Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Europa Universalis IV a jine "paradoxni" hry
DO_IT
Strategie od Paradox Interactive. Pojďme společně ovládnout svět jako Dubrovník v EU IV, přemoci Hitlera/Stalina v Hearts of Iron a porodit ditě od manželky svého syna v Crusader Kings II.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
D1RABBIT --- 10:26:04 26.11.2015
Koukám, že Paradox má na svým shopu nějaký Black Friday slevy na hry, guidebooky a další věci. Nemám s nakupováním přes jejich shop zkušenosti a ty ceny jsou pořád vyšší než když jsou akce na Steamu třeba, ale někdo by si tam mohl něco najít...

https://www.paradoxplaza.com/games/featured-deals
HAREMHEB --- 16:54:41 23.11.2015
JULIAN: Což více méně odpovídá historickým reáliím ve vztahu k herním mechanikám. "Zajímavé" věci se v koloniích děly až při národním uvědomění v koloniálních státech. Do té doby to bylo "jen" kolbiště velmocí (korzáři, války o koloniální území), zdroj bohatství z těžby a obchodu a taky místo pro otrokářství a genocidu. Většina těchto mechanik je ve hře poměrně dobře znázorněna, byť těžiště děje je většinou jinde, pokud si ho tam hráč sám nepřenese. I ten boj o nezávislost se tam nakonec odehraje, pokud to hráč dopustí.
HAREMHEB --- 16:43:40 23.11.2015
Tak tak, těch efektů je více, máš pravdu. Nechtěl jsem tu vypisovat vše, jen to nejpodstatnější. Třeba ještě komplikují konverzi, ale naopak mají nějaké bonusy na toleranci hereze/pohanství. Pokud to někoho zajímá celé, nejjednodušší bude wiki.
ZARREMGREGARROK --- 15:22:26 23.11.2015
ZARREMGREGARROK: A zvědá goods produced u ne-západních národů ze stejného trade node, takže máš větší šanci získat "trading in" bonus.
ZARREMGREGARROK --- 15:19:01 23.11.2015
HAREMHEB: A ještě navíc provincie kterou ovládá tvá obchodní společnost se nepočítá pro okolní státy jako "sousední western provincie pro spuštění westernizace".
JULIAN --- 10:51:19 23.11.2015
Uprimne, CN poslednich par patchu trosku vylepsili, ale porad je to z velke casti akorat o posilani kolonistu a tim to konci.
D1RABBIT --- 10:43:36 23.11.2015
HAREMHEB: jojo, jak píšeš, je to důležité zejména v uzlech, kde tok obchodu směřuje více směry ven, takže třeba Gold Coast, když to vemu nejblíže Evropě. Za Portugalce jsme ten uzel naprosto zdominoval a všechno šlo do Sevilly.
HAREMHEB --- 8:51:56 23.11.2015
D1RABBIT: Jo je to tak. V obou Amerikách a v Austrálii se automaticky po dokončení kolonizace 5. kolonie založí koloniální stát, který nelze přímo řídit. V Africe a Asii bude vždy to území tvoje (zvýšení manpower, daně atd.), jen tam bude penalizace za zámořské území, která je dost vysoká. Místo toho lze jednotlivé provincii přiřadit status obchodní společnosti, čím přestane odvádět rekruty a platit daně, poskytne však větší limit pro loďstvo a více tradepower. Nevyplatí se to dělat pro všechny zámořské provincie, ale určitě pro důležité obchodní uzly, delty řek atp. Důležité je, aby ty obchodní společnosti získaly více jak 50% tradepower v daném obchodním centru, protože pak ti poskytnou dalšího obchodníka.
D1RABBIT --- 7:30:17 23.11.2015
HAREMHEB: jen pro doplnění, jestli se nepletu tak na obchodníka navíc potřebuješ 10 kolonií ze stejného colonial region a pro vytvoření koloniálního státu je to 5, pak už se ty ostatní přidávají do toho státu, když sousedí.

Pak je ještě specialita v Africe a Asii, kdy můžeš založit obchodní společnost, kdy dávají kolonie méně manpower a daní, ale více trade power v tom uzlu, kam spadají. A jestli se nepletu, tak to taky přidává merchanta?
HAREMHEB --- 22:31:46 22.11.2015
TOMAS3333: Kolonie jsou dobrý základ pro obchodní impérium. Přidávají to obchodníka, zvyšují limit pro lodě a poskytují trade power. Časem si s nimi můžeš užít zábavu v podobě snah o osamostatnění. Můžeš je buď vykrmit vojenskou expanzí nebo je použít jako odrazový můstek pro kolonizaci dalších oblastí.