Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SARGO --- 9:45:34 24.2.2015
BRAMBOREENA: Možná senility, možná konečného pochopení, o co těm lemplům čtenářským vlastně jde. :-D
BRAMBOREENA --- 9:14:09 24.2.2015
SARGO:
Autorská:
Tak to mám radost, že se líbila!!! :)

Psychiatrická:
Tak on prý je to u autorů příznak senility, když ve svém světě začnou propojovat všechno se vším... ale tady nebylo zbytí, když ***(kdosi, spoiler)*** a Loannet jsou sourozenci :D Mám výmluvu!
SARGO --- 8:54:26 24.2.2015
Čtenářská:
K Časovému dluhu ze sbírky Na konci apokalypsy jsem se dostala až včera. Pojala jsem totiž touhu si tu povídku vychutnat na papíře a kniha konečně přestala být hlídána a očítána :-) Povídka tady paní spisovatelky je v ní s náskokem nejlepší, dílem proto, že konkurence je chabá či věkem zvetšelá, dílem proto, že je prostě dobrá. Okoralému srdci čtenářově, které již zřídkakdy nad něčím zaplesá, tu nechybí nic z toho, po čem prahne: pěkný jazyk, stavba a zaujetí rozumové i emoční; nemluvě o dalších pár kamenech do obrazu argenitového vesmíru. Jednotící pozadí dává i jednotlivým povídkám výtečný přesah; není to náhodný kolemjdoucí, ale oblíbený, byť jen zřídkakdy viděný příbuzný, se kterým rádi kohokoli seznámíte. Velice též oceňuji ten prvek (který mám v knihách nesmírně ráda, ale je málokdy k vidění), že když autor něco zná, namátkou o zahradách, tak to využije na úrovni, která není didaktická ani samoúčelná, ale přiměřeně podaná a zajímavá a slouží svému účelu. Povídku tedy doporučuji.

Fanynkovská:
Loannet! Loannet? Jako by se náhle slunce rozzářilo jasněji, ocásek se nadšením zatřepetal, obličejové svaly jeví potřebu vyskládat se do poněkud nepříčetného výrazu. Jaká laciná podbízivost přidat těch pár zmínek o Loannetovi! Košík koťat! Orosená růžová poupátka! Západ slunce nad tropickým ostrovem! Přeci na to neskočím? Aha, skočím. Co se dá dělat: ono vrátit si ten pocit, kdy jsem se s ním potkala poprvé, vlastně vůbec není špatné... teď už jen vytáhnout ze zaprášené krabice ten kus opálu, o kterém jsem si tak zdařile předstírala, že je to argenit, a znovu si přečíst Eternaal. :-)
BRAMBOREENA --- 13:19:34 16.2.2015
www.dagon.cz/mycelium-iv-videni-za-znalosti-se-plati/
BRAMBOREENA --- 19:19:14 14.2.2015
RIP: Tys ten pocit pojmenoval! :)
RIP --- 13:01:44 14.2.2015
No, já bych hlavně zakázala tohleto předčítání úryvků autory, divím se, že se sami těm novinářům nebrání. Pokaždé, když to na mě v TV vybafne, jsem jat ochromujícím pocitem trapnosti a přepínám :-)
FERRYH --- 11:46:08 14.2.2015
to bylo joke-postuchovani.. klid! :))

jinak me ty ukazky take zarazily ... jenze jsem si uvedomil, ze to je vyjmute znacne z kontextu dila ... a pitome! obe ukazky jsou z povidek ktere oba dobre zname a TY jsou o necem uuuuuuplne jinem, nez co zduraznily ukazky...

to je problem dnesniho sveta - vse musim bejt ve zkratce a pokud mozno kontroverzni az bulvarni.. plati to bohuzel i o CTV jak se ukazalo na tohle prikladu ;O((
BRAMBOREENA --- 11:39:38 14.2.2015
FERRYH: Ale prosím tě, Ferry, co jsem napsala tak strašnýho, že z toho vyvozuješ, že všude chci reklamu? :D I zmínka o knize jako celku se počítá, jsem naprosto spokojená, že se to Ivanovi (a díky Petru Vizinovi) povedlo dostat do bedýnky, co se modře rozzářila.

Sama jsem si ale díky tomuto pořadu (a díky čteným ukázkám z "akční" sci-fi) znovu jasně uvědomila, že střílení a rozprskávající se orgány mě FAKT NEBA. Už jsem holt baba stará, nebavilo mě to nikdy, ale s rostoucím věkem mě to otravuje čím dál víc. A zatímco dřív jsem si říkala, že se třeba přizpůsobím proudu a zkusím to psát taky, teď už vím, že opravdu, opravdu ne. :D
FERRYH --- 3:25:40 14.2.2015
BRAMBOREENA: ty bys taky vsude chtela samou reklamu! :)) (dalas za tohle Adamovice na blacklist? ... :))
BRAMBOREENA --- 1:18:48 13.2.2015
Pořad "U zavěšené knihy" ze 4.2., kde Ivan Adamovič mluvil o své antologii "Na konci apokalypsy", už je online: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10619821880-u-zavesene-knihy/215411000170005/ . Po úvodním představení knihy čte ukázku ze své povídky Ondřej Neff, následuje rozhovor s Ivanem Adamovičem o trendech v české sci-fi... no a argenit holt zůstává vskrytu, jak to má správně být. Ale zde místopřísežně prohlašuju, že v té knize jedna argenitová povídka je.