Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WASSER --- 23:57:40 31.10.2013
ALDEMIK: Díky za upozornění, přidáme ji na web do sekce 'Ohlasy'. Jinak co říkáš potom (ALDEMIK), má něco do sebe, a ta historka s 9/11, jakkoliv je více-méně pravdivá, vede bohužel k jisté zjednodušující interpretaci (ve skutečnosti je mj. předmětem knihy právě rozpor mezi komfortním ale duševně vyprahlým liberálem a zaslepeným ale smysl života nepostrádajícím fanatikem a rozhodně není úplně jasné, kdo je na tom lépe).
BORGDOG --- 23:35:38 31.10.2013
PIPIN: A to je podle mě i další problém, ze kterého vyrůstá tenhle: Dělení literatury na minstream a "to ostatní." Jakmile s tímhle začneš, logicky se utvoří skupiny pokládající "to ostatní" (ze svého pohledu) za podřadné už z principu. A protože čtenářů SF/F je méně, máme naše staré známé ghetto, případně, jak někdo trefně napsal, výsadkářskou, plně samostatnou divizi: Vlastní autory, vlastní kritiky, vlastní nakladatele, vlastní čtenáře...
PIPIN --- 23:27:34 31.10.2013
BORGDOG: Já nevím, na mě ten její blogpost takhle jednoduše nepůsobí. Píše, že nemá ráda sci-fi, páč toho moc nečetla a to co četla ji nezaujalo. Může mít pravdu, protože nevíme, co četla. Mohlo se stát, že se prostě potkala s nevhodnými zástupci žánru. A vlastně mi připadá, že tím, že její poměrně obsáhlý a dvoudílný blogpost zredukuješ na "Je to sci-fi. Sci-fi je brak. Je to brak", děláš vlastně to samé, co jí vyčítáš - zjednodušuješ. Ona se o tom snaží přemýšlet, hledá paralely atd. Hledá je nesprávně, ale určitou snahu jí podle mě nejde upřít.

Ad další: Neznalost kontextu bych jí také nevyčítal. Bylo by lepší, kdyby znala, co bylo předtím a nejlíp i co bude (ale lidi, co vědí co v Myceliu bude dál, se odhaduju dají spočítat na prstech maximálně dvou rukou a většina jich je v tomhle topicu :)), ale měla by být schopna tu knihu zvládnout i samostatně. A tady už je to problém, který zde byl zmíněn - řada věcí v knize není dořečena nebo vysvětlena úmyslně, přesto je z kontextu lze chápat (nejen protonace a jiné cizí výrazy, ale plazmové lyžování už snad opravdu takový problém není, i když jsem sám nikdy na plazmě nelyžoval...). Že to bloggerka četla jaksi povrchně a poněkud selektivně, to z toho zřejmé je. To židech atd., s tím už nesouhlasím poměrně zásadně.

Jinak mi ale připadá, že tenhle blogpost je důkazem, že přes veškerou snahu (a jakkoli bych to Vilmě strašně přál), tahle kniha prostě pro mainstreamáka není. Na to je tam moc těch protonací, transmyceliálů, dalekozření, vyskytují se tam nejen mimozemšťané, ale i jeden mimo-D-alfan...Mann to opravdu není, v dobrém i špatném smyslu!:)
GROBENIUS --- 23:11:53 31.10.2013
ALDEMIK: asi se všichni shodneme, že negativní recenze je pro autora podnětnější než pozitivní (ještě lepší je asi recenze kritická), ale tohle bych snad za recenzi ani neoznačil; autorka svou na odiv vystavovanou nechápavostí jen maskuje, že knihu četla výběrově a všímala si jen elementů, které potvrzovaly názor, který si udělala nejspíš dřív, než knihu otevřela...
ALONSY --- 22:54:08 31.10.2013
Jakmile vidím někoho pronést názor sci-fi je zásadně brak, tak ho naprosto přestávám brát na vědomí.
Ne kvůli tomu, že by mě tolik rozčilovalo, že má odlišný vkus, ale jsem celkem přesvědčená, že to takovému člověku nemůže moc myslet a nedochází mu, co všechno autoři sci-fi ovlivnili a jak by bez nich současnost asi vypadala (no, to já možná taky ne, ale teorie které mám moc veselé nejsou:)
JANADVORACKOVA --- 22:44:16 31.10.2013
On možná fakt, že se vůbec v souvislosti s knihou 11. září zmiňuje, bude pro nescifisty víc pobuřující než to, že je to sci-fi. To bude ale hodně matoucí a oni - už tak dost mimo - budou muset přijít s nějakým vhodným vysvětlením toho, co vlastně jako sci-fi chápat nechtějí a jako pozadí útoků chápat nikdy nemůžou.
BORGDOG --- 22:37:50 31.10.2013
WITTGENSTEIN: Aztékové mě popravdě napadly taky, a přišli mi mnohem bližší, než muslimové. Stačí si přečíst něco o jejich kultuře.
WITTGENSTEIN --- 22:36:01 31.10.2013
ALDEMIK: A ještě k tomu podobenství s muslimy: to je přece jen inspirační zdroj. Vtip je v tom, že Össeané se od Pozemšťanů liší mnohem víc než muslimové od západních bezvěrců. Jsou cizí, hodně cizí (a mimochodem velmi přesvědčivě podaní). Dejme tomu jako Aztéci - ale s tím, že jejich náboženství skutečně funguje, že to není jen kulturní konstrukce. Což se ostatně vyjeví v dalších dílech.
BORGDOG --- 22:33:21 31.10.2013
WITTGENSTEIN: Má názor rovnou na celý žánr. :-) Hele, já taky pokládám třeba Meyerovou za odpad. Podobně i většinu vaginálních fantasy. Ale když si to myslím, jednoduše to NEČTU. A když už to kritizuju, kritizuju konkrétní věci, co ZNÁM - a když už se donutím to přečíst, pak to přečtu pořádně. Sežvýkal jsem první Anitu Blakeovou, první díl Twilightu i kus Hostitele. Ano, pokládám to za odpad. Ale kdybych měl psát recenzi, určitě bych ji dokázal napsat víc nestranně a argumenty by nevyplývaly z faktu "nemám rád paranormální romance."
WITTGENSTEIN --- 22:29:09 31.10.2013
BORGDOG: A tak... já se nedivím. Nezná, co bylo předtím (Jednou přijde tma, Lunapark Luna, Beztvaré měnící se), na rozdíl ode mě neví, co se bude dít dál (Jantorové oči jsou de facto jen prolog), je zmatená, ale má NÁZOR :)