Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BRAMBOREENA --- 23:58:43 29.12.2015
???: ;) Nakonec se ukáže, že skutečným vyzněním knihy je mé oblíbené rčení "svět je plný diletantů" :D
??? --- 21:38:29 29.12.2015
BRAMBOREENA: počkej, to stačilo nebylo na tematiku islámu v tvých knihách, ale na produkování hysterie virtálem ;-)

A teda právě realita dneška mi teda ta linka "ochrana před islámem, která se moc nepovede, ale vlastně to dobře dopadne, protože Kazi má své ... limity... " a vůbec celý ten plát skončí téměř katastrofou, připadá vlastně spíš sluníčkářská, než Zemanovská ;-)
BRAMBOREENA --- 16:54:57 29.12.2015
RIP: ... si říkám, že vyrábět legendy je nakonec možná bezpečnější :D
RIP --- 16:53:45 29.12.2015
BRAMBOREENA: Oni zas v neolitu recipročně na druhém konci světa ochočili ovci a kozu a vypásáním vyrobili Saharu, která tam předtím taky nebyla :-)
BRAMBOREENA --- 16:39:18 29.12.2015
JARMIK: "Zrod českého státu" - píšu si na seznam :) S tím Crokem je to pekelná teorie... když tohle slyším, mám přesně ten pocit osudovosti, jaký člověk zažívá, když se nějaká skálopevná jistota otřese v základch :D Já (z čistě kompozičního hlediska) právě ten mezistupeň v podobě Kroka pokládala za jistý nepatrný argument pro autentičnost té legendy: kdyby to uměle vymýšlel nějaký příčetný scénárista, tak samozřejmě přesně tuhle zbytečnou postavu vynechá, ti starci jsou krapet duplicitní.

Jinak ale mi to připomíná historii anglických zahrad: v osmáctém století tam chodili po budoucích slavných krajinářských parcích zahradní architekti, proháněli dělníky s lopatou a nutili je měnit modelaci terénu (bez nadsázky klidně přestěhovali pahorek o kus vedle, aby vznikla ta správná kompozice). O sto let později romantičtí malíři tentýž park malovali a libovali si, jaká je to prapůvodní neposkvrněná příroda. :D No a mimochodem... tuhle jsem někde četla, že právě ten slavný tropický deštný prales, se kterým se tolik nadělá, vznikl sekundární sukcesí a někdy v neolitu tam byla lidská sídla a normálně obdělávaná kulturní půda; pak něčemu věř :D
JARMIK --- 15:38:12 29.12.2015
BRAMBOREENA: Kdo se nevyhýbá v beletrii politickým tématům, tak se asi nějakým motivem potká občas nutně s tím, co je ve zprávách. Já jsem Snovačku bral spíš jako část historického myšlení o tom, že státy, národy a jiné instituce a koncepty VŽDYCKY někdo vymyslel. Jelikož v těch institucích a konceptech prožíváme životy, jsou pro nás nadlidsky obrovské; tak je zábavné podívat se na ně v jiné perspektivě.

Pro mě jsou to příbuzné myšlenky k tomu, co jsem četl ve vánočním samodárku (Zrod českého státu), kde p. Charvát nabízí závratné hypotézy a souvislosti: třeba se mi velice líbí, že některé evropské národy vznikly +- jako práce pozdně římských politruků, kteří (prý) měli za úkol zlepšit morálku vojenských jednotek tím, že jim dali "etnickou" identitu, včetně národních pověstí. V té souvislosti se ptá, k čemu máme v pověstech p. Kroka, který je pro příběh zcela zbytečný (L+T+K mohly být přímo dcery p. Čecha). Že prý jestli to není náhodou reflexe původem barbarského důstojníka p. Croka (Chroka), který organisoval korunovaci císaře Konstantina v Británii :-)

Dle mého Ortel nemá s těmito ušlechtilými zábavami nic společného :-)
BRAMBOREENA --- 11:41:19 29.12.2015
???: upřímně řečeno... asi jo, stačilo. Když jsem to před osmi lety psala, byla to naprosto menšinová, osamocená, nepravděpodobná "vize" (proto to taky pro mě bylo zajímavé). Dneska se okolní situace vyvinula tak, že Snovačka vlastně "oddriftovala" do středního proudu (a možná skoro k Zemanovi a jeho rádoby "vlasteneckým", ale ve skutečnosti akorát nesnášenlivým plkům). Reedice byla naplánovaná před dvěma roky, vyjít to mělo letos v květnu na veletrh (což byla doba, kdy žádná "uprchlická krize" ještě nebyla) - kniha byla vysázená, obálka namalovaná, všechno v běhu, akorát se to pak kvůli grafice o půl roku zdrželo, no a teď to zkrátka vyšlo vzápětí po Paříži a zařadilo se to do množiny knih typu "Podvolení" a počinů typu "Ortel". Já přece jenom doufám, že Snovačka vyznívá spíš vlastenecky než xenofobně a není to za čárou, nýbrž ještě na té příčetnější straně; ale kdybych se měla rozhodovat až dneska, jestli tu reedici udělat, asi bych se o to nesnažila. Překroutit se dá leccos a xenofobie je kolem už tak dost.
??? --- 10:31:45 29.12.2015
tak jsem az ted docetla novelizovanou Snovacku. Rozhodne za vydani stala. A teda dost by vysvetlovalo, kdyby za soucasnou protiuprchlickou hysterii stal virtual v rukach ceskych tajnych sluzeb. Ale jako nestacilo by to uz?
SARGO --- 12:25:40 27.12.2015
BRAMBOREENA: Já bych je neplašila. Výskyt čehokoli s potomstvem nekompatibilního působí choroby :-D
BRAMBOREENA --- 12:04:02 27.12.2015
SARGO: ajaj :( Já to u OneHotBook hned nahlásím, že přítomnost nahrávky Mycelia v domácnosti způsobuje choroby...