Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HYPERION --- 19:40:24 31.1.2016
Tak uvidíme, jak si povede ve finálových kolech...
BRAMBOREENA --- 18:51:41 31.1.2016
A v bitvě obálek vítězí... Cornholio! :) http://www.casopisxb1.cz/bitva-obalek/bitva-listopad-2015/
BRAMBOREENA --- 10:33:08 31.1.2016
JANADVORACKOVA: To byla zrovna chvíle, kdy jsem říkala, že autor je jako sebevražedný terorista. ;)

Ale vzápětí na "pódium" přiběhl Honza Kovanic, prohlásil, že nás hodlá vyfotit, a brutálně nás sestrkal do těsnějšího hloučku, jako že kompozice. Pak už neměli kam uhnout.
JANADVORACKOVA --- 8:36:08 31.1.2016
BRAMBOREENA: Muži sedí trošku stranou, jako by se něčeho báli :).
BRAMBOREENA --- 9:47:40 30.1.2016
Tak teď na Pragoffest!
(Beseda je od čtyř.)
BRAMBOREENA --- 17:59:42 29.1.2016
Tak rovnou trochu toho duševního bohatství, jo? :)

Daniel vystoupil z taxíku a vešel do temného domu. Na jídelním stole ležela domácí bábovka a displej se vzkazy od jeho dvou dcer: Leni alias Puštík psala, že se učí na zkoušku u spolužáka a přijde až ráno (Až! Ráno!), zatímco mladší Niobe alias Buřtík posílala dvanáctistránkový deníček a prvních sto dvacet sedm fotek z prázdnin, které trávila u své matky v Jižní Americe. Danielovu bývalku postihlo šílenství; psala vědecké práce z oboru entomologické gastronomie a celoročně prováděla v bolívijském deštném pralese výzkum na téma Hmyz jako hlavní složka lidské stravy. Daniel už dávno neřešil, jestli ji k tomu mohl přivést odpor k němu, k össeistice obecně nebo ke Hmyzímu bohu zvláště. Namátkou otevřel a zase zavřel tři fotky mokrých stromů v mlze, načež usoudil, že to je na deštný prales právě akorát a že doopravdy nechce vidět hmyz jako hlavní složku stravy kohokoliv - což je námět, který jistě bude na všech ostatních.
ROMI --- 21:09:47 28.1.2016
BRAMBOREENA: jen dusevne zatim, tak sup sup rychle psat, at i financne :D
BRAMBOREENA --- 21:00:08 28.1.2016
Jsem bohatá! Konečně!!! :D
VANEK --- 20:30:11 28.1.2016
BRAMBOREENA: Vilmě Kadlečkové může většina českých žánrových autorů závidět vyzrálost a duševní bohatství.