Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HYPERION --- 20:01:20 28.12.2014
BRAMBOREENA: No, on ten rozdíl jednoho hlasu bývá tak jednou z deseti případů, často je to vítězství docela jednoznačné. Hodně vyrovnané bylo druhé semifinále, tam se dalo sledovat i to, jak autoři propagovali soutěž na svých sítích a hned to bylo dramatičtější, takže tobě díky za propagaci nejen zde :-)
BRAMBOREENA --- 19:57:22 28.12.2014
HYPERION: To je ono. Na špičce je prostě pár lidí. Je jedno, který zrovna vyhraje (jak píšeš - HYPERION - stačí rozdíl jediného hlasu, čili asi se v tom střídají víceméně náhodně :D); podstatné je spíš, že se v nominacích pořád dokola objevují, to je nejlepší důkaz stabilní setrvalé kvality. Dávala jsem sem ten odkaz taky spíš proto (jako příjemné ujištění, že houbičky jsou v těch nejlepších rukou). Hlasovat nebudu, v tomhle kole by mi to bylo fakt hloupé (i když povídku mám i v té Apokalypse, takže "zaujatá" jsem hned ve dvou případech).
HYPERION --- 19:49:14 28.12.2014
Ještě k té Bitvě (řekněme, že vzhledem k aktuální účasti Mycelia to není tak docela mimo): Je docela zajímavé vybírat každý měsíc obálky od domácích tvůrců. Někdy není skoro co vybrat, někdy je toho dost, ale víceméně pořád poměrně málo. Tvůrců zase tolik není, ale myslím, že kvalita je více než slušná a výtvarníky jako je Tom Kučerovský, Milan Malík, Mišo Ivan a řada dalších je radost sledovat. Samozřejmě to nedělám jen kvůli tomu, aby si návštěvníci webu zahlasovali o nejlepší obálky, ale především aby byly vidět a třeba i naznačily, jakou cestou se ubírat...
VLCACKA --- 19:39:36 28.12.2014
Pardon, mně se na chvilku zasekla diskuse, tak vy už jste to tu proprali... :-)
VLCACKA --- 19:36:23 28.12.2014
FERRYH: No já vím, no, ale prostě mi to k těm detektivkám patří...
ZOIDBERG: Myslím, že ani Svitky z londýnského mostu nemají špatnou obálku, ale tak Tomáš je mezi našimi jeden z top...
HYPERION --- 19:13:32 28.12.2014
ZOIDBERG: Vyhrál Milan Malík s Výtahem. A ano, byl to silný měsíc, v jiných by Excelsior dominoval, ale to už je holt nebezpečí této soutěže, na konci však může být jen jeden vítěz a občas je to jen o jeden hlas. Takže každý se počítá :-)
ZOIDBERG --- 19:11:36 28.12.2014
HYPERION: Asi silný měsíc. Na mě je ta Šouflová taková cukrkandlová.
HYPERION --- 19:03:59 28.12.2014
ZOIDBERG --- 18:53:56 28.12.2014
FERRYH: Zhouf měl pár pěkných věcí,ale podle mě je přeceňovaný. Patří ale k devadesátým letům stejně, jako nevkusná trvalá k osmdesátým, nebo houba k vlhkému rohu zdi :-)
VLCACKA --- 18:31:16 28.12.2014
FERRYH: Ale tak jasně, nebyly dokonalé, taky ho pak na mnoho let vystřídal Oldřich Liška, ale prostě k těm detektivkám patřily...