Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HYPERION --- 9:03:07 30.11.2013
VANEK: Vlastně jsem napsal všechno ostatní vyjma ukázky z povídky a právě té úvodní poznámky kurzívou, ale co na tom záleží :-)
HYPERION --- 9:01:25 30.11.2013
???: Každopádně jsi to tam zadala moc hezky, díky a omlouvám se, že vám zlotřilí editoři dělají nepořádek v systému! :-)
??? --- 2:05:16 30.11.2013
BRAMBOREENA: :-D jsem to nechtěla psát až takhle přímo :-D
BRAMBOREENA --- 1:58:23 30.11.2013
???: "Editora Hyperiona"? :D
No já mám ten odkaz otevřený, stejně si to chci koupit: http://www.kosmas.cz/knihy/189569/plnou-parou/
??? --- 1:55:29 30.11.2013
VANEK: pardon, už to vidím. no nic, nechám ho tam, v anotaci je to pak již přesně:

Nová antologie editora Hyperiona zachycuje v uceleném knižním souboru česky vůbec poprvé výrazný fenomén zahraniční fantastiky poslední doby. Můžete se těšit na dávno ztracenou romantikou obdařené příběhy zahalené parou z podivuhodných strojů. Povídky stvořené řadou známých tváří současné světové fantastiky vás přenesou nejen do minulosti, ale i na jiné světy a do dob, jež sice nikdy neexistovaly, ale bylo by krajně vzrušující, pokud bychom je mohli navštívit i jinak než jen na stránkách knih. Kdokoli s kouskem odvahy v srdci a lásky k mnohem jednodušší minulosti bez počítači řízeného života nalezne v knize světy, v nichž prožije doslova dech beroucí dobrodružství.
VANEK --- 1:46:29 30.11.2013
???: Ehm, jen jako autor článku, což znamená, že napsal tu anotaci kurzívou, respektive ji zaslal do redakce FP; ohledně knížky je všude "Martin Šust sest."
(Aneb z bibliografie nám nikdo holubník dělat nebude!)
??? --- 1:43:45 30.11.2013
BRAMBOREENA: tak tady http://fantasyplanet.cz/clanek/plnou-parou-antologie-retrofuturisticke-fantastiky je HYPERION též jako autor, tak to u nás takhle nechám, no :-)
??? --- 0:54:10 30.11.2013
HYPERION: je možné, že jsem dnes pouštěla tu antologii, kde jsi editor?
Máme s tím prostě problém, když je to "jen" editor, divně se nám to na těch webech zobrazuje, nakonec jsem byla přesvědčena, ať Tě dám jako autora. Je to tam divně neošetřené.
BORGDOG --- 0:20:41 30.11.2013
GENTIANA: Učebnice není beletrie... a běž se raději vyspat, začínají být viditelné stopy myceliální intoxikace. :-)