Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MELOUN --- 13:25:52 30.11.2015
BRAMBOREENA: placku nepotřebuju, stačila by varianta [MP3 ke stažení] jako u jedničky.
BRAMBOREENA --- 8:58:41 30.11.2015
Žhavá zpráva z OneHotBook: audiokniha Mycelium II je nahraná, už se lisuje a tiskne a s trochou štěstí bude příští týden. :)
BRAMBOREENA --- 21:59:37 27.11.2015
Tento víkend se koná "Fantasy con v knihovně". Pokud vím, bude to probíhat paralelně v knihovnách ve třech různých městech, ale konkrétně já budu v knihovně v Dobříši. Mám tam provést cosi jako besedu a povídání o Myceliu, ale přivezu tam taky Snovačku a přesný obsah proslovu se asi vyvrbí až na místě podle situace a nálady publika. Přede mnou má pořad Jiří W. Procházka s Klárou Smolíkovou a ještě předtím nakladatelství Gorgona (Rinvit a spol.). Jinak je to zaměřené hlavně na deskovky, dračák a podobně, asi to bude zkrátka pohodový válecí malý fantasy con, přespává se ve spacáku a hraje se přes noc (ale tou dobou už asi já budu zpátky doma u soustruhu smolit pátý díl). Ale předtím všechny kolemjdoucí ráda uvidím!!! :)

Místo - knihovna Dobříš, Školní 36; Mycelium - sobota v 15:00.
BRAMBOREENA --- 22:32:58 23.11.2015
Když i lysohlávky dokážou tohle, co teprve össenské houby? :D
EWAO Psychedelic Mushroom Compound Found to Grow and Repair Brain Cells
http://www.ewao.com/a/psychedelic-mushroom-compound-found-to-grow-and-repair-brain-cells/
BRAMBOREENA --- 18:32:41 19.11.2015
OKEYA: Tyhle kombinace jsou úžasné.
No nicméně volnou asociací mi to připomnělo storku, která nedávno proběhla internety - že kdosi prý dostal rakovinu od své tasemnice. :D (Podrobnosti nevím, po zdroji jsem nešla, viděla jsem jen nadpis toho článku ve své oblíbené FB skupině "Ezoterické kraviny" a nejsem si jistá, že chci vědět víc.)
HELA --- 17:37:12 19.11.2015
RICARDERON: jako, já bych ráda, moc ráda... elektronickou do Kindlu na cesty a doma se moct kochat papírem... ale na to, abych si knihy, co chci přečíst, kupovala dvakrát, místo abych si koupila další knihy, co chci přečíst, bych musela mít sponzora :)

BRAMBOREENA: děkuju. Normálně dávám přednost papírové verzi, ale teď budu brzo potřebovat nějaké dobré čtivo na delší cestu, a nechci kromě čtečky tahat už nic víc. Ale zvážím teda ulovit tuhle v papíru a nechat si ji po návratu (nebo, jak se znám, spíš ještě před odjezdem :D), a na cestu vymyslet něco jiného.
OKEYA --- 15:31:58 19.11.2015
BRAMBOREENA: Vtipné je, že existujou systémy, kde tu vlastnost nedává rostlině houba, ale ve skutečnosti virus osídlující tu endofytní houbu. Což je dost neuvěřitelné, ale prokázané: "A Virus in a Fungus in a Plant: Three-Way Symbiosis Required for Thermal Tolerance"
BRAMBOREENA --- 15:28:46 19.11.2015
Symbióza s houbami umožňuje netušené věci - http://wattsupwiththat.com/2015/11/17/claim-fungus-can-help-plants-tolerate-heat/
Vlastně mám to Mycelium krásně vědecky podložený, je to jen nepatrná extrapolace. :D
BRAMBOREENA --- 14:16:06 19.11.2015
Ricarderon milý a taktní jako vždy... s puškou v ruce a ohněm v srdci hájí zájmy Arga! :D

HELA: Bude.

Ale je teda pravda, že zrovna u téhle knížky se ta vizuální stránka tak povedla, že papír asi má něco do sebe.
RICARDERON --- 13:11:57 19.11.2015
HELA: Kupte si papírovou verzi, i když bude e-kniha. Neasi.