Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LASHANA --- 23:41:10 18.11.2017
GENTIANA: tak dnes jsem se s myceliem taky potkala, ale kacířsky skončilo i s tím chlebem v koši...
takové klobásky bych neměla odvahu ochutnat....
GENTIANA --- 23:11:52 18.11.2017
Tož qrilla a náhražky.... Uherák znáte, ne?

A ta jsem jednou měla uherský salám zn. Pick v lednici vedle jakýchsi vysokomasových klobásek jaksi dlouho. Klobásky mi chytly plíseň (mycelium!) od uheráku a taky zuherákovatěly.
LASHANA --- 20:32:45 18.11.2017
XCHAOS: no pokud se do toho pustíš, tak máš tak měsíc co číst (podle toho jak čteš rychle a kolik máš času) ... jsou to série několika knih....
XCHAOS --- 20:23:42 18.11.2017
LASHANA: neznám, ale jak říkám, navigace tím mega-archívem se děje na základě různých podnětů, například Elon Musk pojmenoval svoje drone-ships podle jmen General Systems Vehicles ze sérií Iain Bankse, takže je fajn mít cokoliv, co kdo zmíní, hned po ruce (je to obdoba YouTube jako archívu veškeré popmusic všech dob, na kterou si člověk vzpomene...).

asi bychom měli pokračovat případně v poště, ale úloha TJs (text-jockeys, obdoba DJs v hudbě), který ti řekne "když se ti líbilo X, tak to by se ti určitě líbilo i Y", je v dnešní době rozhodně nezastupitelná :-)
LASHANA --- 20:16:20 18.11.2017
XCHAOS: taky mám něco v počítači, ale tolik tedy ne :-)
tohle znáš? P. Anthony: Xanth, C. Berg: Rai-kirah, R.E.Feist: Trhlinové války
XCHAOS --- 20:11:43 18.11.2017
LASHANA: je to trochu death metal, no :-)
LASHANA --- 20:05:26 18.11.2017
XCHAOS: že by někdo chtěl ochutnat korš bych ještě pochopila ale qrillu? I když pravda možná by se dala nahradit spešl islandskou lahůdkou hákarl....
XCHAOS --- 19:59:31 18.11.2017
LASHANA: u mě spíš jedna z prvních, se kterými šlo v normalizačních 80tých letech přijít do styku v češtině, než oblíbená :-)

"sex s mimozemšťany" neznám, ale rád se nechám nasměrovat - složka "10.000-SciFi.and.Fantasy.EBOOKS" na mém desktopu obsahuje více světů, než budu do konce života schopen navštívit a pochopitelně uvítám navigaci.. od Octavia Butler tam mám 11 PDF :-)

(ano jsme tady offtopic, ale mě prostě nedala spát ta kuchařka, protože si myslím, že v kontextu specifik českého fandomu by to bylo takové uvěřitelnější, než třeba cosplay na Osseany, že jo... :-)
SHEALA --- 19:56:28 18.11.2017
LASHANA: hele, mohu se mýlit, pomalu už nevím co je canon a co headcanon. A Xenogenesis bych si mohal přečíst.
XCHAOS --- 19:55:10 18.11.2017
SHEALA: ano a proto taky ovlivnil velkou spoustu dalších autorů a co si budeme povídat - mezi myceliálními loděmi a navigátory gildy, fungujícími jenom díky přísunu koření, je podobnosti nemalá :-) a Mycelium je taky plné různých proroctví a v Duně taky vytvořili de-facto náboženství...

jsou to všechno variace na téma "dostatečně vyspělou (bio)technologii nejde odlišit od magie" ... a zajímavé, jak všichni konvergují k tomu samému... protože FTL cestování vede samozřejmě k závažným paradoxům v kauzalitě, takže se ve sci-fi pořád znovu objevují nějaké víceméně psychedelické finty, které udrží vědomí hrdinů pohromadě i ve světě s takto modifikovanou fyzikou :-) (ostatně, i psychotronické působení první vnesl do prostředí kosmických impérií klasik žánru Asimov... a pokud jde o samotný přesun v hyperprostorech všeho druhu, tak ž ve "Hvězdy můj osud" a asi ještě dříve ve všech Princeznách z Marsu se pořádná mezihvězdná teleportace odehrávala v podstatě specifických gleewaringským psychickým jauntováním, nebo čím :-) a zase.. archetyp "cestování v astrálu" určitě sahá dávno před sci-fi... zase je to archetyp létajícího koberce, na kterém se cestuje prostřednictvím, ehm, hašiše či něčeho sinějšího ve vodní dýmce... a tím už je mytologie Osseanů zanalyzována úplně, je to prostě o strachu z expandujícího islámského světa, jehož orientálně-exotická technologie létajících koberců a vodních dýmek brzy zcela překoná naší racionální civilizaci, v poslední době stále více postmoderně změkčilou :-))