Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BRAMBOREENA --- 21:46:51 31.5.2014
A mezitím na Facebooku...

Píše mi Joanna Czaplińská z Polska - jak se ukazuje, opravdu se do toho statečně pustila a Mycelium překládá. Píše o Lodích: "Dospěla jsem k okamžiku, kdy se musím rozhodnout pro polské slovo. Po dlouhých diskusích s manželem tipujeme kogu http://cs.wikipedia.org/wiki/Koga "
Vedly jsme ještě debatu o tom, že briga i galéra jsou moc pirátské a trampské. Musím říct, že slovo "kogga" se mi líbí :)
Píše ještě: "Je to středověké, staré, kromě toho má v polské sci-fi už jednu konotaci. Jeden z klasiků polské sci-fi totiž napsal Koggu z černého sluince. Lodní össein bude koganský/kogganský össein."
Každopádně - Joanna je hrdinka!
VALTARI --- 21:23:36 31.5.2014
Grobenius: to už nebylo na Edu, ale na zdejší osazenstvo.
GROBENIUS --- 21:12:40 31.5.2014
VALTARI: Eda nikdy nepatřil do Fandomu, jeho zájmy byly jinde, jen ho pár lidí (i z fandomu) znalo a někdy i obdivovalo.
VALTARI --- 20:47:52 31.5.2014
BRAMBOREENA: Není to třeba vysvětlovat, tohle vysvětlení k nevysvětlení chápu. Abych já vysvětlil své vysvětlení: původně jsem jen zkoušel, zda Goodreads umožní dělat si poznámky ke knize. To byla ta první, krátká. Umožní, ale pak ji neumím najít a je mi to na nic. Ta druhá, delší, byl výcuc z dvojstránky poznámek, které si dělám z knih, které mi stojí za to si číst. A na to, že měsíčně mám čas přečíst sotva deset knih mimo svůj obor, si musím hodně vybírat.
Takže jediné mrzuté nakonec je, že jsem přišel na to, že naše spory s E nebyly jen odborné, jak jsem se radostně domníval, ale i lidské. Budiž, stává se mi, že to nerozpoznám. Na druhou stranu se mi tu potvrdilo, že do hlubin fandomu opravdu nehodlám sestupovat. Každá cesta stíny má svou cenu.
VALTARI --- 20:39:26 31.5.2014
ELHO_CID: postavy by se měly chovat logicky dle příběhu a dle sebe sama. Pokud jsou pozemštané, měli by se chovat pozemšťansky, nebo by mělo být hodně vysvětleno. A v tomto případě mi chování přišlo sice konzistentní, ale ne uvěřitelné. Toť můj problém s dílem

Krom toho bych neřekl, že třetí díl něco podstatného stran dopisu rozťal, osobně bych soudil, že s ním se ještě trocha legrace užije :)
SHEALA --- 17:22:20 31.5.2014
SARGO: Hlásím se! Jsem Pinky. Nebo spíš jako postava mám dost dobrej character development, takže jsem byla Pinky na 100 a teďka mám jen občasný úzkostný záseky... který sou ovšem tak brutální, že to až nejde.
ALONSY --- 14:04:03 31.5.2014
SARGO: Jo, můžeš mě zapsat :)
Je to strašný, ale je to tak.. :D
SARGO --- 14:00:49 31.5.2014
Pinky by mohla zjevně sloužit jako svého druhu Rorschachův test. Komu připadá nepochopitelná, ten obdrží plaketu s gratulací a potvrzením svého duševního zdraví, kdo chápe, či se nedej bože ztotožní, ten bude rovnou zapsán do pořadníku na psychiatrické vyšetření. :-D
KAROLINA_F --- 13:36:57 31.5.2014
Ono s tou Pinky: Je docela důležité oddělit si její vnitřní monology (které jsou nepochopitelné pro normálně fungující lidskou bytost) a to, co nakonec vlastně filtruje vůči ostatním. To totiž ani zdaleka není tak neracionální jako její myšlenky. Takových lidí je, co uvnitř cítí nejistotu a pochyby, ale navenek se projevují úplně normálně. A učitelství nebo práce s dětmi - kdo má děti, tuší, s čím se lze setkat. Ale i tak se klidně postavím za to, že i introvertní a nejistí lidé v některých směrech mají dětem co dát.
ALDARION --- 13:05:53 31.5.2014
IDLE: Navím, jak moc se liší práce trenéra od školství. A v tom jsem potkal existence...