Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Feferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
APPU

[http://www.seminka-chilli.cz/fotografie/max/chilly-chili-215-3.jpg][http://www.seminka-chilli.cz/fotografie/max/congo-red-trinidad-166-0.jpg]
Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LUKASZ --- 15:28:59 23.11.2016
Jestli taky můžu :)
Problém v tom, když se pěstují papriky, spíš různé druhy u sebe, je ze pyl se dostane i na jiné květy, to víme všichni :)
Proto je dobrý si dát na tohle pozor, jak a kde berou semena chilli svá semena nevím.
Jestli je to tak, jak jsem se tady dočetl asi bych jim nevěřil. Dám Vám tedy tip na někoho kdo by to podle všeho, měl míst v pořádku. Googlete Zdenek Neoral :) Volba uz je na Vás ;)
PRDELOID --- 12:12:05 22.11.2016
PRDELOID: jakoze seminka, aby bylo jasno
PRDELOID --- 10:38:42 22.11.2016
Tak jestli chcete někdo tzv. Habanero Bonda, tak toho mam fakt mraky. Jetsli jde nekdo po palivosti, tohle bude dobry.
DIVER --- 9:31:40 22.11.2016
SEEKER: pěstovat ze svejch u mě letos nehrozí, už je to zavařený, protože to moc nepálilo a nevyrostlo, co jsem chtěl. na příští rok mám připravených pět semen penis pepper, co mi kámoš přivezl z trinidadu. každý semínko stálo euro :)

klidně vrazim slušný prachy do kvalitního osiva. něco mi možná objedná kámoš z botanický zahrady přes nějaký svoje pracovní zdroje, ale už mě varoval, že ani u nich to není záruka.

no a aby toho nebylo málo, tak ještě pořádně nevím, do jakých druhů jít. piri-piri mě už nebaví, měl jsme taky bishops crown a ty už taky nechci (nepálí). z habaner vyrostlo něco jinýho.

pošilhávám po nějaký naga, scorpionovi a tak, i když chápu, že původní pálivost z nich nedostanu ani napřesrok...
SEEKER --- 8:57:25 22.11.2016
DIVER: Mně od nich loni taky vyrostlo pár úplně jinech věcí, především právě okrasky a věci z balíčků...
Letos jsem sázel převážně ze svejch semen, teda kytek namačkanejch na parapetu + pár věcí vykuchanejch ze zakoupenejch plodů. A teda musim říct, že skoro stoprocentní úspěšnost co do totožnosti druhů...
PRDELOID --- 8:55:49 22.11.2016
BACKORA: Proč by vykupovali seminka od lidi? Vždyť si to ten chlápek sám pěstuje.
DIVER --- 8:20:37 22.11.2016
CHORCHEOS: no já měl na letošek taky takovej balíček (fakt nevím jestli od seminka-chilli). pět druhů, ale zdálo se mi, že vyrostlo pár jiných, než mělo. takže jsem si řekl, že tentokrát balíčky nebrat.

no a proto sháním nějakýho trošku prověřenýho dodavatele. nevěděl jsem, že vykupujou: BACKORA: - jen se tam někdy na FB vyjadřovali, že kdysi byla záměna možná a že to byla jejich chyba a že už se nějak zařídili... tak nevim.

shánět tady od vás je nejspíš taky blbost, páč to budeme mít všichni taky o*rcaný všechno dohromady... :)
PRDELOID --- 8:04:26 22.11.2016
DIVER: Jako chlápek pozornej, úslužnej, Habanero Bonda byla čistá smrt, mám toho tuny v mrazáku a už to nikdy nechci vidět :) ale z Bolivian Rainbow mi vyrostla taková deformovaná geneticky zmučená souchotinka s malými plody, že mě to vede k závěru, že ten chlap nedělá ale vůbec žádnou selekci. prostě vypěstuje keřík (samozřejmě se mu tam ty druhy všechny navzájem oprcaj), pak z toho sebere tisic semen a ty pak vesele střílí dál. Prostě dobrej byznys, což bych mu nezazlíval, prostě dírka na trhu při vzrůstající popularitě pěstování čili.Ale ten krok k úplný profesionalitě tam asi ještě chybí.
BACKORA --- 0:41:10 22.11.2016
DIVER: Vykupujou semínka od lidí a pak je dál prodávaj, tak co myslíš? (: Mně několikrát vyrostlo něco jinýho než jsem koupil...
CHORCHEOS --- 19:45:15 21.11.2016
DIVER: já si budu na příští rok objednávat tenhle karibskej balíček

Habanero balíček
http://www.seminka-chilli.cz/habanero-balicek-84.html

Klíčivost jsem měl v prvním roce 100%, další roky už je to horší.