Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 20:40:58 14.6.2017
OMNISLASH: coz ne vzdy musi byt na skodu. Docela bych takovou sluzbu uvitala v knihkupectvi a nebo ve vytvarnych potrebach. Jo, jeste syrove obchody, ty penezenka taky tezce nese.
VICKE --- 19:17:39 14.6.2017
SHEALA: Pořádný bič. Nosej si virtuální realitu v hlavě. Obvykle ji uvozují slovy: "To já pamatuju…" nebo "Za mých mladých let…" …ale zkus jim to říct a poznáš, jak tvrdá je berle.
GENTIANA --- 18:49:01 14.6.2017
XCHAOS: Bruntálsko-össenskej postapo crossover už je rozpracovanej, zatím ve stavu šíleného bordelu, ale v létě na tom hodlám zase trochu dělat.
MOUNTBATTEN --- 17:30:30 14.6.2017
OMNISLASH: se to ma poustet do usi, kdyz jde clovek do lesa na houby
VANEK --- 17:01:13 14.6.2017
OMNISLASH: Tam není podprahové "hlívu! hlívu!"?
SHEALA --- 16:32:38 14.6.2017
JANADVORACKOVA: tak ono se to používá jako terapeutická metoda spíš. S tím, že senior si moc nevybírá, personál zařízení nebo někdo mladší to donese a pustí. https://www.wired.com/2017/04/vr-for-seniors/ nevím jestli čteš anglicky - blbý je že já mám zadaný taky psát anglicky :D
JANADVORACKOVA --- 16:28:34 14.6.2017
SHEALA: Připomněla jsi mi trochu mou 79 letou babču, která nedávno dostala obyčejný digitální foťák - trochu starší, ale jednoduchý, aby mohla sem tam něco vyblejsknout. Jednou do roka jede k moři, tak aby si mohla udělat nějakou tu fotku na památku. Problém nastal, když se jí řeklo, že potřebuje baterky, nejlépe nabíjecí, že bez nich to nespustí a těžko se s tím naučí.
Cokoli složitějšího, nedej bože virtuálního, by ji asi odrovnalo :).
XCHAOS --- 16:00:33 14.6.2017
KAVEN: no ale musím přečíst tu tabulku a to ještě asi abych vrátil i k Na pomezí Eternaalu a k hydiadenovým (? či jakým) bombám. Psycho-fyzika Bramboreenina vesmíru je složitá a vytvářet extendend universe je vždy ošemetné :-) podstatné ale je, že RA-prostor určitě umožňuje velmi zajímavé topologie (četl jsem ale studii, že třeba čtyřrozměrné bytosti by třeba nemohly existovat na bázi života, jaký známe, protože ten vzniká díky dvourozměrné membráně, obklopující třírozměrný prostor)
SARGO --- 14:48:33 14.6.2017
XCHAOS: ANO! A ještě ti s radostí pár dalších bodů na dořešení dodám. :-D
KAVEN --- 14:03:29 14.6.2017
XCHAOS: Tak za takovou fanfikci se přimlouvám