Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BRAMBOREENA --- 15:59:35 22.4.2017
JANADVORACKOVA: To je přece jinak! - "Všude šábes, ale kouknu a kolem mě najednou úterý!"
JANADVORACKOVA --- 15:04:38 22.4.2017
BRAMBOREENA: Přijdou sice ve čtvrtek, ale díky houbovému působení si budou myslet, že je sobota :).
GENTIANA --- 22:46:46 21.4.2017
BRAMBOREENA: no to teda, protože v Prase budu v pondělí a v úterý poté, od čtvrtka bych se tam asi poflakovat nemohla, ale od soboty jo.
BRAMBOREENA --- 20:59:48 21.4.2017
VLCACKA: Tak prý ve čtvrtek... :( Já ještě přesné časy napíšu. Samozřejmě že sobota by byla lepší.
VLCACKA --- 20:38:02 21.4.2017
BRAMBOREENA: Whooo! Doufám, že v sobotu!
BRAMBOREENA --- 17:59:22 21.4.2017
Tajná zpráva z OneHotBook, Lenora mi píše:

"Třetí a čtvrtý díl vyjdou zároveň už teď na Svět knihy, můžeš rozhlásit! A na křest přijde i Jaroslav Plesl, který na takové akce jinak chodí dost nerad. Přijdou s Janou Strykovou oba!"

To je ovšem bomba! Já jen zírám :) To skoro stojí za to tam zajít...
XCHAOS --- 22:04:38 16.4.2017
BRAMBOREENA:
RIP:
Z teologického hlediska je to úplně jednoduché: Össeané přišli s geniálním kompromisem mezi koncepty transcendetního a imanentního Boha. Resp. geniálně vyřešily otázku problémů, které imanentní Bůh může způsobovat. A trascendentní Bůh je striktně vzato dost k ničemu - max. tak svět stvoří, ale pak už do něj dále nezasahuje, takže vlastně celkem nuda.
Řešení? Vemte imanentního Boha a zavřete ho někam pod poklop v mimoprostoru. Získáte výhody obojího - Bůh se zbytečně nemotá kolem, nepáchá nekontrolovatelné zázraky - a kněží, co mají od poklopu klíč, mají současně zarušený monopol na případé vyjednání.

Podle mě je Mycelium slušně inovativní dílo žánru teologické sci-fi, a od šestého dílu očekávám zásadní gnÖstická odhalení :-)
??? --- 15:06:15 16.4.2017
RIP: co je (v teto ponure a komplikovane budoucnosti) stastne a co tragicke, dtto smrt / preziti... pevne doufam, ze o to na konci tak uplne nepujde a stane se nevyhnutelne (at uz je to cokoli :)
GAARQ --- 12:33:52 16.4.2017
???: aby pak po přečtení eliadeho a ostatních nebyl zaujatý čtenář nemile překvapen třeba kognitivní religionistikou, která je dnes ve flóru (a to celkem oprávněně), ale dost se liší od starších konceptů. a mimochodem, třeba jak lewis-williams, tak mithen jsou napsáni velmi přístupně a populárně-naučně.
RIP --- 11:28:55 16.4.2017
BRAMBOREENA: :-) Kdyby šlo o nějaké nepodstatné detaily, jako jestli to dopadne šťastně nebo tragicky, anebo kdo umře a kdo přežije, tak jistě, ale ti zlosyni :-) se tě tu snaží od estetična a emocí (základ umění, imho) dotlačit, tfujtajxl, k nějakým vznešeným sofistikovaným idejím (smrt umění, imho) :-)))