Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BRAMBOREENA --- 22:06:25 23.3.2017
... −29° 37′ praví Wikipedie... ale upozorňuju, že když já to vymýšlela, pro běžného smrtelníka NEEXISTOVAL INTERNET :D
BRAMBOREENA --- 22:03:34 23.3.2017
GAARQ: Ke konci srpna přesně o půlnoci - ano, něco takového si pamatuju! Já měla příruček taky celý štůsek, nevím už jaké přesně, ale psalo se tam něco jako "jeden den v roce se Fomalhaut vynoří těsně nad obzor, takže byste ho mohli pozorovat v případě, že by obzor tvořilo moře, což si v Čechách těžko zařídíte, ale čistě teoreticky zkrátka a dobře JE TO TAM!" :D Holt je to souhvězdí jižní polokoule, deklinaci má mínus dvacet nebo tak nějak.
GAARQ --- 21:03:19 23.3.2017
BRAMBOREENA: a bylo to ve východních čechách, mezi orličkama a jeseníkem.
GAARQ --- 21:02:29 23.3.2017
BRAMBOREENA: vím já, co jsem to viděl? :) podle nějakých map jsem si tehdy (co to mohlo být za rok? 1983?) našel, že by měl být někdy v létě o půlnoci blízko obzoru. na něco jsem se díval, jenže jist si samozřejmě nejsem. jižní ryby nejsou výrazné. btw, klepešta a rükl v "souhvězdích" (1971), takové pěkné příručce pro mládež popisují, že fomalhaut by měl být u nás vidět ke konci srpna o půlnoci a v říjnu večer.
BRAMBOREENA --- 19:41:42 23.3.2017
GAARQ: Tys viděl Fomalhaut na Moravě?! Tak to jsem léta žila v bludu, že od nás vidět není (respektive škrtá horním paprskem zdola o obzor a nemá smysl se tudíž v jeho případě o cokoliv snažit); čili až před šesti lety při cestě po USA jsem po dosažení třiatřicáté rovnoběžky zbystřila, nařídila sobě (potažmo celé rodině) budíka na čtyři ráno (protože aplikace na mobilu se tvářila, že tehdy by měl být vidět) a v tu dobu skutečně zburcovala spící, vstala a vylezla kvůli němu ze stanu... :D I manžel vylezl; to je láska; opravdová! No a slavně jsem ho spatřila a zvítězila... pokud jsem tedy Jižní rybu identifikovala správně. Össe samozřejmě pozoruju každé léto, Vegu těžko přehlédnout; a Gerdu zas každou zimu (Procyon dtto).
GAARQ --- 14:38:29 23.3.2017
BRAMBOREENA: ve svých pubertálních astronomických začátcích jsem miloval slovo fomalhaut a nelitoval v létě u babičky mimo světelný smog rodného brna dlouhých hodin čekání a rozklepaného pohledu plastovým dederónským "astronomickým" dalekohledem.
BRAMBOREENA --- 13:46:01 23.3.2017
XCHAOS: Kdyby to opravdu nebyla exoplaneta, nýbrž neutronová hvězda o hodně dál, vlastně by to pro argenitový vesmír byla skvělá zpráva :D Když jsem tu Fomalhiwu v roce 1984 vymýšlela, měla jsem nějakou knížku o astronomii, ale tam bylo jen že Fomalhaut svítí bíle a je těch 25 ly daleko (což pro mě bylo jediné kritérium, aby to nebylo někde v háji daleko - všechny ty použité hvězdy jsou do padesáti světelných let - a ještě mě zajímal spektrální typ, abych mohla popisovat západy slunce :D). Měla jsem v té soustavě útulné čtyři planetky, z toho dvě obyvatelné. Holt jestli je tam nějaký prachový prstenec a kdovíjaké další podivnosti, je to alternativní realita a hotovo :)
XCHAOS --- 11:48:40 23.3.2017
Pokud Fomalhiwa obíhá kolem Fomalhautu, tak se nám ten argenitový příkrov začíná pěkně vybarvovat :-)
Mysterious Fomalhaut b Might Not Be an Exoplanet After All – astroengine.com
https://astroengine.com/2017/03/18/mysterious-fomalhaut-b-might-not-be-an-exoplanet-after-all/
(z jiného soudku: Stephen Baxter si představoval de-facto virtuální reality, simulované výpočetním výkonem na povrchu neutronových hvězd :)
BRAMBOREENA --- 13:46:54 21.3.2017
BRAMBOREENA --- 18:07:04 20.3.2017
Nominace na Akademii zveřejněny:
XB-1 » Nominace na ceny Akademie SFFH za rok 2016
http://www.casopisxb1.cz/aktuality/nominace-akademie-sffh-2016/