Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NEFRIT --- 8:55:04 6.12.2016
Nazanikne, získá tím víc půvabu. Si představte Laponce (tak jo, anebo Maďara, když mermomocí chcete, ti jsou tady za největší emzáky) jak natrefí na Lardökavöar Lukeás Lus a čte Lardökavöar Lukeáš Luš a láme si hlavu, kdyže to ve druhé třídě nedával pozor :-)
BRAMBOREENA --- 0:44:19 6.12.2016
VANEK: Myslela jsem, že se pokoušíš dokázat, že Zahrada je blábol a že ty jsi to říkal dávno - a že důkazní materiál o perfidnosti autorky se nějakým způsobem skrývá v té skupině (asi proto, že ta skupina je zřejmě její a zřejmě jsou tam samí zhrzení autoři)... ;) Zatím se nechci o Zahradu hádat, má to čtyři díly a jsem teprve v půlce prvního, ale vzhledem k tomu, že normálně všechny knihy odkládám u padesáté stránky, má už teď u mě bod.

KAVEN: Usilovně hlasující Maďaři zjevně chtějí číst samé ženské autorky!!! :D
VANEK --- 23:13:45 5.12.2016
KAVEN: Podle IDLE spíž smrž prstní.

BRAMBOREENA: To nebyla podstata toho postu (dobře mi tak, že míchám víc témat dohromady), ale zjevně ano, buď to utajili, nebo komplet zrušili; nedokážu najít už ani ten post, kde na to lákali v nějaké jiné skupině.
KAVEN --- 22:13:38 5.12.2016
Zkusil jsem u těch maďarů zahlasovat, hlas to normálně přijalo, a ještě mi to ukázalo aktuální statistiku hlasování. Takže abyste věděli jaká je šance na maďarské Mycelium:

[//i.nyx.cz/files/00/00/16/40/1640204_9b0d3f69af796557cd13.jpg?name=hlasovani.jpg]
BRAMBOREENA --- 21:52:02 5.12.2016
KAVEN: Mám obavy, že v Maďarsku občas někdo může umět aspoň slovensky, ti se češtiny neleknou. Ale vietnamština to jistí... :D
KAVEN --- 20:14:41 5.12.2016
???: Takže aby to maďarům připadalo nezvyklé, budou se v překladu jednotlivé složky Pětice jmenovat "muchomůrka červená", "hřib smrkový", "špička travní", "klouzek modřínový" a "křemenáč osikový".
IDLE --- 18:29:14 5.12.2016
Ugrofinům bych tam dala hodně souhlásek, z toho poleze mráz po zádech zase jim.
GENTIANA --- 17:38:15 5.12.2016
MOUNTBATTEN: tak na generovanijmen a nazvu v tech vecne rozhrabanych fanfic povidkach pouzivam finsky etymologocky slovnik. Nicmene jsrm zatim nic, co by se finstine vyrazneji podobalo, u Vilmy nevidela.
??? --- 17:16:23 5.12.2016
MOUNTBATTEN: popřípadě pseudopolština, kde budou jak spřežky, tak nabodeníčka a sem tam nějaký

smasženyce
MOUNTBATTEN --- 17:13:28 5.12.2016
???: taky mne to napadlo, misto ossenstiny dat nejake vyznamove podobne, idealne plne hacku, krouzku nad u a sameho Ř, ceske slovicko.
Trebas
Kontsentreeritud smaženice lõhn tabas teda nagu pilv sinepigaasiklompe