Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Advanced lifesaving
ANARCHY

Techniky vojenske prvni pomoci
TCCC
Care under fire
Improvizovana medicina a prvni pomoc

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SPECZ --- 23:11:09 21.5.2018
TALPENNY: chapu dobre ze se nekdo "riznul do prstu" stavel to turniketem, pak to dlouho neresil a pak se divi ?
TALPENNY --- 12:42:58 15.5.2018
LORD_WANG:
To bych řek,řadě kluků a holek co se už viděj jak se fotí s puškou někde "out there" tohle totiž zjistí někdy až u soudu,taky záleží na firmě jak se k tomu postaví a dalších X věcech,klasickej postup tady nebudu rozebírat každopádně pokud někdo poskytne pomoc tohohle druhu at už tady nebo nedejbože někde venku bez lokální anebo totálně bulletproof kvalifikace,bude nějakej průser a lokální orgáni ho včas zajistí tak příjemnou zábavu :D
LORD_WANG --- 12:38:01 15.5.2018
TALPENNY: hmm, dobry vedet :(
TALPENNY --- 12:33:16 15.5.2018
LORD_WANG:
No já mám v oblasti práva 11 státnic a kolem tohohle se motám takže za mě -
to se nestane jen teoreticky,žádnej strach.Pro lékaře/znalce bude kdokoliv pod levelem "zdravotnický záchranář" totální scum/laik a to i v případě že bude mít třeba ofiko Paramedic course z venku za nesmysl .No a v případě nějakýho průseru to dostane pěkně sežrat.

Jsme v ČR kde ti medička z třetáku řekne že nasadit turniket je strašně komplikovaná věc kde je potřeba děsná síla a že je to učili z URNA a hrozně hustý etc. etc.,tyhle už pak "hotový" lidi budou potom třeba v pozici znalce hodnotit tvojí odbornost pro takhle "komplikovanej" zákrok.
Každopádně kdo míní v těchhle zeměpisnejch šířkách někde neziště pomáhat jako kdokoliv jinej než ofiko záchranář -a tim myslim i CLSka z AČR atd.-tak bych si to třikrát rozmyslel,mávání nějakou TCCC "kvalifikací " ála "CLS Basic" apod.potom bude mít efekt nula.

BTW naprostá většina kurzů v ČR je neuznatelná i venku v privátu kde je situace prakticky obdobná i co se oficiálních výmyslů v Private Security Industry ála FPOS atakdál týká a i v případě že tyhle skills někdo použije v krajní nouzi -resp. její anglosaský ij. mutaci- někde venku bude dejme tomu po přešetření uznaný že trestní odpovědnost nevznikla.
To ale v ŽÁDNÝM případě neznamená že se na něm případnej poškozenej nebude chtít zahojit potom v občanskoprávnim řízení a může se stát že mu bude platit asi tak do smrti.
No a Training Providers taky nemají rádi když se v kvalifikacích instruktorů-stačí nějakej papír o pár dní propadlej a je problém-lejstrech který vydávaj atakdál někdo štourá v rámci poprůserový publicity,
situace že se někdo hojí na figuře co mávala někde jakymsi lejstrem a figuruje tam jméno firmy co poskytuje "vzdělání" třeba v oboru TCCC může bejt pro společnost konečná takže zcela správně na kurzech varujou a řada z nich je dokonce tak profesionální že se jistí nevydávánim certifikátů lemplum/troubum.
Kéž by tomu tak bylo všude,že :)

'http://www.realfirstaid.co.uk/mediccourses/
:"...A Paramedic will be operating under their professional registration with the Health and Care Professions Council, in the same way that Nurses are governed by the Nursing and Midwifery Council and Doctors by the General Medical Council. The professional memberships provide them with, among other things, liability protection. Who will protect your actions? Certainly not the Training Provider.

Are you 'qualified' to use these skills?
No.
Will you be employed on the strength of these skills?
No.
If something goes wrong, will you be liable?
Yes
...
S4MUEL --- 11:07:10 15.5.2018
VAMPYRCIK: ok, sice těsně, ale do L bych se nejspíš měl ještě vejít!
VAMPYRCIK --- 11:03:03 15.5.2018
S4MUEL: to číslo u velikosti je obvod ruky pod prstama v palcích, čili pro xl to je cca 23-25cm? takže změřit ruku :-D
S4MUEL --- 22:41:11 14.5.2018
VAMPYRCIK: kdyby se jeden vyznal v těch velikostech... budou mi stačit L, nebo chci XL, nevíš?
??? --- 22:22:51 14.5.2018
VAMPYRCIK: 1x XL prosím.
??? --- 21:51:59 14.5.2018
VAMPYRCIK: M x1, děkuji :)