Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JANADVORACKOVA --- 17:29:06 28.9.2013
BORGDOG: To zatím nemůžu říct, ještě jsem nečetla. čekám na dvojku, pak si dám oba díly (někdy mezi svátky). A schválně, co to se mnou udělá :).
GENTIANA: Něco snadno nositelného, s nepřilnavým povrchem, (aby se to dobře čistilo), takže klidně něco pánvovitého :). Může to být i součástí větší sady snadno přenosných důležitých předmětů (stejně jako se nosí takový ten univerzální pomocník x v jednom - nůž, otvírák, vývrtka, kdesi cosi) :).
GENTIANA --- 12:31:33 28.9.2013
JANADVORACKOVA: Představuju si něco ve tvaru pánve vč. užitečného držadla. Že by nápad na merchandising?
GENTIANA --- 12:30:49 28.9.2013
Já jsem zase sklidila lógr a on tak krásně plesniví a drží pak tvar kýble... s tím by se dalo něco provést. Včil je teda rozšlapaný v záhoně, zlepšuju jím to, co pro nedostatek lepšího výraziva nazývám hlínou.
BORGDOG --- 11:37:13 28.9.2013
JANADVORACKOVA: Myslím, že v jedné epizodě bylo i tohle. :-)
JANADVORACKOVA: Že by něco na destičku k Travisově mandale?
JANADVORACKOVA --- 11:31:08 28.9.2013
BORGDOG: Plátkovali je a řekla bych, že rozprodávali. Že by je i jedli? U Ferengů je ale možné všechno.
JANADVORACKOVA --- 11:22:19 28.9.2013
BRAMBOREENA: "Velikost aiö může být libovolná – od příručních aiö pro drobné oběti..."
Takový příruční oltářík pro lidské oběti by byl určitě také užitečný -:))).
Aneb ve stylu pětice:
poklidně jdeš
oběť zmerčíš
rychle chytíš
oltář nachystáš
rituál provedeš :).
ALDEMIK --- 19:08:59 27.9.2013
Ještě ke slovníčku:
Vyškrtla bych všechna vlastní jména, kde není co vysvětlovat (Lukasova matka, nenarozená dcera, plazmolyžař a tak) - myslím, že se v knize nebudou nacházet výrazně v kontextu, kdy nebude jasné, o koho se jedná, a tudíž nemá smysl je vysvětlovat. Jde spíš o seznam postav, což má smysl u divadelních her, ale ne tady :-) alespoň pro mě. Naproti tomu třeba překlad Lukasova jména smysl má.

össein není jen jazyk, ale i písmo - nebo ne?

fly-in chrám mě pobavil, hlavně proto, že jsem si ho s momentálně vykojeným mozkem přeložila špatně jako fly-through chrám, což mi zvláště ve spojení s rituálními oběťmi přišlo velmi veselé. Po zjištění svého omylu jsem si ho smutně asociovala s letním kinem, ale taky dobrý :-)

U Kamëlë bych dala jako první, že je vypovězena na Zemi, a až poté obchůdek (logicky mi sedí tohle pořadí - obchůdek je na Zemi), to je detailale
BRAMBOREENA --- 19:07:48 27.9.2013
IDLE: Já spíš počítala s tím, že to bude na netu a bude se to updatovat - ale uvidíme, zeptám se, jestli v Argu skousnou, že pár stránek ještě narychlo přibude. Pak by to mohlo být, jak říkáš. :)
IDLE --- 19:05:47 27.9.2013
BRAMBOREENA: Takže slovníček bude v každém dílu, a postupně budou přibývat informace a ubývat začerněné plochy? :)
BRAMBOREENA --- 19:04:44 27.9.2013
ALDEMIK: To je náhodou geniální myšlenka! :) Tak já to zkusím, jo?

Ve dvojce už o všem tomhle zmínka je - ono se to všechno v hrubých obrysech odtajní poměrně brzy, pak se to jenom upřesňuje a vynořují se další podrobnosti (které ve slovníčku už naštěstí nejsou).