Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LIA09 --- 15:22:20 30.4.2014
BRAMBOREENA: Týjo, já si snad poprvé koupím nějakou audioknihu!
SARGO --- 14:58:30 30.4.2014
BRAMBOREENA: Páni! :-D Vůbec si nedovedu představit, jakým způsobem takovou bichli zhutní do mluveného slova. Ale zvědavá teda jsem velmi :-))
BRAMBOREENA --- 14:51:29 30.4.2014
Tak mi právě volal pan Pilař, který dělá audioknihu. Lucasovu linii bude číst Jaroslav Plesl, Kamëlë bude Kristýna Frejová, Stafford Martin Stránský, ty ženské role všechny ani nevyjmenoval, ale každou postavu bude mít někdo. Zítra se začne nahrávat a prý se tam můžu přijít podívat :) Dvanáctého bude jakási prezentace, kam budu nahnána na besedu společně s Kateřinou Tučkovou a dalšími celerobritami, jejdamane, to bude ostuda... Ale jdu tam, samozřejmě, za houby se musí bojovat do posledního dechu! :D


RIP: no jo, já znám jediný slovo z jidiš, a to je štrůdl :)
BORGDOG --- 13:21:52 30.4.2014
Snadno bych si uměl představit Össein jako něco na způsob heptapodštiny A a B z Chiangova "Příběhu tvého života." Škoda, že nemá i podobné účinky, to by bylo Mycelium ještě zajímavější. :-) A konstrukční lingvistikou se tu tuším zabývá ID GAARQ, zkuste ho angažovat.
GENTIANA --- 9:57:27 30.4.2014
IDLE: Předpokládám, že když jdou Össeané na pivo, tak taky nadávají na poměry hovorově.

Ono by se s tím něco dělat dalo...
RIP --- 9:35:15 30.4.2014
BRAMBOREENA: Že se nehorázně vytahuju vědomostma náhodně získanýma díky překladu Rostena, ale jidiš má z hebrejštiny asi tak deset procent slovníku a 85 % z němčiny, takže to není úplně dobrý příklad :-)
BRAMBOREENA --- 9:28:09 30.4.2014
IDLE: tak určitě mají i nějakou lidovější verzi, která se má k össeinu lodnímu jako jidiš k hebrejštině :)
Ale já tohle nedávám, vymyšlení a kodifikace konzistentního jazyka nejsem schopná, to už čeká na apoštoly a vykladače - a nejlépe až po mé smrti, aby se měli o čem bavit u piva a neotravovali s dotazy mě :D. (To je osvědčený model, jiní už odzkoušeli :).)
IDLE --- 9:15:08 30.4.2014
GENTIANA: Lidová verze? Smí se to vůbec? Já myslela, že u össeinu je právě podstatný ten perfekcionismus.
GENTIANA --- 9:10:48 30.4.2014
ARGANNAH: Já jsem jaksi zvyklá na finštinu, takže mi šest přehlásek v jednom slově nepůsobí ujímání... ale ano, össeánštinu by to chtělo dotáhnout do konce, ať se dá jakžtakž používat. Aspoň nějaká jednodušší lidová vševesmírná verze.
FERRYH --- 7:55:56 30.4.2014
RICARDERON: hehe!! a to je dokonce stara kultovni israelska Psy-Trance kapela!
teda muj zanr... :))
ale treti jejich album je nejlepsi:
Infected MushrooM - Never Ever Land (HQ) GoA
http://www.youtube.com/...ALBTKoXRg38BDzelXC1yCZVuJhwXCRkC_w&v=cNpLXuO1j1c&feature=player_detailpage