostatními lidmi, krajinou, nebo se zvířaty.
Výstava představuje několik děl vzniklých v průběhu projektu: videa Elvara Már Kjartanssona, Pavla Mrkuse, Martina Zeta, Vladimíra Turnera či Julie Martin a kinetickou instalaci Roberta Vlasáka. Rozšířený tvar posunuje výstavu do místních i globálních souvislostí prostřednictvím výběru děl několika zahraničních umělců, jejichž přístupy rezonují s tématem: Steina Vasulka (IS) s audiovizuální instalací „Orka“, Layla Curtis (UK) a její online a fotografická práce „Antipodes“, nebo probíhající projekt Paula Chaneyneho (UK) - „Exit from the Lizard Land“ a nová videoinstalace Michala Kindernaye. Tato díla jsou obohacena kontextuálními exponáty a artefakty jako je fragment fotografického cyklu o podkrušnohorské krajině Josefa Koudelky (Černý trojúhelník, 1990-1994) či psychoscénografická intervence v podobě hydrobiologické laboratoře z dílny autorského kolektivu Jedinečného svatopěstitelského družstva (JSD) a Generálního Štábu Ducha (GŠD), přenesené z patafyzického útvaru Universálního PSYchiatrického CHrámu 316a (UPSYCH) v Kuřívodech.

Výstava nastiňuje příčné souvislosti mezi sociálními, psychologickými, mytopoetickými, ekonomickými a kulturními slojemi konkrétních krajin. Ty jsou při vědomí důsledků globalizace propojovány z perspektivy oblastí jako jsou geologie, etologie, meteorologie nebo energetika i v rezonanci skrytých podložích krajinné démonologie 21. století .

Kurátoři: Dagmar Šubrtová, Miloš Vojtěchovský
NONSAPIENS --- 14:58:34 20.8.2016
An Illustrated Guide to Guy Debord’s ‘The Society of the Spectacle’
An Illustrated Guide to Guy Debord’s ‘The Society of the Spectacle’
http://hyperallergic.com/313435/an-illustrated-guide-to-guy-debords-the-society-of-the-spectacle/