Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZOIDBERG --- 17:54:48 20.1.2017
BRAMBOREENA: Nech premiéru pátého dílu na příští rok na léto do Bilovce, pořád ti to říkám :-)
GALE --- 15:26:24 20.1.2017
BRAMBOREENA: Můžu potvrdit. Jakmile jsem Ženu se lvem vyndala z balíčku, překvapila mě vizuální kvalitou i kvalitou zpracování. A opravdu se dobře drží. Jen je malá na všechny obaly, co mám doma, ale za to se vejde do většiny mých kabelek. :-)
BRAMBOREENA --- 11:21:24 20.1.2017
Tak update záležitosti s Třincem: dohodly jsme se se slečnou organizátorkou, že tam dorazím buď na Bookcon (což je někdy na podzim, snad v říjnu či listopadu) nebo na druhý ročník Triconu za rok.
Ono nejde jen o čistou lenost (já v zásadě jezdím na besedy ráda - teď už jo; před dvěma lety jsem se šíleně bála mluvit před lidmi, ale už jsem se naučila si to dokonce vyloženě užívat :D). I kdybychom totiž odhlédli od té šílené cesty, je fakt otravné pořád mlžit ohledně posledního dílu; dokud to není dopsané, ty besedy jsou vlastně o ničem, pořád je to jen samé "ještě to není, ale vlastně to skoro už je, a až to bude, tak si to povíme, teď o tom nechci mluvit, protože spoilery"; no kdo má mít na tohle pořád nervy :D

Čili vlastní pořad nebudu mít ani na Pragoffestu, ale chystám se tam aspoň na otočku a zajdu (coby "publikum") na besedu Temnářky o ženském psaní. Tam přijede i Zuzka Hloušková z Hradce, editorka antologie Žena se lvem, tak to tam přijdeme připomenout. Mimochodem ta knížka se povedla, vizuálně je pěkná, do ruky je pěkná, sazba je pěkná, a povídkami se postupně pročítám a líbí se mi, takže nakonec to dobře dopadlo (když beru v úvahu všechen ten stres před vydáním a všemožné potíže, které ten projekt provázely).
KAVEN --- 8:03:53 20.1.2017
BRAMBOREENA:
???: Ti úředníci by jistě měli výhrady vůči lidským obětem. Někdy bývají až nechutně netolerantní.
KAVEN --- 8:02:17 20.1.2017
XCHAOS: Hlavně to ze zdi nesundávej holýma rukama!
SHEALA --- 16:17:55 19.1.2017
BRAMBOREENA: zaplatiš studenta humanitního oboru, a nasbira ti je :)
GENTIANA --- 15:24:34 19.1.2017
???: ale zkusit by se to mohlo. Myslím, že těch tři sta lidí by jistě dodalo i fotky svého hnisu, aby bylo jasné, že s krvavýma oběťma to myslíme vážně.
??? --- 14:59:25 19.1.2017
BRAMBOREENA: bohužel kromě podpisů potřebuješ ještě úředníka...

Ministerstvo kultury odmítlo registrovat Konopnou církev – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/koktejl/425434-ministerstvo-kultury-odmitlo-registrovat-konopnou-cirkev.html
BRAMBOREENA --- 14:47:49 19.1.2017
XCHAOS: teď je náhodou nejvíc v módě pití sava za účelem detoxu. (Což je v principu vlastně lidská oběť, ale oni si to zřejmě ne úplně uvědomují :D) Ale převibrovávání do vyšší dimenze je taky fajn.

A mohlo by tě zajímat (a ocení jistě i Argannah, ale ta o tom jistě ví): http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-vojtiskem-0tq-/domaci.aspx?c=A170112_095027_domaci_zt - zkrátka, o bludech všech druhů se ví a vědecky se to zkoumá. S Myceliem obzvláště rezonují ty záležitosti s mimozemským božským vtělením. A mimochodem tam zazněl zajímavý střípek informace spíše organizačního charakteru: k registraci církve je potřeba jen tři sta podpisů! TŘI STA!!! To dáme! To dáme!!! :D
XCHAOS --- 14:18:49 19.1.2017
GENTIANA: pche, to já mám doma velkou ikonu Aštara Šerana skoro 2x1 metr :-) od umělce, co u nás před lety pracoval a zůstalo to po něm ve skladu, který jsme rušili. Si myslím, že Plejáďané jsou skoro to samé, co Fomalhiwané :-)